Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Asubtela / Lesine / Yasmin / Midiana/ Vibin (21+7)

Poprzedni temat «» Następny temat
Asubtela / Lesine / Yasmin / Midiana/ Vibin (21+7)
Autor Wiadomość
Ośka 

Wysłany: Czw 13 Wrz, 2012 17:47 

No cóż moja przygoda z Midianą się kończy po 3 miesiącach ze względu na: tkliwość powiększonych piersi i oczywiście wielkie, bolące pryszcze (początkowo na policzkach i skroniach, teraz na żuchwie).
Ginka przepisała mi Jeanine (też nie ma kartonika). Może tym razem będzie ok.

Guzik 

Wysłany: Nie 16 Wrz, 2012 21:49 

3 m-ce to mało na ocenienie tabletek, po tym czasie powinny znikać skutki uboczne. Zmieniajac pigułki narazasz się na nie od nowa.

hope88 

Wysłany: Pon 17 Wrz, 2012 16:46 

Fakt może przy 4 opakowaniu już byłoby ok, bo 3 miesiące to czas kiedy pewne rzeczy mogą się dziać, no ale może z tymi teraz będzie lepiej :wink:

Ośka 

Wysłany: Pon 17 Wrz, 2012 18:52 

Wiem, że mogę mieć od nowa problem i nie wiem, czy dobrze robię, ale doprowadza mnie do szału to, że nawet umycie i posmarowanie twarzy kremem przynosi straszny ból (a mam bardzo suchą cerę). Już nie mówię o próbie zrobienia makijażu.

Wcześniej brałam tabsy pół roku i nadal miałam ropne zmiany na twarzy (choć nie tak bolące), a później brałam inne, to już przy pierwszym opakowaniu widziałam sporą różnicę, a od drugiego miałam spokój na długi czas (nawet po odstawieniu).
Wiem, że nie mogę traktować wszystkich pigułek jednakowo, ale nawet teraz widzę różnicę podczas brania i podczas przerwy. W trakcie 7 dni, to co już na buzi jest - gaśnie, nie jest takie czerwone i tak nie boli. A przy nowym opakowaniu, wszystko zaczyna się od nowa - swędzi i boli, pojawiają się nowe pryszcze.

Może tak właśnie to ma wyglądać, że się oczyszczam, ale nie przemawia to do mnie. Mogę się oczyszczać, ale bez bólu.

A nie dość, że boli jak cholera, to wściekam się na chłopa, bo zapomina się "w akcji" i muszę odczekać, aż wszystko przestanie boleć, a z tym czasem często przechodzi ochota na baraszkowanie.

Wybaczcie za ten esej, ale jestem sfrustrowana i zdesperowana.

Justyce 

Wysłany: Sro 19 Wrz, 2012 19:17 

Ośka, pryszcze bolące na żuchwie mogą być sygnałem problemów hormonalnych, stany zapalne nigdy nie są znakiem "oczyszczania" (to w ogóle taki mit trochę jest z tym "wysypem").

-----------------------------------------

Ośka 

Wysłany: Sob 13 Paź, 2012 12:54 

Pośpiesznie donoszę, że po pierwszym opakowaniu nowych tabsów wszystkie zmiany ropne zniknęły. To co miało wyjść, wyszło i po usunięciu nie wróciło.
W trakcie 7 dniowej przerwy (w przeddzień) krwawienia wyskoczyły mi tylko 2 małe syfki. Sukces! Wszystko zaczyna nabierać nowych barw :)

wykolejony 

Wysłany: Czw 03 Sty, 2013 17:57 Tabletki anty (Yasmin) a krwawienie/plamienie w czasie cyklu

Witam!

Moja kobieta od prawie 3 lat bierze tabletki. Na początku był to Yaz, ale po jakimś roku przerzuciła się na Yasmin. No i od prawie dwóch lat bierze właśnie Yasmin.

Jednakże ostatnio zaczęła krwawić i plamić pomimo, że do odstawienia zostały jeszcze praktycznie dwa tygodnie. Czyli krwawienie nastąpiło w czasie cyklu miesiączkowego. Czuje również ból w podbrzuszu.

Moja kobieta nie zapomniała w trakcie stosowania tabletek o żadnej z nich. Jednakże w ciągu ostatnich dwóch tygodni była chora (wirus grypopodobny) i brała lekarstwa + miała przypisany antybiotyk.

Wcześniej, w połowie grudnia (dokładnie 16 grudnia), dostała ona normalnie okresu (zgodnie z terminem "odstawiennym") i od tamtej pory do końca grudnia nie kochaliśmy się.

Pytanie brzmi: z czego może wynikać to krwawienie i plamienie? Ciążę wykluczam na 99,9%, gdyż ostatni okres zawitał, od tamtej pory aż do przedwczoraj nie kochaliśmy się, ale test jutro zostanie zrobiony aby mieć pewność i być spokojnym.

Miałyście kiedyś podobną sytuację?

Idunn 

Wysłany: Czw 03 Sty, 2013 18:05 

wykolejony, nie śmieć. Wystarczyło dopisać się do tematu o Yasmin ale też i mamy temat o plamieniach. Polecam poczytać, a znajdziesz odpowiedź na swoje pytania.

