Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Antybiotyk

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Guzik
Pon 28 Mar, 2011 13:04
Antybiotyk
Autor Wiadomość
fantasty
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Kwi, 2005 16:42 Antybiotyk

Dodaję notkę o postępowaniu podczas stosowania antybiotyków:

22. Jeśli stosujesz jednocześnie pigułki antykoncepcyjne i leki wchodzące w interakcje z tymi pigułkami, powinnaś zabezpieczać się w trakcie kuracji i 7 dni po jej zakończeniu.

23. Jeśli po ukończeniu kuracji lekiem obniżającym skuteczność pigułek anty, w trakcie 7 dni w których musisz się zabezpieczać wypada przerwa <skończy Ci się opakowanie> należy jej nie robić, tylko rozpocząć przyjmowanie kolejnego opakowania.

24. Jeśli w trakcie 7dniowej przerwy rozpoczynasz kuracje lekiem obniżającym skuteczność pigułek to należy przerwę dokończyć, zabezpieczać się w trakcie kuracji i 7 dni po jej ukończeniu

to cytat z naszego FAQ o antykoncepcji:
http://www.antyforum.pl/faq-vt15.htm
polecam także FAQ pigułkowe:
http://www.antyforum.pl/2...owinna-vt27.htm

Guzik

---

Witam na nowym forum :D
To pytanko juz było na starym forum, ale nikt nie udzielił mi odpowiedzi :(

Bore pigułki anty. Niedawno przyjmowałam też antybiotyki, które skończyłam pod sam koniec opakowania (ostatni tydzień). Następnie zrobiłam 7 dniową przerwe...
I teraz właśnie sie zastanawiam czy dobrze zrobiłam, bo jeśli był to koniec opakowania to chyba nie powinnam robić przerwy i po 7 kolejnych dniach działanie anty wróciłoby już.

Teraz sie zastanawiam czy antykoncepcja juz działa, czy bedzie działać dopiero po 7 tabletkach z nowego opakowania.

marta
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Kwi, 2005 17:03 

działa

m. 

Wysłany: Sob 23 Kwi, 2005 17:16 

Zgadzam sie z marta.

Didoczek 

Wysłany: Sob 23 Kwi, 2005 18:06 

wszystko ok
zabezpieczenie zchowane

fantasty
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Kwi, 2005 18:26 

Dziękuje bardzo. :D Pozdrawiam!!!

fruttella
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Kwi, 2005 19:44 

hmmm a jak to jest z tym z tym antybiotykiem, jeśli biorę go w 7 dniowej przerwie.. to co z zabezpieczeniem przez następne opkowanie?

Villemcia 

Wysłany: Sob 23 Kwi, 2005 20:43 

to sie zabezpieczasz dodatkowo przez 7 dniowa przerwe/jak rowniez przez caly okres brania antybiotyku/ jak i przez 7 dni po zakonczeniu kuracji...

eklerka 

Wysłany: Sob 23 Kwi, 2005 21:14 

a ja nie jestem pewna.cytat z ulotki harmonetu: nalezy stosowac dodatkowe metody w czasie stosowania antybiotyku i przez kolejnych 7 dni.jesli w trakcie tych 7 dni skoncza sie tabletki z opakowania,nalezy rozpoczac przyjmowanie tabletek z nastepnego opakowania bez zwyklej przerwy.

Villemcia 

Wysłany: Sob 23 Kwi, 2005 21:29 

no ok...ale jesli nie wie ze ma zazywac antybotyk a wypadnie jej go zazyc np. 4 dnia przerwy..to dokancza przerwe..i zabezpiecza sie dalej przez okres kuracji i 7 dni po niej...

eklerka 

Wysłany: Sob 23 Kwi, 2005 21:52 

tak,wtedy chyba tak,ale pytala o sytuacje,ktora jest opisana w tej ulotce.nie wiem,na ile to prawda,sama sie zdziwilam,jak to zobaczylam kiedys,w innych tego nie ma...

Villemcia 

Wysłany: Sob 23 Kwi, 2005 22:20 

no nie do konca...
powiedziala ze podczas 7 dniowej przerwy..nie sprecyzowala czy od pierwszego dnia czy od 5 :D
dlatego dwie rozne odpowiedzi sa :D

eklerka 

Wysłany: Sob 23 Kwi, 2005 22:26 

ja odpowiedzialam na pytanie fantasy,nie frutelli :)

fantasty
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Kwi, 2005 22:55 

No własnie. Eklerka dobrze zrozumiała co miałam na myśli i czego sie obawiam...

Skonczyłam brac antybiotyk, potem wziełam jeszcze tylko ostatnie 3 pigułki i zrobiłam przerwe. Z tego co napisała eklerka przyjmowanie antybiotyków mozna traktowac jak bład w przyjmowaniu pigułek, a wtedy nie mależy robic przerwy.
Dziewczyny co sądzicie o takiej teorii :?: Jeśli jest słuszna to kiedy wraca zabezpieczenie?

A ja tym czasem chyba przypomne sobie do czego służą gumki :wink: :D

Villemcia 

Wysłany: Sob 23 Kwi, 2005 22:58 

dla pewnosci dodatkowo zabepzieczaj sie przez klejnych 7 dni/w nowym opakowaniu/..po tym na 8 dzien juz antykoncepcja wrocic powinna :D

eklerka 

Wysłany: Sob 23 Kwi, 2005 23:09 

pamietam to dobrze,bo tez kiedys mialam taka sytuacje,a ulotke przeczytalam po fakcie..na szczescie potem okazalo sie,ze antybiotyk,ktory bralam nie wchodzi w interakcje ;) w kazdym razie na twoim miejscu przez tydzien pouzywalabym gumek,mysle,ze nie jest to az takie poswiecenie ;)

Odpowiedz do tematu