Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Antybiotyk

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Guzik
Pon 28 Mar, 2011 14:04
Antybiotyk
Autor Wiadomość
kkatarina
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Lis, 2005 02:25 

dziewczyny!!!

choraba to mi juz przeszla, nie mam kataru, kaszlu, temperatury
tylko to zle sampoczucie i boląca głowa
w ulotce od leku wyczytalam o podobnych skutkach ubocznych
a jeden skutek uboczny to koszmary senne....dzis myslalam ze umre ze strachu podczas snu..... :roll: :roll: :roll:

mam pytanie
antybiotyków zwykle nie biore, z tego co czytam forum to wy czesciej bierzecie, wiec moze bedziecie sie bardziej orientowac niz ja...
mam brac ten lek codzinnie po 1 tabletce przez 7 dni, wzielam odpiero 3, czy moge juz tego cholerstwa wogole nie brac i odstawic? i nie bedzie jakis "komplikacji" z powodu jego odstawienia, podobno antybiotyków sie nie dostawia tak z własnego widzi mi sie

druga sprawa to to ze z lekarką sie zabardzo skonsultowac nie moge, bo mój lekarz rodzinny jest na urlopie, a babka u ktorej bylam ma chyba z 65 lat i niedosłyszy i wogole gadac sie znia nie da :roll:

co do testu ciazowego to nigdy jeszcze w zyciu nie robilam, a w tym momencie szkoda mi na takie rzeczy kasy. chyba ze uwazacie ze powinnam ( nie ze wzgledu na moje małe schizy).

dzieki wam za rady, poleżec nie poleże bo mam studia w ten weekend i pasowalo zebym byla w formie. dojezdzam 1,5 godziny pociagiem...

pozdrawiam

Apple 

Wysłany: Czw 17 Lis, 2005 02:49 

a nie wiem jak masz brac - to powinno byc w ulotce bądź lekarka powinna ci powiedziec

co do odstawienia ja bym wziela tak jak lekarka ci wypisała i nie odstawiala sama, nawet jak ni emasz juz objawów to zeby sie wyleczyc do konca leiej wziąc

a ry antybiotyku wskazane jest pic duzo kefirów, jogurtów, brac lakcid bądź jego odpowiednik zdrowitu etc

jesli sie dodatkowo zabezpieczałas to myśle ze nie masz sie co schizowac odnosnie ciązy

sknerek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Lis, 2005 06:34 

Brania antybiotyków nie można przerywać! We wszystkich, które brałam w ulotce był minimalny czas, przez który należy je przyjmować.
Bo jak na mój gust, to możesz nie mieć jeszcze bakterii wszystkich wybitych i jak odstawisz, to objawy powrócą. Przeczytaj w ulotce, ile minimum musisz brać.

kkatarina
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Lis, 2005 14:39 

oki laski dzieki za pomoc

w ulotce jest napisane ze sa opakowania po 5, 7, 10 i 14 tabletek
ja mam przepisane opakowanie na 7 tabletek, wiec wezme tylko 5, albo do konca jak radzicie, ale to zalezy jak sie bede dzis wieczorem czula...

no i co sie jeszczcze okazało?
ze moj antybiotyk Fromilid uno 1 tabletka zawiera 500 mg klarytromycyny + subs pomocnicze

a na samym dole ulotki jest wspomniane drobnym drukiem Klarytromecyna nie wpływa na działanie leków antykoncepcyjnych :roll:

babka w aptece mnie zmylila!!!
powiedzala ze napewno wchodzi w interkacje, a ja nie doczytalam ulotki.

Apple 

Wysłany: Czw 17 Lis, 2005 14:43 

weź do końca opakowania i nie kombinuj za duzo

yvonne
[Usunięty]

Wysłany: Pią 18 Lis, 2005 02:54 

ulotka prawde ci powie :->

Milka1981
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Cze, 2006 12:26 Antybiotyk

czesc! wiem o tym ze branie niektorych antybiotykow oslabia dzialanie pigulek. Czy wiecie moze czy zinnat jest jednym z nich? w ulotce yasmin nie jest wymieniony. Wielkie dzieki za odpowiedz!

amisu 

Wysłany: Sro 28 Cze, 2006 13:01 

ja nie wiem, ale wnosze o przeniesienie tematu do odpowiedniego dzialu ;)

Villemcia 

Wysłany: Sro 28 Cze, 2006 13:25 

z antybiotykami jest tak ze lepiej w czasie kuracji i 7 dni po lepiej sie dodatkowo zabezpieczac...

co innego jak to antybiotyk miejscowy, np. masc- wtedy nie wplywa

justy
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Cze, 2006 00:13 

zinnat należy do dużej grupy cefalosporyn, z ktorych wiele obniża skuteczność pigułek. Rozsądniej jest założyć, że zinnat źle wpływa na tabletki i się zabezpieczać.

gorgusia 

Wysłany: Pon 06 Lis, 2006 12:43 Antybiotyk i przerwa

Trochę mi się przychorowało i jestem zmuszona brać antybiotyk (Klacid). Biorę go od 02.11 i kończę kurację 08.11. Weług zaleceń w ulotce trzeba się zabezpieczać przez całą kurację antybiotykową i 7 dni po jej zakończeniu i mój problem polega na tym,że 15.11 to jest zarówno dzień przyjęcia ostatniej tabletki z opakwania i koniec tych wskazań donośnie dodatkowego zabezpieczania. Mam robić normalna przerwę czy lepiej brać dwa opakowania po rząd bez przerwy?

amisu 

Wysłany: Pon 06 Lis, 2006 13:36 

Ja bym wziela bez przerwy :) Tak dla pewnosci :)

Villemcia 

Wysłany: Pon 06 Lis, 2006 14:02 

dla świętego spokoju wziela by 2 pod rzad :)

gorgusia 

Wysłany: Pon 06 Lis, 2006 14:14 

No to dobrze,że jesteście zgodne. Tak też zrobie :-)

Wielkie dzięki za pomoc.

Dirty
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Lis, 2006 18:22 

rowniez sie zgadzam z dziewczynami. zdby zachowac wysoki poziom hormonow, obnizony dzialaniem antybiotyku, lepiej wziac dwa opakowania pod rzad

Odpowiedz do tematu