Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Antybiotyk

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Guzik
Pon 28 Mar, 2011 14:04
Antybiotyk
Autor Wiadomość
Guzik 

Wysłany: Sro 18 Mar, 2015 23:46 

Botica napisał/a:
mala_mi, Amoxicyklina w ogole ma udowodnione nie plywanie na antykoncepcje hormonalna

tak mnie naszło - własnie biorę Ospamox i mam w ulotce napisane, ze może obniżać skuteczność doustnej antykoncepcji.

Botica 

Wysłany: Czw 19 Mar, 2015 08:25 

Guzik, ulotka nr mowi, ze amoxycklina nie wplywa. :/ Jesli kogokolwiek wprowadzilam w blad to bardzo przepraszam, :oops:

Guzik 

Wysłany: Czw 19 Mar, 2015 18:54 

no własnie wiem, na NR pewnie nie wpływa, ale weszłam napisać.

bro1989 

Wysłany: Nie 26 Kwi, 2015 23:02 

Hej,
lekarz przepisał mi Dalacin i powiedział ze nie ma interakcji z antykoncepcja, w ulotce tego leku jednak jest napisane że ma... Czytałam że przez 7 dni od zakończenia antybiotyku, powinnam się dodatkowo zabezpieczać, jednak 5 dnia wypada mi 7-dniowa przerwa. Używam NR, czy mogę zrobić tą przerwę? wolałabym nie łączyć 2 opakowań pod rząd (dodatkowo mam zamiar zabezpieczać się do kolejnej aplikacji krążka) Dziewczyny poradźcie czy lepiej będzie robić przerwę czy nie?

Botica 

Wysłany: Nie 26 Kwi, 2015 23:11 

bro1989, Moim zdaniem mozesz zostawic krazek na 2 dni dluzej i wowczas skroc ja do 5 dni (zeby zakladac krazek tego samego dnia). Powinno byc okay.

bro1989 

Wysłany: Nie 26 Kwi, 2015 23:21 

Botica, bardzo dziękuję za szybką odpowiedź :)
nie słyszałam o takim przetrzymywaniu krążka 2 dni dłużej, ale to dopiero mój 3 krążek wiec tak bardzo nie orientuje się w temacie... czyli dzięki temu cykl aplikacji w żaden sposób mi się nie zmieni i od kolejnego krążka będę normalnie chroniona?

Botica 

Wysłany: Nie 26 Kwi, 2015 23:32 

bro1989, Dokladnie tak. Ale zebezpieczaj sie dodatkowo przez caly czas antybiotyku + przerwe.

bro1989 

Wysłany: Nie 26 Kwi, 2015 23:36 

Biotica, niestety od antybiotyku nabawiłam się infekcji, wiec podczas kuracji antybiotykiem nic nie było i całą przerwę będę mieć celibat...

Edek 

Wysłany: Sob 04 Lip, 2015 23:46 

Cześć. 29 czerwca z powodu leczenia zęba zaczęłam zażywać tabletki dalacim C x3 dziennie. W dni dzisiejszym, tj. 4.07 wzięłam ostatnią tabletkę atywii z blistra oraz ostatnią tabletkę antybiotyku. Czy powinnam odpuścić sobie 7 dniową przerwę i natychmiast zacząć następne opakowanie atywii czy mogę ją normalnie zrobić? W przypadku zrobienia przerwy pełne bezpieczeństwo wynikające z tabletek wróciło by dopiero po 14 dniach (7 dni przerwy plus 7 dni zażywania tabletek z nowego blistra)? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam.

Guzik 

Wysłany: Nie 05 Lip, 2015 06:11 

Edek napisał/a:
W dni dzisiejszym, tj. 4.07 wzięłam ostatnią tabletkę atywii z blistra oraz ostatnią tabletkę antybiotyku. Czy powinnam odpuścić sobie 7 dniową przerwę i natychmiast zacząć następne opakowanie atywii

tak by było najlepiej - nawet wziąc teraz tylko 7 pigułek dodatkowo i potem zrobić przerwę, a poostałe połączyć z kolejnym opakowaniem np.

a
Edek napisał/a:
W przypadku zrobienia przerwy pełne bezpieczeństwo wynikające z tabletek wróciło by dopiero po 14 dniach (7 dni przerwy plus 7 dni zażywania tabletek z nowego blistra)?

najbezpieczniej tak, jak piszesz.

Edek 

Wysłany: Nie 05 Lip, 2015 12:28 

Chciałabym jeszcze dodać, że w nocy 28/29 odbywałam stosunek bez żadnych zabezpieczeń. Czyli lepiej od razu rozpocząć nowe opakowanie? Czy mogą być jakieś złe skutki nie wykonania przerwy?

Guzik 

Wysłany: Nie 05 Lip, 2015 19:10 

Tak, możesz np. plamić, ale moze się nic nie wydarzyć..
Jesli stosunek był niezabezpieczony - zrób test.

Niemądrałania 

Wysłany: Sro 16 Wrz, 2015 19:31 

Hej, mialam tygodniowa terapie antybiotykiem augmentin wypadla ona mniej wiecej w tym samym czasie kiedy zazwyczaj dochodzi do owulacji, wiem, ze przy anty owulacja nie zachodzi, ale antybiotyki podobno maja wplyw na oslabienie tabletek. Skonczylam antybiotyk w poniedzialek rano i zauwazylam rozowe uplawy, moje pytanie brzmi czy jest mozliwosc zebym po 5 dniach mogla kochac sie normalnie bez zabezpieczenia, jesli nie to jakie jest ryzyko zajscia w ciaze?

Botica 

Wysłany: Sro 16 Wrz, 2015 20:15 

Niemądrałania napisał/a:
Skonczylam antybiotyk w poniedzialek rano i zauwazylam rozowe uplawy, moje pytanie brzmi czy jest mozliwosc zebym po 5 dniach mogla kochac sie normalnie bez zabezpieczenia, jesli nie to jakie jest ryzyko zajscia w ciaze?

Oczywiscie, w 100% istnieje ryzyko, antybiotyk zaburza przeciez antykoncepcje. Czytalas w ogole ulotke?

Niemądrałania 

Wysłany: Sro 16 Wrz, 2015 21:10 

Czytalam i nie bylo nic na ten temat, ale przegladajac internet dowiedzialam się, ze obnizaja jak wyzej wspomnialam, te krwawienia moga byc zatem znakiem, ze doszlo do owulacji? Szczerze mowiac pierwszy raz u mbie to wystapilo, zabezpieczam sie daylette od dwoch lat i juz bylam wczesniej na antybiotykach np duomox gdzie krwawienia nie wystepowaly. Nie pomijam zadnych tabletek i staralam sie robic przerwe min 2 godzin miedzy anty a antybiotykiem, nawet w przypadku stosunku przerywanego wymagana jest dodatkowa antykoncepcja?

Odpowiedz do tematu