Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

BADANIA PRZED PRZEPISANIEM HORMONÓW

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Justyce
Sro 22 Gru, 2010 13:53
BADANIA PRZED PRZEPISANIEM HORMONÓW
Autor Wiadomość
postlive 

Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Czw 25 Lip, 2013 00:34 

Ja się strasznie martwiłem

Eva1 

Wysłany: Sro 22 Lip, 2015 15:49 

Moje pytanie dotyczy badań jakie robi się już podczas długoletniego stosowania pigułek (madinette)
Otóż niedawno miałam robione badania krwi w tym białko CRP, norma jest do 3 natomiast ja miałam 12.
Nie miałam wtedy żadnego stanu zapalnego, dodam również że odkąd biorę pigułki (4 lata) poziom OB równiez jest przekroczony.
Dziś przeczytałam że podwyższone białko CRP może być spowodowane zażywanie pigułek 3 generacji i że permanentnie podwyższone białko przy zażywaniu hormonów zwiększa 4 krotnie ryzyko udaru, choroby zakrzepowo zatorowej i innych problemów związanych z układem sercowo naczyniowym.
Wszystko co przeczytałam brzmi bardzo powaznie, zastanawiam się że podwyższone CRP może być powodem do odstawienia pigułek?

Finka 

Wysłany: Sro 22 Lip, 2015 20:06 

Eva1, takie odstępstwa od norm koniecznie musisz skonsultować z lekarzem!

Hanca 

Wysłany: Sro 22 Lip, 2015 22:07 

Musiałabyś odstawić i sprawdzić, czy CRP spadnie. Już samo stosowanie pigułek 3 krotnie zwiększa ryzyko chorób zatorowo-zakrzepowych. Koniecznie zapytaj lekarza, co o tym sądzi. Ja bym zrobiła przerwę, choć na próbę.

Eva1 

Wysłany: Czw 23 Lip, 2015 15:50 

Lekarz który widział te wyniki, powiedział że to się zdarza przy pigułkach i z tą myślą zostałam. Myślałam że każda kobieta biorąca pigułki 3 generacji ma podwyższone CRP.
Jednak nie dawało mi to spokoju i poszperałam w internecie. Jak już wspomniałam takie CRP przy pigułkach to ogromne ryzyko zakrzepicy, dlatego spanikowałam i już sama nie wiem gdzie mam iśc i kogo pytać o radę. Ginekolog który wypisał mi te pigułki mieszka 200 km ode mnie, a moja lekarka rodzinna na samo słowo "pigułki" ma ochotę wyrzucić mnie za drzwi, ponieważ nie uznaje takich metod antykoncepcji.
Mam iśc do kardiologa, ginekologa czy szukać jakiegoś hematologa?
Nie chciałabym odstawiac pigułek i wracać do potwornie bolesnych miesiączek :(

Hanca 

Wysłany: Czw 23 Lip, 2015 16:14 

Bolesne miesiączki to nic wobec widma zakrzepicy. Statystyki mówią, że na zakrzepicę najczęściej zapada się do roku czasu od rozpoczęcia przyjmowania pigułek, u Ciebie ten okres już minął. Ale przy podwyższonym CRP możesz mieć problemy zatorowo-zakrzepowe gdyby wystąpił jeszcze jeden dodatkowy czynnik np. podróż, silny stan zapalny itp.
Sama w tej sytuacji musisz zadecydować.

Eva1 

Wysłany: Czw 23 Lip, 2015 16:17 

Jutro powtórzę CRP. Jeśli wynik wyjdzie taki jak był albo wyższy, to odstawiam tabletki.

Finka 

Wysłany: Czw 23 Lip, 2015 19:17 

Eva1, myślę że odstawienie - przynajmniej na jakiś czas - i skontrolowanie wyników to bardzo dobry pomysł.

Hanca 

Wysłany: Czw 23 Lip, 2015 21:56 

Fibrynogen jeszcze możesz zbadać.

kalarepa150
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Lip, 2016 07:34 

Mi w ogóle lekarska nie przepisała na początku badań hormonalnych, a w sumie mogłaby, nie wiem to jest płatne ? dlaczego one przepisują na chybił trafił ? Denerwuje mnie to. :? :? :x

guziczkowa 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Wto 30 Sie, 2016 10:13 

kalarepa tez sie kiedys nad tym zastanawialam i strasznie mnie to wkurza...no moze czasem ci prywatni cos zaleca, bo i tak my za to placimy, a ci z funduszu to zupelnie nic!!

Hanca 

Wysłany: Sro 31 Sie, 2016 09:27 

Od badań hormonalnych w ramach NFZetu są endokrynolodzy. Ginekolodzy naprawdę niewiele nadań mogą zlecić, nawet przy podejrzeniu choroby. Prywatnego można poprosić o skierowanie albo samemu przeczytać jakie i sobie zrobić. Prywatni też nie chcą narażać pacjentki na dodatkowe koszty jeśli uważają, że badania nie są konieczne.

Nati 

Wysłany: Pon 13 Lis, 2017 10:13 

Zaczynam swoją przygodę z antykoncepcja hormonalna już kiedyś stosowałam tabletki ale to było jakieś 7 lat temu. Mam pytanie o układ krzepnięcia badanie takie miałam robione 2 lata temu i było w normie czy robić je przed zastosowaniem hormonów czy dopiero po jakimś czasie? Cytologia USG piersi i ginekologiczne w normie,, morfologia i wątroba też.

Guzik 

Wysłany: Wto 14 Lis, 2017 14:59 

Nati, zrób przed - jesli będzie nieprawidłowe to nie bierz pigułek.
A jesli będzie prawidłowe, to powtórz po kilku miesiacach brania.

Nati 

Wysłany: Wto 14 Lis, 2017 18:26 

Tak zrobie 😊

Odpowiedz do tematu