Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Antybiotyk

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Guzik
Pon 28 Mar, 2011 13:04
Antybiotyk
Autor Wiadomość
paninorris_ 

Wysłany: Pią 06 Sty, 2017 15:22 

Dziewczyny, tak sobie pomyślałam - może warto dodać do ogólnych zasad postępowania z tabletkami informację o tym, że jeśli któraś nie chce łączyć całych opakowań, to może dobrać sobie te tabletki tak, żeby przedłużyć o kurację + 7 dni zabezpieczenia? Przeczytałam cały temat, często pojawia się to pytanie, sama też się nad tym zastanawiałam, bo nie lubię łączyć i wolę dobrać jeden tydzień więcej zamiast trzech - może komuś się to przyda w FAQ.

darmac 

Wysłany: Pią 06 Sty, 2017 16:24 

Witam Dziewczyny. Przekopałam całe forum, ale nie rozwiało ono moich wątpliwości, dlatego piszę post.
Moja przerwa w braniu Atywii zaczęła się 30 grudnia. 1 stycznia uprawiałam seks bez zabezpieczenia. Dziś 6 stycznia przypada pierwszy dzień brania nowego opakowania i jednocześnie dzisiaj powinnam zacząć antybiotykoterapię Augmentinem. Czy w przypadku wzięcia dzisiaj Augmentinu i pierwszej tabletki Atywii stosunek z 1 stycznia jest zabezpieczony?

Z góry dziękuję za odpowiedź i wyrozumiałość, pozdrawiam

paninorris_ 

Wysłany: Pią 06 Sty, 2017 17:32 

Wydaje mi się, że powinnaś przyjąć jeszcze dzisiaj tylko pierwszą tabletkę i zacząć antybiotyk od jutra - w przeciwnym razie Twój organizm potraktuje to jako przedłużenie przerwy i stosunek z 1 stycznia będzie niezabezpieczony. Dalej zabezpieczać się dodatkowo przez cały okres kuracji + 7 dni. Dziewczyny, poprawcie, jeśli coś poplątałam.

Swoją drogą, odpowiedź na to pytanie zdecydowanie była gdzieś w tym temacie :P

Guzik 

Wysłany: Pią 06 Sty, 2017 18:40 

darmac, ogólnie paninorris_ dobrze radzi, zwiększa to bezpieczeństwo.
niemneij jednak jest pewne ryzyko, dodatkowo do końca opakowania powinnaś się zabezpieczać dodatkowo.

paninorris_ 

Wysłany: Pon 06 Lut, 2017 16:46 

A co z antybiotykiem podawanym prosto do zęba podczas leczenia u dentysty? W takiej dawce i miejscowo też wpływa tak jak normalnie doustnie?

Guzik 

Wysłany: Pon 06 Lut, 2017 18:40 

paninorris_, trzeba pytać lekarza od razu, szczerze mówiąc - nie wiem.

asikk 

Wysłany: Sro 12 Kwi, 2017 08:26 

hej,
Mam pytanko
Krążek nuvaring ostawiłam w piątek. Plamienie zazwyczaj miałam we wtorek. Dalej go brak. W zeszłym tygodniu od wtorku do tego poniedziałku brałam antybiotyk (klabax). Stosunek był jeden we czwartek. Jest szansa na ciąże?

Guzik 

Wysłany: Sro 12 Kwi, 2017 08:59 

asikk, nie jestem pewna, czy antybiotyk ten obniża skuteczność krążka, nie mam czasu na głębsze poszukiwania - najlepiej zapytaj w aptece. Jesli obniża(a wydaje mi się, że tak), to jest szansa na ciążę.

Niemniej jednak, opóźnienie w krwawieniu nie musi jej oznaczać. Moze się tak stać bez powodu, mogły to spowodować antybiotyki, lub choroba, którą nimi leczyłaś. Ciało nie musi działać jak w zegarku.

No i wystarczy, że w jednym temacie zadasz pytanie, nie musisz kopiować postów. Dubla skasowałam.

asikk 

Wysłany: Sro 12 Kwi, 2017 09:38 

Guzik napisał/a:
No i wystarczy, że w jednym temacie zadasz pytanie, nie musisz kopiować postów. Dubla skasowałam.
dzięki przepraszam
Guzik napisał/a:
to jest szansa na ciążę.
a to nie za późna faza cyklu na ciążę?

Guzik 

Wysłany: Sro 12 Kwi, 2017 10:26 

asikk, jeśli bierzesz pigułki to nie masz "cyklu" antykoncepcja hormonalna zatrzymuje owulację. Osłabienie działania, albo pominięcie dawki może spowodować wystąpienie owulacji.

Guzik 

Wysłany: Sro 12 Kwi, 2017 10:29 

przy stosowaniu antybiotyków wchodzących w interakcję należy - zabezpieczać się dodatkowo prze czas kuracji i 7 dni po jej zakończeniu oraz nie robić przerwy.

Szukałam na szybko w internecie i są informacje, że ten antybiotyk moze wpływać również na krążek.

Tym samym nadal jesteś niezabezpieczona i stosowałabym dodatkowo prezerwatywy jeszcze 7 dni po założeniu nowego krążka. Jesli nie pojawi się krwawienie to zrób test przed założeniem nowego ringa.

asikk 

Wysłany: Sro 12 Kwi, 2017 10:29 

no to wiem. Ale tak mi się za krótko wydaje od czwartku do wtorku żeby organizm wiedział już o poczęciu :P

Guzik 

Wysłany: Sro 12 Kwi, 2017 10:38 

Nie rozumiem za bardzo o czym piszesz.
Jesli miałaś stosunek w trakcie trwania kuracji antybiotykowej, lub po niej i nie zabezpieczyłaś się dodatkowo, jest ryzyko ciąży.

justynaa 

Wysłany: Sob 15 Lip, 2017 23:06 

Witam.
Mam pytanie bo nigdy taka sytuacja mi się nie zdarzyła. Zapomniałam przyjąć 19 tabletki z opakowania. Ze względu na to, ze jestem w trakcie urlopu postanowiłam wziąć po 24h 2 tabletki razem (ta zapomniana i kolejna) i od razu po zakończonym opakowaniu rozpocząć kolejne bez przerwy, żebym była zabezpieczona. Niestety zachorowałam i podczas przyjęcia 3 tabletki z nowego opakowania czyli w sumie 24 tabletki przyjęłam antybiotyk Duomox. Wiem, ze obniża on skuteczność tabletek wiec od momentu brania oraz 6 dni po skończeniu muszę się dodatkowo zabezpieczać ale zastanawia mnie co z zabezpieczeniem stosunków, które miały miejsce od pominiętej 19 do tej 24 tabletki. Czy jest szansa, ze mogły one być niezabezpieczone przez pominięcie i antybiotyk?

Guzik 

Wysłany: Nie 16 Lip, 2017 07:23 

Wszystko powinno być ok, ale pewności 100% nigdy nie ma.

Odpowiedz do tematu