Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Atywia, Jeanine

Poprzedni temat «» Następny temat
Atywia, Jeanine
Autor Wiadomość
Julia 

Wysłany: Czw 27 Kwi, 2017 20:15 

Dzień dobry,
mam 19 lat,niedoczynoość tarczycy, miesiączka od lat 7, wcześniej miesiączka 31 dni z krwawieniem 7 dniowym, (co przez pewną szalenie kompetentną panią ginekolog zostało uznane za zjawisko paranormalne i przepisała mi duphaston, od tego czasu krwawienie bez leku nie występowało) aktualnie od 04.04 biorę swoje pierwsze w życiu tabletki antykoncepcyjne Jeanine.

Problem jest następujący - od 04.04 ciągłe krwawienie/plamienie aktualnie jestem w trakcie 7 dniowej przerwy (3 dzień przerwy) i od tego czasu plamienia są wyraźnie ciemnobrązowe (nie wpada to nawet w kolor czerwony) ze sporymi skrzepami. Dzwoniłam do lekarza po dwóch tygodniach nieprzerwanego okresu, ten stwierdził, że to normalne przy pierwszych tabletkach i mam je kontynuować. Nie ukrywam jednak, że kolor krwi jak i skrzepy trochę mnie przeraziły. Czy ktoś miał podobny problem?

Guzik 

Wysłany: Czw 27 Kwi, 2017 20:37 

plamienia mogą występować, nawet nieprzerwanie, przez pierwsze 2 opakowania. Jesli po tym czasie nie ustąpią, uznaje się to za niepokojące.

Ja zawsze plamiłam przy pierwszych opakowaniach (miałam 2 dłuższe przerwy od pigułek).

Julia 

Wysłany: Czw 27 Kwi, 2017 20:49 

Okej, dziękuję za odpowiedź.
Nie ukrywam, że to strasznie uciążliwe i mam ogromną nadzieję, że przejdzie jak najszybciej.

Guzik 

Wysłany: Czw 27 Kwi, 2017 21:36 

Ogólnie to gonekolog powinien ustalić przyczyne problemów z okresem przed przepisaniem pigułek. Te problemy mogą skutkować tymi plamieniami, a takze dalszymi powikłaniami hormonalnymi w przyszłości.

ALe samo plamienie jest póki co w normie.

Julia 

Wysłany: Czw 27 Kwi, 2017 23:05 

Tabletki poza swoją docelową funkcją, miały też pomóc właśnie z przywróceniem okresu na właściwe tory.

1,5 roku temu dostałam Duphaston właściwie bez powodu i od tego czasu nie dostawałam okresu bez przyjmowania tych tabletek.

Martwią mnie trochę te skrzepy, tak na dobrą sprawę okres to po prostu gęste, maziowate glutki z brązowej krwi. Skonsultuje to jeszcze telefonicznie z lekarzem, ale termin na wizytę i tak dopiero na czerwiec pewnie, a ja najchętniej odstawiłabym wszystkie hormony...

Guzik 

Wysłany: Pią 28 Kwi, 2017 02:22 

Z tego co wiem, to te skrzepy też są w normie.
Ostatnio zmieniony przez Guzik Wto 02 Maj, 2017 10:38, w całości zmieniany 1 raz  

Justyce 

Wysłany: Wto 02 Maj, 2017 10:15 

Julia, jeśli masz problemy z miesiączką, to branie pigułek tylko je zamaskuje, nie ureguluje nic, bo nie do tego one służą.

Jeśli chodzi o plamienia, to póki nie staną się obfite jak zwykła miesiączka, to wszystko jest dopuszczalne przez 3 pierwsze opakowania. Nawet jak to ma formę 'skrzepów' itp.

-----------------------------------------

Odpowiedz do tematu