Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Badania hormonalne a tabletki antykoncepcyjne

Poprzedni temat «» Następny temat
Badania hormonalne a tabletki antykoncepcyjne
Autor Wiadomość
Lilu97 

Wysłany: Czw 24 Sie, 2017 21:06 Badania hormonalne a tabletki antykoncepcyjne

Jakie badania hormonalne (i zwykle) należy zrobić przed rozpoczęciem brania tabletek (i nie tylko, moga byc plastry itp) antykoncepcyjnych i w której fazie cyklu? Zdecydowanie straciłam zbyt duzo zdrowia i pieniedzy przez ginekologów ktorzy przepisywali mi tonę leków antykoncepcyjnych bo których czułam sie okropnie, miałam przepisane tabletki sylvie 20, które brałam długi czas i moje miesiączki były milion razy gorsze niz przed rozpoczęciem brania tabletek. Jakis czas temu je odstawiłam i jak ręka odjął. Jednak teraz chce rozpocząć współżycie i potrzebuje pójść do ginekologa który dobierze mi tabletki na podstawie moich badań, tylko właśnie nie wiem jakie badania powinnam zrobić i w której fazie cyklu, a chciałabym isc juz do ginekologa z tymi badaniami

pinezka 

Wysłany: Pon 28 Sie, 2017 16:38 

lekarz poza wywiadem moze zlecic cytologie, krew (morfologia obwodowa, krzepniecie) badanie stezenia glukozy we krwi i cholesterolu, profil hormonalny oraz badanie watroby. Czasem robi tez usg dopochwowe.. A co do tabletek to polecam takie nowej generacji ktore maja malo hormonow jak belara i nie powoduja skutkow ubocznych. Pozdrawiam

Guzik 

Wysłany: Pon 28 Sie, 2017 18:27 

pinezka, pigułek sięnie poleca :) są dziewczyny, które lepiej tolerują te z wększą ilością hormonów, a te z mniejszą np. nie trzymają im cyklu i ciągle plamią.

Polecam dobrego ginekologa, taki powinien doradzić odpowiednie badania.
W dobraniu pigułek pomaga profil hormonalny, a reszta badań wymienionych wyżej jest dodatkowa, pozwala stwierdzić, czy pigułki nam nie szkodzą.

Justyce 

Wysłany: Pon 28 Sie, 2017 19:33 

Co tu od jakiegoś czasu w kółko posty o Belarze :lol: ?

-----------------------------------------

Odpowiedz do tematu