Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Asubtela / Lesine / Yasmin / Midiana/ Vibin (21+7)

Poprzedni temat «» Następny temat
Asubtela / Lesine / Yasmin / Midiana/ Vibin (21+7)
Autor Wiadomość
zuz 

Wysłany: Pon 13 Maj, 2013 07:33 

ok nie ma co gdybac. Co ma byc to bedzie. Zakladam opcje optymistyczna:) I zaczynam moja przygode z Vibin

ancia899 

Wysłany: Pią 28 Cze, 2013 19:03 

Dzisiaj ginekolog zmieniła mi tabletki z Bonadea (wcześniej Jeanine) na Vibin. Nie znam się kompletnie na składach tabletek, substancjach i czym one się różną :( Mogłybyście mi coś powiedzieć na ten temat? Wiem, że każdy reaguje inaczej, ale jak bym wiedziała chociaż trochę czego mogę się spodziewać przy takiej zmianie byłabym spokojniejsza :(

Justyce 

Wysłany: Pią 28 Cze, 2013 19:47 

ancia899, to i to jest IV generacja, etinylestradiolu mają tyle samo, więc możesz zmienić po 7-dniowej przerwie..
No nie wiem, co więcej powiedzieć, to jest kwestia indywidualna, a dlaczego pigułki zostały zmienione?

-----------------------------------------

ancia899 

Wysłany: Pią 28 Cze, 2013 20:03 

Zmiana dlatego, że przy ostatnich tabletkach w pierwszym tygodniu nowego opakowania miałam takie bóle czy skurcze podobne do tych na początku krwawienia mimo, że już się skończyło. Badania i wyniki mam w porządku dlatego gin zaproponowała zmianę.

Justyce 

Wysłany: Pią 28 Cze, 2013 20:16 

Aha, no to oby tym razem wszystko było w porządku. :)

ancia899 

Wysłany: Pią 28 Cze, 2013 20:21 

No mam taką nadzieję. A czy Vibin można określić jako słabsze/mocniejsze od tych, które brałam wcześniej? (Jeanine, Bonadea)

Justyce 

Wysłany: Pią 28 Cze, 2013 20:24 

ancia899, nie, etinylestradiolu jest tyle samo, a to jedyne, co można porównać.

zuz 

Wysłany: Sob 06 Lip, 2013 15:58 

Hej dziewczyny Vibinowiczki. Znalazłam dla nas w zeszłym tygodniu super aplikacje na telefon przypominająca o tabletce. Oprócz alarmu informuje, która to tabletka i kiedy czas zacząć nowe opakowanie :D Jest też ulotka i najczęstsze pytania oraz wątpliwości dotyczące antykoncepcji. Jest też lusterko itd. Super kobieca aplikacja. Nazywa się Różowe Lusterko:)

apcik 

Wysłany: Sob 27 Lip, 2013 09:35 

Hej dziewczyny. od 8 msc biorę Lesine, czuje się na nich świetnie, żadnych skutków ubocznych, okres co do godziny o tej samej porze.
byłam teraz u lekarza po receptę, zapisał mi znowu lesine, ale w aptece tabsów brakło i farmaceutka poleciła mi zamiennik w postaci Asubteli, nie powiem czas mnie gonił więc tabsy wzięłam... i teraz nie wiem co? stosować je tak jakby było to kolejne opakowanie lesine czyli po tygodniowej przerwie zaczyna opakowanie czy tak jakbym przyjmowała nowy lek?
poza tym cały czas mam dylemat czy dobrze zrobiłam zmieniając tabsy... niby skład ten sam..

Guzik 

Wysłany: Sob 27 Lip, 2013 09:48 

apcik, w tytule tematu masz nawet, ze to ten sam skład. Bierz tak samo jak Lesine.

pinup_girl 

Wysłany: Nie 05 Paź, 2014 09:23 

Hej dziewczyny. Chciałam się Was zapytać jak to jest z stężeniem hormonów w środku. Biorę YASMIN. Po 4 dniach przerwy przyjęłam tabletkę o 3 godziny później niż zwykle (złośliwy budzik) i czy następnego dnia mogę już przyjąć tabletkę normalnie, czyli znów 3 godziny wcześniej niż poprzednia? Czy lepiej zrobić to stopniowo? Wiem że rezerwy mamy 12 godzin ale że to pierwsza tabletka po przerwie to nie wiem jak to wygląda z cofnięciem czasu. Dzięki serdeczne za odpowiedź :)

Guzik 

Wysłany: Nie 05 Paź, 2014 09:35 

bierz o której Ci pasuje, byle nie przekroczyć 12h.

pinup_girl 

Wysłany: Nie 05 Paź, 2014 11:44 

Dzięki serdeczne :D

Adorable 

Wysłany: Sob 14 Lut, 2015 15:04 

Hej ;) Od dwóch lat biorę Yasmin. Przez ostatni rok brałam tańszą Sidretellę 30, wszystko było ok. Obecnie jestem w trakcie drugiego opakowania Asubteli (w aptece nie mieli w.w. i musiałam kupić te tabletki) i mam jakieś dziwne plamienia. Do tej pory były naprawdę lekkie i pojawiły się tylko po aplikacji Pimafucinu. Leczenie tym lekiem zakończyłam jakoś tydzień temu, więc potem było ok. Ale dzisiaj już dwukrotnie pojawiła się ciągnąca się, brązowa (jak herbata) wydzielina- coś a'la brązowe białko kurze. Nie panikuję, bo pewnie to nic takiego ;) , ale zastanawiam się z czym to wiązać? Jestem kilka dni po zakończeniu krwawienia. Będę wdzięczna za odp. ;)

Odpowiedz do tematu