Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

BADANIA PRZED PRZEPISANIEM HORMONÓW

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Justyce
Sro 22 Gru, 2010 13:53
BADANIA PRZED PRZEPISANIEM HORMONÓW
Autor Wiadomość
Finka 

Wysłany: Sob 26 Sty, 2013 18:28 

OK, mam dylemat. Od sierpnia nie biorę tabletek i czuję się ok. I jak to bywa raz na jakiś czas wraca do mnie myśl, żeby wrócić do hormonów. Gumki niby są ok, ale stresują i chętnie bym się ich pozbyła. Próbowałam już wielu preparatów i po wszystkich było to samo:
- gwałtowny spadek libido
- wypadanie włosów
- dolegliwości żołądkowe

Zastanawiam się, czy są jakieś badania, które ułatwią mi dobór preparatu? Jestem ogólnie zdrowa,więc to nie może być tak że nie toleruje wszystkiego, bez przesady :(
Może badanie hormonów? Tylko których? Może coś obiło się wam o uszy ;)

Idunn 

Wysłany: Sob 26 Sty, 2013 19:08 

Finka, Ty masz IBS jeśli dobrze pamiętam, tak ? jeśli tak to hormony to najmniejszy problem, bo ja przy IBSie mam cudne wyniki. Bardziej polecam kogoś od gastro i badania ( kolonoskopia, i inne takie) plus dietetyk i próby wykluczania rzeczy, które mogą wpływać źle na Ciebie. Inna sprawa to psycholog, bo też się mocno nakręcałaś jak Ci tabletki nie służyły już na samym początku brania, lub myśl o wymiotach Cię paraliżuje. Innych opcji nie widzę.

Finka 

Wysłany: Sob 26 Sty, 2013 19:25 

ironia, pytałam o rady dotyczące badań, nie o IBS ;) zespół jelita drażliwego miałam stwierdzony, ale minął po akupunkturze i fitoterapii i póki co objawy mam raz na jakiś czas i to dość delikatne, więc można powiedzieć że IBS mnie nie doświadcza.
Do psychologa się nie wybieram, chodziłam bardzo długo i nic a nic nie pomoglo to w mojej emetofobii, trudno ;)

Teraz po prostu zastanawiam się, żeby przynajmniej spróbować wrócić do tabletek i myślę do których.

Inna sprawa, że do tej pory wszystkie tabletki pogarszały stan mojego brzucha, jeśli znów tak będzie - a mam nadzieję, że nie - to znów odpuszczę. Staram się luźno do tego podchodzić, nic na siłę ;)

Karolina 

Wysłany: Sob 26 Sty, 2013 19:30 

Finka, a NuvaRing? Evra?
Nic więcej."

Finka 

Wysłany: Sob 26 Sty, 2013 19:32 

Karolina, NR próbowałam, ale bóle brzucha były spore, do tego ciągły rozstrój żołądka + infekcje intymne, których nie miałam NIGDY wcześniej. Stosowałam NR przez 2 miesiące, a kolejny miesiąc nadal walczyłam właśnie z infekcjami.

Lady Ola 

Wysłany: Sob 26 Sty, 2013 19:39 

Finka, a nie chciałabyś spróbować z NPR? Już 6 miesięcy jesteś ,,czysta", więc może warto się poobserwować? :) A z gumek możesz zrezygnować po owulacji:) Może akurat Ci podpasuje?

Ja za 2 miesiące próbuję z NPR, bo mam jeszcze 2 krążki NR :D

Finka 

Wysłany: Sob 26 Sty, 2013 19:43 

nieeee, jakoś póki co nie porywa mnie wizja NPRu ;) nie mówię, że nigdy nie spróbuje, ale na razie podziękuję ;) pokombinuje póki co z hormonami

Lady Ola 

Wysłany: Sob 26 Sty, 2013 19:46 

Rozumiem :) To może w takim razie plastry?

Idunn 

Wysłany: Sob 26 Sty, 2013 19:48 

Finka, Yaz, Daylette, Zoely, Qlaira ? Ja od czasu ja stosuję Yaz mam mniejsze rozstroje niż przy NR :) Dodatkowo teraz stwierdzam, że nie wiem czy do NR wrócę.

