Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

BADANIA PRZED PRZEPISANIEM HORMONÓW

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Justyce
Sro 22 Gru, 2010 13:53
BADANIA PRZED PRZEPISANIEM HORMONÓW
Autor Wiadomość
Wnikliwa 

Wysłany: Wto 02 Maj, 2006 10:57 Jakie badania przed przepisaniem tabletek

Witam!
Jakie badania może zlecić mi ginekolog przed przepisaniem mi pierwszych tabletek antykoncepcyjnych?
Bo zamierzam się udać do lekarza w tym celu, ale chciałabym się chociaż zorientować na co mam się nastawiać :D
Oozdrawiam! I dziękuje za odpowiedzi.

Apple 

Wysłany: Wto 02 Maj, 2006 11:21 

a moze tak pani wnikliwa by skorzystała z szukajki ?? było wiele razy oraz zapoznała sie z FAQ i regulaminem . W FAQ forum napisana jest odpowiedź na to pytanie no ale powtórzę :

wywiad odnośnie chorób w rodzinie takich jak: nowotwory piersi i ukł. rozrodczego, udary mózgu, nadciśnienie, choroby zakrzepowe, usg narządów rodnych, cytologia, usg piersi , morfologia plus próby wątrobowe i czas krzepnięcia krwi

destiny 

Wysłany: Wto 02 Maj, 2006 23:51 

ale w rezultacie lekarz robi tylko wywiad i cytologie. a reszte zalecaja kiedy sa jakies skutki niepozadne i pacjentka marudzi :?

akto
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Maj, 2006 08:48 

destiny, tak robi du***y lekarz...

destiny 

Wysłany: Pon 08 Maj, 2006 21:57 

akto ale niestety wielu takich lekarzy jest, ja przynajmniej mialam z takimi do czynienia a nie sadze zebym trafila na jakies rodzynki :?

akto
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Maj, 2006 07:26 

desi, ja ostatnio musialam isc natychmiast do inetrnisty i tez trafilam na takiego konowala ze to po prostu szok, tylko skandaliczne jest to ze za wizyte u tego bałwana zaplacilam spora kase, bo dostac sie do internisty w panstwowej sluzbie zdrowia zwłaszcza w piatek przed dlugim weekendem graniczy z cudem.
niestety nie brakuje konowałow w słubie zdrowia, Ci sensowniejsi wyjezdzaja i zostaja nam tylko jakies niedouki, ktore ledwo co obroniły dyplom...
z ginem mialam wyjatkowe szczescie... :)

Didoczek 

Wysłany: Wto 09 Maj, 2006 19:32 

destiny napisał/a:
ale w rezultacie lekarz robi tylko wywiad i cytologie. a reszte zalecaja kiedy sa jakies skutki niepozadne i pacjentka marudzi

moze z tym marudzeniem bym sie wstrzymala,ale zadko kiedy lekarz przepisuje wszystkie te badania

mirabelka 

Wysłany: Sro 10 Maj, 2006 23:39 

no ale powinno wykonac sie tez jakies proby watrobowe moim zdaniem,no bo jakby nie patrzec pigulki obciazaja ja i trzeba kontrolowac czy wszystko jest ok.jak nic,zarobie troche kaski i pojde prywatnie do gina,nie ma bata,zmieniam lekarza.mam dosyc regulonu a z tym moim lekarzem watpie ze mi zmieni :x

diablinka 

Wysłany: Czw 11 Maj, 2006 10:58 

mhhh ja swego czasu miałam problemy z miesiaczką...była albo jej nie było:) wybrałam się do gina...było to przed planowanym rozpoczeciem :lozko: ... no i moja gin przebadała mnie chyba w szerz i wzdłuż...zaczęła od badań poziomu hormonów moim organizmie...było troszkę za dużo testosteronu...poprostu byłam męska :lol: potem badanie USG narządów rodnych i na koniec badanko tarczycy...
przepisła mi Diane35

nie wiem najakie badania by mnie skierowała gdybym nie miała problemów z okresikiem...

