Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

BADANIA PRZED PRZEPISANIEM HORMONÓW

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Justyce
Sro 22 Gru, 2010 13:53
BADANIA PRZED PRZEPISANIEM HORMONÓW
Autor Wiadomość
greta 

Wysłany: Wto 21 Lut, 2012 08:57 

Botica napisał/a:
Cyto to chyba sie powinno robic co 6 mies.

u mnie się robi co 3 lata

liska 

Wysłany: Wto 21 Lut, 2012 09:23 

greta napisał/a:
u mnie się robi co 3 lata

Tia, u nas też. I przed 30-tką nie ma potrzeby...

www.shapshaptravel.com

architektin 

Wysłany: Wto 21 Lut, 2012 11:26 

Misia ja ostatnio dostałam od swojej gin wykaz badań do zrobienia tak profilaktycznie po 2 latach łykania tabsów. Z krwi: próby wątrobowe (bilirubina, AspAt, AlAt, fosfataza alkaiczna) glukoza, lipidogram (cholesterol, HDL, LDL, trójglicerydy) APTT, protrombina.
Poza tym: cytologia, USG piersi, USG ginekologiczne.

Botica 

Wysłany: Wto 21 Lut, 2012 11:53 

W Polsce tez panuje opinia, ze przed 30 sie cyto nie robi. Moja ginka w PL robi cyto co 6 mies, jest ono wliczone w koszta wizyty. Koles na NFZ kazal robic raz do roku. Co prawda dysplazja rozwija sie ok 3 lat, ale sa tez inne istotne inforacje, typu flora mikrobilogiczna, grzybki itp. Mysle, ze raz 12 mies to minimum.

Guzik 

Wysłany: Wto 21 Lut, 2012 18:21 

generalnie co 6 miesięcy sie robi jak wychodzi coś nie tak i jak się jest w grupie ryzyka.

Wampirek 

Wysłany: Wto 21 Lut, 2012 21:39 

ja od 16rż życia robie raz na pół roku i tak było z każdym gin

Pati 

Wysłany: Sro 22 Lut, 2012 10:33 

A moja gin robi mi cytologię co pół roku :) Oraz co rok USG piersi.
Jak brałam pigułki to co rok miałam też próby wątrobowe i układ krzepnięcia.

A wracając do tematu. Jeśli nie ma jakiś dolegliwości od strony hormonów to wystarczy badanie na samolocie, badanie piersi i cytologia. Można też poprosić o próby wątrobowe i ukł. krzepnięcia, ale jeśli nie ma jakiś podejrzeń, że coś w tym kierunku może być nie tak to nie jest to konieczne (warto te badania jednak zrobić po pół roku brania pigułek). Nic poza tym nie potrzeba :)

A robienie badań hormonalnych żeby dobrać pigułki to bajki - niepotrzebne kłucie, stres i strata czasu ;) Bo i tak do doboru pigułek nic nie wnosi...

Kasieq 

Wysłany: Nie 01 Lip, 2012 19:34 

Witajcie.
Ginekolozka przepisala mi Evre. Stwierdzila, ze zadne badania nie sa konieczne, bo jestem szczupla, nie pale, na nic nie choruje itp... Mimo to, chce zrobic odpowiednie badania, bo jednak troche sie obawiam skutkow ubocznych. Co prawda to nic wielkiego, ale mam pojedyncze 'pajaczki' na nogach, w pracy siedze... Chce miec pewnosc, ze wszystko jest ok. Czy mozecie napisac, jakiekonkretnie badania (pod katem sklonnosci do zakrzepicy) mam zrobic? APTT? Protrombina? Cos jeszcze?
Z gory dzieki.

sara2608 

Wysłany: Nie 20 Sty, 2013 16:01 

Witam :) Ja chciałam zapytać jakie badania się wykonuje u ginekologa przed przypisaniem środków antykoncepcyjnych? Ile takie badania kosztują? I czy jak się nie ma skończonych 18 lat to czy trzeba iść z rodzicem na wizytę?

Justyce 

Wysłany: Nie 20 Sty, 2013 17:09 

sara2608, przeczytałaś w ogóle ten wątek?

-----------------------------------------

cyanidex 

Wysłany: Pon 21 Sty, 2013 22:02 

Mam pytanie. Lekarz ginekolog przepisał mi Naraye Plus i będą to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne. Jako że straszny ze mnie hipochondryk chciałabym wiedzieć coś o przeciwwskazaniach. Nie robiłam żadnych badań krwi ani prób wątrobowych, ale zarówno moja mama jak i babcia cierpią na miażdżycę. Nie jest to choroba, która wystąpiła u nich w młodym wieku, mimo wszystko boję się, że zwiększa to u mnie ryzyko zakrzepicy. Nie zapytałam się lekarza, gdyż leczy on również moją mamę, więc podejrzewałam, że jest świadomy schorzeń występujących w naszej rodzinie, ale po wyjściu z gabinetu zwątpiłam. Czy słusznie się martwię?

magribi 

Wysłany: Pon 21 Sty, 2013 22:40 

cyanidex zadzwoń do lekarza i spytaj czy pod tym kątem dobrał lek. Przy następnej wizycie poproś o badania. Na pewno nie powinnaś palić papierosów, przy obciążającym wywiadzie już właściwie nie ma nawet opcji palenia.
Miażdżyca objawia się w wieku 40-50 tat, więc nic dziwnego, że Twoja babcia i mama nie cierpiały na nią w młodości.

PS. poczekaj na wypowiedź kogoś bardziej zorientowanego, bo coś mi się kojarzy miażdżyca z estrogenami, tylko że wydaje mi się iż chodzi o niedobór, no co mógłby wskazywać wiek kiedy występuje. To tylko prześwity pamięci ;)
Ostatnio zmieniony przez magribi Pon 21 Sty, 2013 22:47, w całości zmieniany 1 raz  

cyanidex 

Wysłany: Pon 21 Sty, 2013 22:45 

Właściwie rozmawialiśmy o zakrzepicy i stwierdził, że skoro w rodzinie mamy nie ma przeciwwskazań to nie powinno być żadnych problemów. Papierosów nie palę już od długiego czasu. Zastanawiają mnie jednak informacje z ulotki, bo o miażdżycy samej w sobie nie ma tam ani słowa. Mimo wszystko dziękuję za radę.

Szczęściara 

Wysłany: Pon 21 Sty, 2013 22:53 

Ja dodam jeszcze, że szczerze polecam zrobienie prób wątrobowych. Nie tylko ze względu na zamiar przyjmowania tabletek, ale w ogóle.

Hanca 

Wysłany: Wto 22 Sty, 2013 11:04 

A ja polecam zbadanie poziomu ddimerów po 1 lub kilku opakowaniach tabletek anty.

Odpowiedz do tematu