Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Ryzyko ciąży, prosze o pomoc

Poprzedni temat «» Następny temat
Ryzyko ciąży, prosze o pomoc
Autor Wiadomość
Medheart1 

Wysłany: Pon 04 Wrz, 2017 00:05 Ryzyko ciąży, prosze o pomoc

Uprawiałam seks z chłopakiem, w poniedziałek i środę. Oczywiscie z zabezpieczeniem w postaci prezerwatywy, która nie zsunęła się i raczej nie pękła (nic z chłopakiem nie zauważyliśmy, żadnej dziurki, chyba ze zrobiła sie gdzies z boku, bo tam gdzie jest zbiorniczek na nasienie nie przeciekała jak ją zawiązaliśmy po stosunku) dodam ze chłopak nie doszedł we mnie, tylko jak czuł "że to już" to wyciągnął członka. Według kalendarzyka poniedziałek to były moje dni płodne a środa owulacja, ale nie wiem czy to prawda bo kalendarzyk mam dopiero od 3 miesięcy, a moje miesiączki są nieregularne (raz dostaje co 32 dni, raz co 37, raz co 40 dni). Czy w takim przypadku ciąża jest możliwa? Prosze tylko bez odpowiedzi, ze mam zrobić test bo tyle to sama wiem, chodzi mi o to, zeby ktos na podstawie sytuacji mogl mi doradzić. Bardzo się obawiam

desiree 

Wysłany: Pon 04 Wrz, 2017 00:53 

przy nieregularnych miesiączkach ciężko jest ocenić, kiedy ta owulacja występuje, można zakładać "mniej więcej". Według mnie nie ma powodu do obaw, ale jeśli Ty masz być spokojniejsza, to faktycznie zrób sobie test np za dwa tygodnie :)

Guzik 

Wysłany: Pon 04 Wrz, 2017 05:41 

Nikt Ci takich obliczeń nie zrobi, a jak zrobi to będzie kłamał. Prawidłowo użyta prezerwatywa ma wysoki wskaźnik Pearla, wg niego masz ok 97% szans w ciąży nie być...

Kalendarzyk sam nie wystarczy do wyznaczenia dni płodnych, trzeba prowadzić obserwacje wieloobjawową. Szczególnie przy długich i nieregularnych cyklach. Mogą się czasem trafić dwie owu w jednym cyklu nawet.

Odpowiedz do tematu