Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

antybiotyk w trzecim tygodniu microgynon 21i

Poprzedni temat «» Następny temat
antybiotyk w trzecim tygodniu microgynon 21i
Autor Wiadomość
anonimka66 

Wysłany: Nie 12 Paź, 2014 22:39 antybiotyk w trzecim tygodniu microgynon 21i

Hej :d niedawno byłam na wyjeździe. Oczywiście dostałam zapalenia krtani, skończyło się antybiotykiem. Był to augmentin, brałam go przez 7 dni, od 25.09 do 01.10 co przypadło na ostatnie sześć dni tabletek i jeden dzień przerwy. Oczywiście przestrzegałam zasady dodatkowego zabezpieczenia przez tydzień. Wczoraj jednak trochę mi się poszalało (:p) i to przy trzeciej tabletce z nowego opakowania. Czy było to bezpieczne? Czy lepiej uciec się do anty ratunkowej?

Szczęściara 

Wysłany: Pon 13 Paź, 2014 06:12 

W przypadku kuracji antybiotykiem, trzeba było wziąć przynajmniej tę jedną tabletkę więcej. Zabezpieczenia dodatkowego przez który tydzień? W trakcie brania antybiotyku, czy również po zakończeniu kuracji nim? Jeśli to drugie, to ja bym się wczorajszym seksem nie przejmowała mimo wszystko.

P.S. Ponad rok na forum jesteś, mamy już tematy o antybiotykach. ;) Mogłaś się dopisać do któregoś ;)

anonimka66 

Wysłany: Pon 13 Paź, 2014 07:01 

Dodatkowo zabezpieczałam się w czasie brania antybiotyku i tydzień po. Myślisz, że ochrona już wróciła? Bo z postów, które czytałam, wynika, że do siódmej tabletki nowego blistra nie jestem zabezpieczona w pełni, skoro te siedem dni zabezpieczenia po antybiotyku wypadło na przerwę w antykoncepcji.P.s. nie wpadłam na dopisanie się xd

Zielona 

Wysłany: Pon 13 Paź, 2014 07:28 

Powinnaś była nie robić przerwy, więc ten stosunek należy uznać za niezabezpieczony

anonimka66 

Wysłany: Pon 13 Paź, 2014 07:55 

Niezabezpieczony? Przy następnym opakowaniu? Dziwnie. Swoją drogą, fajnie, że lekarz mnie poinformował

Zielona 

Wysłany: Pon 13 Paź, 2014 10:36 

Anonimka tak, bo byla przerwa w trakcie antybiotyku. Jeśli bierzesz antybiotyk powinnaś brać caly czas anty i wtedy tylko tydzień po leczeniu się zabezpieczasz, robiąc mimo wszystko przerwę przedluzasz czas kiedy jest zaburzony poziom przyjmowanych hormonów

anonimka66 

Wysłany: Pon 13 Paź, 2014 11:19 

Przerwa była już po antybiotyku :) ale dzięki za odpowiedź. Byłam w aptece...babka twierdzi, że jeszcze lekko zaburzony rytm może być ale i tak szanse ciążowe są nikłe

Zielona 

Wysłany: Pon 13 Paź, 2014 11:23 

No nie, jeden dzień w trakcie przerwy ;-)

Guzik 

Wysłany: Pon 13 Paź, 2014 17:18 

trzeba było wziąc 7 pigułek z nowego opakowania, albo nie robić przerwy, ja bym uznała stosunek za ryzykowny.

anonimka66 

Wysłany: Pon 13 Paź, 2014 19:36 

dzięki wam dziewczyny, poszłam po prostu do ginekologa i rozwiał wszelkie wątpliwości:)

natalia823793 

Wysłany: Sro 15 Paź, 2014 20:02 

anonimka66 napisał/a:
dzięki wam dziewczyny, poszłam po prostu do ginekologa i rozwiał wszelkie wątpliwości:)

I czego się dowiedziałaś? :)

Odpowiedz do tematu