BiD
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Maj, 2006 21:45 

akto napisał/a:
niestety nie brakuje konowałow w słubie zdrowia, Ci sensowniejsi wyjezdzaja i zostaja nam tylko jakies niedouki, ktore ledwo co obroniły dyplom...
przykre ale prawdziwe! :roll: :twisted:

Hesia
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Cze, 2006 17:35 

akto napisał/a:

Nie ma w tym niczego dziwnego biorąc pod uwagę zarobki lekarzy... Mi też nie chciałoby się pracować za takie marne grosze. Więc może te "niedouki" to trochę za mocne słowo???

Wnikliwa napisał/a:

Jakie badania może zlecić mi ginekolog przed przepisaniem mi pierwszych tabletek antykoncepcyjnych?
Bo zamierzam się udać do lekarza w tym celu, ale chciałabym się chociaż zorientować na co mam się nastawiać

Wnikliwa
nastawić się trzeba na badanie ginekologiczne, cytologię, badanie piersi...
Choć może się zdarzyć, że cytologia też będzie zbyteczna - i to, że lekarz jej nie zrobi to straszną ujmą dla niego nie będzie.
Wbrew kilku opiniom nie zgodzę się z tym, że trzeba badać poziom hormonów przed przepisaniem tabletek. Bo niby po? Jeśli dziewczyna ma regularne cykle to jednak mija się z celem. Natomiast w przypadku występowania zaburzeń związanych z misiączką i innych wskazujących na to, że coś z poziomem hormonów jest nie tak - przeprowadza się oznaczenia hormonów - ale też niekoniecznie wszystkich. Poza tym poszczególne hormony bada się w innych dniach cyklu . Na przykład LH,FSH,E - przed owulacją, a PRL,T -po owulacji.
Więc lepiej nie uogólniać, że jak lekarz nie bada hormonów to jest bee... 8)

akto
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Cze, 2006 13:30 

Hesia napisał/a:
Więc może te "niedouki" to trochę za mocne słowo???

hmmm, wiesz mialam ostatnio taka sytuacje, ze gdyby lekarz leczyl mie tak jak chcialby mnie leczyc to generalnie by mnie nie leczyl, musialam na nim wymusic wypisanie skierowan na badania konieczne - a byla to prywatna sluzba zdrowia i wyszla na jaw niekompetencja tego lekarza...

Hesia
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Cze, 2006 19:33 

akto napisał/a:
a byla to prywatna sluzba zdrowia i wyszla na jaw niekompetencja tego lekarza...

Hmm... W tym momencie też mam pewnien problem, w którym może wyjść niekompetencja pewna... (napiszę to zaraz - choć jestem tu nowa - i dopiero się zapoznaję)
Ale tak to pewnie z ginekologami jest jak w każdym innym zawodzie - są z powołania i bez powołania...

Cynthia
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Gru, 2006 13:15 

dupa dupa dupa... ze tak zaczne... ja to mam widocznie szczescie jak chorera... 2 lata temu bylam zmuszona wziasc postinor i po tym poszlam na pierwsza wizyte do ginekolog... i bylo to okropne... ale zrobila mi cytologie i bylo wsio okej, tabletek jeszcze nie chcialam...

a tydzien temu poszlam dac jej druga szanse... bo wczesniej mowilam ze wiecej nie pojde do takiej wrednej baby... i zaluje ze poszlam... nie zrobila mi zadnych badan!!!!!! cytologie chcialam chociaz a ona sie uparla ze nie... glupia jakas... a mialam na cytologii ten II stopien wiec niewiem czy mogla mi odmowic po prawie2 latach... ale dobra, spytalam ja o tabletki a dokladniej jakie badanie mam zrobic przed zapisaniem... a ona na to wyciagnela recepte i zapisala mi Harmonet!!!! zadnych badan... jestem zla, lekko mowiac :evil: wiecie moze gdzie warto w poznaniu isc do ginekologa, normalnego... bo do niej juz nie mam ochoty... :|

Niniel 

Wysłany: Pią 22 Gru, 2006 13:26 

http://www.antyforum.pl/v...in%F3w&start=15

Zajrzyj tu:)

In each relationship it's not
About love.
Just another funeral and
Just another girl left in tears.

Odpowiedz do tematu