D-dimery bym badala plus to co zawsze się robi przy przepisywaniu :)

Justyce 

Wysłany: Sob 26 Sty, 2013 20:55 

Finka, jak po takich "tradycyjnych" pigułach miałaś jazdy, to bym zaryzykowała z Qlairą. To właściwie jedyne pigułki, które się jakkolwiek różnią od tych, których próbowałaś do tej pory. Estrogen jest inny no i w sumie progestagen też nie tak często spotykany.
Jak by z tymi nie poszło, no to dałabym sobie luz, ewentualnie jeszcze z Cerazette - bo nie wiem, czy próbowałaś.

-----------------------------------------

Idunn 

Wysłany: Sob 26 Sty, 2013 21:20 

Ja bym jeszcze w ramach sprawdzenia, o ile wystąpią niefajne akcje na tabsach, poszła do gastrologa i postarała się dowiedzieć czemu brzuch tak reaguje, a nie prawidłowo, skoro wszystko inne jest ok.

Finka 

Wysłany: Sob 26 Sty, 2013 22:42 

ironia, bardzo Cię proszę - kilka lat byłam pod opieką gastrologa, jestem przebadana na wskroś :?

Justyce, dziękuję, właśnie nad Qlairą się zastanawiam. Myślałam jeszcze o Madinette, moja ginekolog mówiła, że ma inny progestagen i może akurat te przyjmę jak należy. To ostatnie 2 preparaty, które biorę pod rozwagę, póki co bardziej skłaniam się ku Qlairze, zobaczymy. Lekarka sugerowała mi je już dawno temu, ale wtedy zaporą była cena.

Idunn 

Wysłany: Sob 26 Sty, 2013 23:49 

Finka, nie no, nie pisałaś, to dlatego rzuciłam propozycją. Skąd mam wiedzieć, nie inwigiluję tego co pisałaś kilka lat temu. Ja też podobno byłam pod opieką gastrologa przez wiele lat - jak się okazało, nie do końca właściwego. Dobry gin, nowy fajny gastrolog i dietetyk zwalczyli u mnie dużo, a jednak dość podobnie reagowałam jak Ty. Bywało, że 2 razy w tygodniu miałam badania ( kupy) i dziennik potraw prowadziłam - jak widać radę dało. Nie wiem jak u Ciebie, zazwyczaj chcemy pomóc radami odnośnie do rzeczy, które pomogły, ale jak Cię irytuje i wiesz wszystko to luz, nic nie będę już pisała.

Justyce 

Wysłany: Nie 27 Sty, 2013 09:56 

Finka napisał/a:
To ostatnie 2 preparaty, które biorę pod rozwagę, póki co bardziej skłaniam się ku Qlairze, zobaczymy. Lekarka sugerowała mi je już dawno temu, ale wtedy zaporą była cena.

No ta cena dalej nie jest szałowa, uważam, że 47 zł (teraz tyle mniej więcej płacę w doz-ie) to jest zdecydowanie zbyt dużo, ale te pigułki tak bardzo mi pasują, że niestety godzę się z tym faktem ;)
Myślę, że za 2-3 lata będą kosztowały mniej niż 40 zł, bo teraz i tak już ciut potaniały.

ironia, no faktycznie chyba jesteś przykładem osoby, która trafiła do złego lekarza, bo żeby dopiero teraz zalecono Ci wyeliminowanie z diety mięsa, które do tej pory jadłaś (i to jakiego - jak pisałaś, karkówkę i jakieś inne takie klimaty z czerwonego mięcha) - no to przy Twoim schorzeniu jest przecież jakby oczywiste..

-----------------------------------------

Finka 

Wysłany: Nie 27 Sty, 2013 14:21 

Justyce, teraz cena już nie jest problemem, spokojnie mogę tyle wydać. Jedyne co mnie powstrzymuje to strach, że znów będzie to samo ;] Ale już z moim M. omówiliśmy sprawę i jak tylko coś będzie nie tak to nie będę się męczyć.

Odpowiedz do tematu