Szczęściara 

Wysłany: Czw 03 Sty, 2013 18:26 

wykolejony napisał/a:
Czyli krwawienie nastąpiło w czasie cyklu miesiączkowego.
jak bierze tabletki, to nie ma "cyklu miesiączkowego".

wykolejony napisał/a:
Jednakże w ciągu ostatnich dwóch tygodni była chora (wirus grypopodobny) i brała lekarstwa + miała przypisany antybiotyk.
leki (szczególnie antybiotyki) mogą mieć związek z plamieniem/krwawieniem w trakcie przyjmowania tabletek z opakowania. Podczas brania antybiotyku oraz 7 dni po kuracji należy stosować dodatkowe formy zabezpieczenia.

wykolejony napisał/a:
Ciążę wykluczam na 99,9%, gdyż ostatni okres zawitał, od tamtej pory aż do przedwczoraj nie kochaliśmy się, ale test jutro zostanie zrobiony aby mieć pewność i być spokojnym.
Krwawienie z odstawienia NIE JEST okresem i nie ma nic wspólnego z ciążą lub jej brakiem (jest wywołane odstawieniem hormonów w przerwie między opakowaniami). Jeśli dziewczyna brała antybiotyk, a kochaliście się w trakcie jego przyjmowania lub 7 dni po zakończeniu kuracji bez dodatkowego zabezpieczenia, to stosunki mogły być niezabezpieczone, ponieważ działanie pigułek mogło zostać osłabione.

wykolejony 

Wysłany: Czw 03 Sty, 2013 18:46 

Szczęściara napisał/a:
jak bierze tabletki, to nie ma "cyklu miesiączkowego".

OK, w takim razie "w trakcie 21-dniowego okresu brania tabletek".
Szczęściara napisał/a:
Jeśli dziewczyna brała antybiotyk, a kochaliście się w trakcie jego przyjmowania lub 7 dni po zakończeniu kuracji bez dodatkowego zabezpieczenia

Nie było takiej sytuacji. Stosowaliśmy dodatkowe zabezpieczenie.
Szczęściara napisał/a:
eki (szczególnie antybiotyki) mogą mieć związek z plamieniem/krwawieniem w trakcie przyjmowania tabletek z opakowania.

Antybiotyk Duracef. Niby nie powinien powodować interakcji, ale może macie jakieś inne doświadczenia?
ironia napisał/a:
wykolejony, nie śmieć. Wystarczyło dopisać się do tematu o Yasmin ale też i mamy temat o plamieniach.

I teraz nie wiem, czy kontynuować wątek, czy przenieść treść postu nr 1 do wątku Yasmin?

[ Dodano: Czw 03 Sty, 2013 18:57 ]
Dobrze, czyi podsumowując:
1) należałoby wykonać test ciążowy
2) plamienie/krwawienie może być wynikiem brania antybiotyku

Czy tak? Czy coś jeszcze może warto dodać?

Idunn 

Wysłany: Czw 03 Sty, 2013 19:15 

poczekać do czasu spodziewanego krwawienia - jak nie wystąpi w ciągu 7 dniowej przerwy to wykonać test, ale to bardziej dla własnej spokojności, bo skoro stosowaliście dodatkowe metody to powinno być wsio ok.
Plamienie może być spowodowane branymi wcześniej lekami.
Temat masz przeniesiony już.
Co do Duracefu - niby nie wpływa, ale bezpieczniej jest dmuchać na zimne - antybiotyk to w końcu.

Karolina 

Wysłany: Nie 24 Mar, 2013 20:03 

Ech, no i znowu się zaczęło :roll: Na Asubtele przeszłam kilka miesięcy temu (w lipcu) ponieważ na Yasminelle miałam plamienia. Niestety, dwa dni temu (przy 18 pigułce) pojawiło się plamienie. W trakcie poprzedniej przerwy krwawienie się przesunęło o dwa dni (z 4 na 6) Oczywiście wiem, że to przesunięcie to nic takiego, ale tak właśnie wyglądała sprawa na Yasminelle. Na początku ok, a później krwawienia, które przychodziły raz drugiego, a raz szóstego dnia przerwy. Pomiędzy nimi jednodniowe plamienia. Przy nowym opakowaniu po kilku pigułkach znowu jednodniowe plamienia.

I teraz zastanawiam się co mnie czeka jak udam się do lekarza. Zmiana na zupełnie inne pigułki (bez drospirenonu) czy może ewentualnie spróbować z Yazem?

Póki co, innej metody antykoncepcji niż hormony nie biorę pod uwagę.
Nic więcej."

Idunn 

Wysłany: Nie 24 Mar, 2013 21:08 

Karolina, to spróbuj z Yazem albo z Qlairą.
Jak się nie powiedzie branie w tych "systemach" to zmień na inne :)

Botica 

Wysłany: Pon 25 Mar, 2013 07:10 

Karolina, Ja mysle, ze jesli masz ekstra plamienia to powinnas chociaz zmienic dawke. Asubtela i Yasminelle to jeden pies, Yaz to samo. Jesli dostajesz krwawienia w 6 dniu przerwy, to Yaz moim zdaniem nie jest najlepszym rozwiazaniem - ja nie dostawalam krwawienia wcale, bo zdazylam juz rozpoacza nowe opakowanie (krwawienie pojawiala sie 5, a przy jazie przerwa to tylko 4 dni).

Jesli sklad Ci odpowiada sklad to po prostu zmien dawke na wyzsza - sprobuj Yasmin. Jesli masz lekarza do rzeczy to moim zdaniem powinien to zasugerowac.

emileczka 

Wysłany: Pon 25 Mar, 2013 09:13 

z tym że Asubtela to właśnie odpowiednik Yasminu,więc Yaz znowu będzie zejściem na słabsze.

Odpowiedz do tematu