Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Asubtela / Lesine / Yasmin / Midiana/ Vibin (21+7)

Poprzedni temat «» Następny temat
Asubtela / Lesine / Yasmin / Midiana/ Vibin (21+7)
Autor Wiadomość
Botica 

Wysłany: Pon 25 Mar, 2013 09:19 

Ach, pomylilo mi sie!
Asubtela to Yasmin!!! Emileczka ma racje, raczej zejscie na slabsze nic nie da.

Karolina 

Wysłany: Pon 25 Mar, 2013 09:31 

Rety, czy w takim razie pozostaje mi zmienić pigułki na takie z jeszcze większą zawartością ee? Więcej ma już tylko Cyprest i Cilest (po 0,035 mg)
Nic więcej."

Botica 

Wysłany: Pon 25 Mar, 2013 09:44 

Karolina, I Evra chyba. No nie wiem, z tym samym skladem wyzszej dawki juz nie produkuja. :(

Justyce 

Wysłany: Pon 25 Mar, 2013 15:25 

Karolina, albo próbować wielofazowych, albo innych z tą samą zawartością ee, ale z innym progestagenem..

-----------------------------------------

zuz 

Wysłany: Wto 07 Maj, 2013 18:59 Vibin

Czy któraś z was przyjmuje tabletki Vibin? Dostałam dziś od lekarza receptę na nie. Zdecydował ze te, bo bardzo często zapominam o pierwszej tabletce z nowego opakowania. A je bierze się ciurkiem, bo w opakowaniu jest 28 tabletek. 21 z hormonami i 7 placebo. Powiedział ze jeżeli nadal będę zapominać to on już nie ma do mnie siły:P
Jak wasze samopoczucie po nich? Pomógł system 28 tabletek?

Botica 

Wysłany: Wto 07 Maj, 2013 20:04 

Vibin to odpowiednik takich pigulek jak: Asubtela / Lesine / Yasmin. Mozesz poczytac dokladnie w tym temacie. Vibin oprocz 21 aktywnych tabletek ma dodatkowo 7 cukierkow, zebys je przyjmowala w dni przerwy.
Z doswiadczenia powiem, ze jak jestes zapominalska to te cukrowe piguly i tak Ci nie pomoga. Ustaw sobie alarm w telefonie, uloz tableki na nocnym stoliku lub w takim miejscu, gdzie jestes codziennie o danej godzinie. Lazienki nie polecam ze wzgledu na wilgoc. No i niech Ci chlop przypomina, w koncu to tez jego brocha.

Justyce 

Wysłany: Wto 07 Maj, 2013 20:15 

Scaliłam posty do tego tematu, skład pigułek jest taki sam, schemat 21 + 7 placebo jest faktycznie lepszą opcją dla zapominalskich :)

zuz 

Wysłany: Wto 07 Maj, 2013 20:23 

O dziękuje:) I przepraszam widocznie niewystarczajaco uwaznie przejzałam tematy:(
No własnie przemawia do mnie to, ze ustawie przypomnienie i spokój święty bo będzie mi telefon codziennie przypominać. Bo ta pierwsza tabletka tak na prawdę była dla mnie największym problemem.
A co ze skutkami ubocznymi? Mogę się spodziewać typowych objawów z ulotki. Takich jak przy każdych innych tabletkach? Czy może wystąpić coś typowego tylko dla Vibinu?
I jeszcze powiedzcie czy drospirenon rzeczywiście minimalizuje zatrzymywanie wody?

Justyce 

Wysłany: Wto 07 Maj, 2013 20:39 

zuz napisał/a:
A co ze skutkami ubocznymi? Mogę się spodziewać typowych objawów z ulotki. Takich jak przy każdych innych tabletkach? Czy może wystąpić coś typowego tylko dla Vibinu?

Nie, te pigułki oprócz tego, że mają placebo, niczym się nie różnią od tych, które są w tym wątku. Więc w razie czego skutki uboczne są takie same jak przy pigułkach z drospirenonem, a prawda jest taka, że w sumie jest sporo skutków ubocznych właściwych wszystkim rodzajom pigułek.
zuz napisał/a:
czy drospirenon rzeczywiście minimalizuje zatrzymywanie wody?

Teoretycznie, ale ja tego nie odczułam (kiedyś brałam yasminelle).

Idunn 

Wysłany: Wto 07 Maj, 2013 20:55 

Yaz mi nie zatrzymuje wody, a wcześniej przy innych środkach miałam niestety ten problem.

zuz 

Wysłany: Sro 08 Maj, 2013 06:18 

Ok czyli ulotka będzie moja ulubiona lektora przez następne trzy cykle:) Chociaż mam nadzieje, ze Vibin ma takie male stężenia, ze ominą mnie objawy uboczne :P A nawet jeśli to czas tak szybko leci ze okres adaptacji minie mi raz dwa. Zwłaszcza ze już jest cieplutko i nie mogę usiedzieć w domu. A tak swoja droga to fascynujące, ze substancje mające ten sam cel maja tak rożne skutki. Mam nadzieje, ze drospirenon sprawdzi się i u mnie. Podziwiam technologów, którzy je opracowują. Mi kiepsko wychodzi doprawianie potraw a co dopiero komponowanie takich rzeczy.

Botica 

Wysłany: Sro 08 Maj, 2013 06:49 

zuz, Moze sie zdarzyc, ze nie bedziesz mila zadnych skutkow ubocznych. Vibin wcale nie ma tak malo substancji czynnych - wlasciwie jest to jeden z mocniejszych srodkow. Vibin mini ma tylko 66%, a np. NR polowe.

Karolina 

Wysłany: Sro 08 Maj, 2013 07:42 

zuz napisał/a:
I jeszcze powiedzcie czy drospirenon rzeczywiście minimalizuje zatrzymywanie wody?

Kiedyś brałam Yasminelle i na początku faktycznie wody nie zatrzymywały. Z czasem jednak tak. Teraz na Asubteli woda również się zatrzymuje.
Nic więcej."

ustenka 

Wysłany: Sro 08 Maj, 2013 07:57 

Ja kiedyś brałam Yasmin i również zatrzymywał mi wody. Niedawno zaczęłam brać Efylen (podobny skład do Microgynon 21 / Rigevidon / Stediril 30 / Levomine, tylko zmniejsze stężenia) i na razie nie zaobserwowałam zatrzymywania się wody, więc na mnie tabletki działają zupełnie inaczej niż jest to przewidziane.

Pati 

Wysłany: Pią 10 Maj, 2013 14:49 

Z tym zatrzymywaniem wody jest różnie. Teoretycznie pigułki z drospirenonem nie powinny zatrzymywać, bo działają lekko odwadniająco. Ale to teoretycznie.
Są dziewczyny, którym woda nie zatrzymuje się na żadnych pigułkach, są i też takie, którym zatrzyma się na drospirenonie...
Nie ma co sugerować się tym jak to ze skutkami ubocznymi było u innych, bo każdy organizm może inaczej reagować :)

Odpowiedz do tematu