Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Antybiotyk

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Guzik
Pon 28 Mar, 2011 14:04
Antybiotyk
Autor Wiadomość
Botica 

Wysłany: Sro 16 Wrz, 2015 21:32 

Niemądrałania, Ogolne zalecenia (bezwzglednie) sa takie: antybiotyki uposledziaja dzialanie tabletek antykoncepcyjnych (niezaleznie od pory brania) i nalezy sie bezwzglednie zabezpieczac podczas trwania kuracji antybiotykowej + 7 dni po. Jesli kiedys juz bralas antybiotyk i cisie udalo nie zajsc w ciaze to super, gratuluje, ale to nie znaczy, ze tabletki dzialaja.

Krwawienie moze oznaczac wiele rzeczy, min. infekcje, ewentualna owulacje lub po porsu zaburzenia w gospodarce hirmonalnej. Sama znasz swoje cialo najlepiej, ciezko jest radzic przez internet, ale trzeba po porstu pomietac, ze zaden producent tabletek nie gwarantuje dzialania przy antybiotyku. Koniec kropka.

_yavanna 

Wysłany: Sob 03 Paź, 2015 23:03 

Drogie,
W poprzednią środę wzięłam ostatnią tabletkę z opakowania. We wtorek zaczęłam brać Augmentin, a w kolejny czwartek zaczęłam kolejne opakowanie (a do kolejnego wtorku biorę antybiotyk). W związku z tym nowe opakowanie zaczęło się już "pod wpływem" antybiotyku.
Czy w związku z tym wystarczy zabezpieczenie podczas kuracji + 7 dni po, czy lepiej przez całe opakowanie?

natalenka 

Wysłany: Nie 04 Paź, 2015 16:31 

Ja bym się zabezpieczała przez całe opakowanie + przerwa, bo przy osłabionym działaniu pigułek, organizm mógł to uznać za przedłużoną przerwę.

_yavanna 

Wysłany: Pon 05 Paź, 2015 11:29 

ok, dzięki za poradę :)

czarnula 

Wysłany: Nie 27 Gru, 2015 16:37 

No to moja kolej :lol: w niedzielę wzięłam ostatnią tabletkę antybiotyku, było to przy 18 tabletce anty. Oczywiście przerwy nie zrobiłam, tylko od razu kolejne opakowanie. No i właśnie w związku z tym mam pytanie, ile powinnam wziąć tabletek z opakowania, żeby antykoncepcja została zachowana? Wystarczy 14 czy musi być te 17, żeby było ok?

Zielona 

Wysłany: Nie 27 Gru, 2015 16:49 

Jak nie robilas przerwy to 7dni po antybiotyku tylko.

liliba 

Wysłany: Sob 23 Sty, 2016 11:58 

Czy cipronex osłabia działanie tabletek Microgynon 21?
Czytałam obie ulotki, ale w cipronexie nie ma nic na ten temat, dlatego wolałabym się upewnić.
Pozdrawiam

magribi 

Wysłany: Sob 23 Sty, 2016 12:06 

Według MZ nie ma interakcji.

unsichtbar 

Wysłany: Pon 22 Sie, 2016 15:52 

Dziewczyny, zaczęłam brać antybiotyk pierwszego dnia ostatniego tygodnia opakowania. Ostatnia porcja wypadła mi 3 dnia przerwy. Przyznam się szczerze, że w chorobowym szoku nawet nie pomyślałam o tym, czy nie powinnam połączyć opakowań. Wystarczy zabezpieczyć się przez 7 pierwszych dni nowego opakowania, czy muszę zabezpieczać się aż do następnego?

Guzik 

Wysłany: Wto 23 Sie, 2016 05:54 

unsichtbar, jaki to antybiotyk?
Jesli osłąbiający pigułki, to zakładałabym, że cały czas na nim był niezabezpieczony, więc zabezpieczałabym się dodatkowo do końca nowego opakowania.

unsichtbar 

Wysłany: Wto 23 Sie, 2016 08:45 

Ceftriaxon, więc wchodzi w interakcje.
Dziękuję! :)

liliba 

Wysłany: Wto 03 Sty, 2017 12:59 

Dziewczyny, nabawilam się zapalenia krtani i dostałam antybiotyk Azitrox. Biorę tabletki microgynon 21, do końca opakowania zostały mi dwie tabletki. Dziś wzięłam pierwsza z trzech tabletek antybiotyku. Nie mogę połączyć opakowań tabletek anty, bo źle to znoszę, stąd moje pytanie: czy lepiej już dzisiaj nie wziąc przedostatniej tabletki anty i zrobić od dzisiaj przerwę? Jak to się ma do zachowania antykoncepcji?

Guzik 

Wysłany: Wto 03 Sty, 2017 13:21 

liliba, ani w ulotce, anie na stronie MZ nie ma informacji o interakcji.
Osobiście w takiej sytuacji uznałabym, że jest ryzyko obnizenia antykoncepcji, ale mozesz dopytać farmaceuty.
Idealnie byłoby gdybyś dobrała pigułki do końca antybiotyku + 7 dni i dopiero zrobiła przerwę. Jeśli nie chcesz, to nie ma znaczenia kiedy faktycznie przerwę zrobisz, ale za pierwszy jej dzien musisz uznac pierwszy dzien wzięcia antybiotyku (czyli dziś), a potem zabezpieczać się dodatkowo jeszcze przez 7 dni na początku nowego opakowania.

liliba 

Wysłany: Wto 03 Sty, 2017 14:03 

W takim razie zacznę przerwę już dziś. Bardzo dziękuję za odpowiedź!

Guzik 

Wysłany: Wto 03 Sty, 2017 14:41 

liliba, mozesz tez sie upewnic u jakiegoś farmaceuty czy interakcja w ogóle występuje, bo miałabym watpliwości, sądzę, ze ulotka by o tym wspominała. Nie kazdy antybiotyk zaburza działanie pigułek.

Odpowiedz do tematu