Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Bez ( kiedy można czy w ogóle można? )

Poprzedni temat «» Następny temat
Bez ( kiedy można czy w ogóle można? )
Autor Wiadomość
Misiu 

Wysłany: Czw 07 Lis, 2013 20:53 Bez ( kiedy można czy w ogóle można? )

Witajcie :) Razem z moją pierwszą dziewczyną kochamy się już od 2 lat szczęśliwie bez żadnego potomka. Generalnie prawie zawsze w gumce. W ciągu tych 2 lat kilka razy próbowaliśmy bez no może z 5 / 6 nie więcej serio. Ostatnio co raz częściej pada ten temat no i chciałem się poradzić. Zawsze gdy zabawialiśmy się bez gumki robiliśmy to max 3 - 4 dni po okresie lub już po dacie kiedy powinna mieć okres. Czyli powinna mieć 22 a my kochaliśmy się bez 23 albo później. Zawsze jest to stosunek przerywany i ciągle nie wpadliśmy ;)

Chciałem zapytać, mamy fart czy to rzeczywiście skuteczna metoda? Czytałem gdzieś kiedyś, że nie każdy facet ma w preejakulacie plemniki, mi się osobiście coś tam wylewa :evil: ale może ich tam nie ma? Hmhm? Jestem ciekaw waszych opinii, pozdrawiam!

SFR
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Lis, 2013 20:55 

stosunek przerywany nie jest metoda antykoncepcji...tak więc zwykły fart

Misiu 

Wysłany: Czw 07 Lis, 2013 20:58 

To wiem, bardziej chciałem dowiedzieć się czy te dni, w których się kochamy to na bank dni bezpłodne? Ona mówi że tak.. Ja sam nie wiem. Czytałem że nie da sposób tego wyczuć

liska 

Wysłany: Czw 07 Lis, 2013 21:12 

Misiu napisał/a:
Ona mówi że tak..

zależy na jakiej podstawie tak mówi, jeśli prowadzi obserwacje (śluz i krzywa temperatury) to możliwe, ze są to dni bezpłodne.
Z tego co mówisz kochacie się na początku cyklu to są dni niepłodności względnej, bezwzględna niepłodności następuje po owulacji, ale tu trzeba obserwacji, żeby oznaczyć dzień owulacji.

Jeśli jej wyliczeni są na podstawie tzw kalendarzyka, to jest to mało skuteczna metoda.

www.shapshaptravel.com

Misiu 

Wysłany: Czw 07 Lis, 2013 21:27 

Generalnie może to dziwne :mrgreen: ale w tym związku to ona mnie zazwyczaj pyta kiedy ostatnio miała okres a ja zawsze wiem wryło mi się to w nawyk jak po naszym pierwszym razie który zrobiliśmy bez gumy dotarło do mnie, że może się to źle skończyć a ona nie potrafiła powiedzieć kiedy powinna mieć okres.. :) Tak że raczej nie z kalendarzyka, wie i już. Jak zbliża się okres to coś ją boli i wtedy to już jest pewne że będzie mieć na dniach bo zawsze się to sprawdzało natomiast po okresie chyba po prostu.. oboje czytaliśmy sporo i gdzieś tak pisało - mama ponoć też jej tak powiedziała " że do 8 dni po okresie możemy " w necie było gdzieś coś podobnego. Nie ryzykując ograniczamy się do max 3 - 4 dni

EVI 

Wysłany: Czw 07 Lis, 2013 21:34 

Misiu, nie chcę Cię martwić, ale z tego "do 8 dni możemy" mogą być dzieci.. Jeśli nie jesteście na to gotowi, to nie ryzykujcie.. Może warto zastanowić się nad jakąś inną metodą antykoncepcji albo po prostu zawsze mieć gumkę pod ręką..

liska 

Wysłany: Czw 07 Lis, 2013 21:36 

Misiu napisał/a:
mama ponoć też jej tak powiedziała
no to ma szanse na wnuki.

Misiu napisał/a:
Tak że raczej nie z kalendarzyka
Jak zwał tak zwał.

To co stosujecie, to żadna metoda. Krwawienie nie musi być okresem, owulacja czasem może się przesunąć. "Gdzieś tam w necie" to pisało że świnie umieją latać ;)

Wasz wybór, ale jeśli przyszedłeś po "błogosławieństwo", że pewno nie ryzykujecie, to nic z tego. IMHO ryzykujecie i to bardzo.

www.shapshaptravel.com

Guzik 

Wysłany: Czw 07 Lis, 2013 21:37 

Misiu, nawet metodą liczenia z internetu te dni są mocno ryzykowne. owulacja pojawia sie róznie, ale ogólnie to od miesiączki do +/- połowy cyklu( do momentu wystąpienia owulacji) można wpaść.

Nie chcecie mieć dzieci, to sie tak nie zabawiajcie, chcecie celować w niepłodne dni to zacznijcie prowadzić obserwacje metodami NPR, mamy o tym dział.

Misiu 

Wysłany: Czw 07 Lis, 2013 21:38 

Dzięki dziewczyny, chyba rzeczywiście odpuszczę skoro tak mówicie ;) Nie zależy mi na tym nie wiadomo jak. Na tabletki też nie da się namówić bo " będę gruba! " i nie pogadasz. No a że ja, dobry i kochany jestem to nie śmiem jej nawet naciskać na to :)
Ostatnio zmieniony przez Misiu Czw 07 Lis, 2013 21:41, w całości zmieniany 1 raz  

EVI 

Wysłany: Czw 07 Lis, 2013 21:40 

Zdecydowanie tak radzimy (no chyba, że planujecie dzidziusia). Tabletki biorę od lat i moja waga również od lat oscyluje wokół pewnych wartości (+-3kg).

Misiu 

Wysłany: Czw 07 Lis, 2013 21:42 

Może kiedyś sama się przekona, chyba temat wyczerpany dzięki jeszcze raz :jupi:

EVI 

Wysłany: Czw 07 Lis, 2013 21:44 

Tabletki to nie jedyna metoda antykoncepcji, skoro już tu trafiłeś to poczytaj o innych w odpowiednim dziale plus zawsze możesz podsunąć dziewczynie :)

Misiu 

Wysłany: Czw 07 Lis, 2013 21:46 

Do edukuję się z pewnością :>

Hanca 

Wysłany: Czw 07 Lis, 2013 21:48 

Piję herbatę z czarnym bzem i przysięgam, byłam pewna, że ten wątek dotyczy tego czy czarny bez zaburza wchłanianie tabletek anty. Odbija mi już :roll:

Wystarczy trochę chęci żeby się poobserwować i można kochać się bez zabezpieczenia przez 10 czy 8 dni w cyklu. Po owulacji i skoku temperatury - jeśli jest prawidłowo zaobserwowany nie ma szans na poczęcie. Także może warto się tym zainteresować jeśli chcecie się kochać bez?

Inną kwestią jest to, że jeśli Twoja dziewczyna ma regularne cykle to te kilka dni przed miesiączką najprawdopodobniej są niepłodne (nie bezpłodne!), tak funkcjonuje organizm zdrowej kobiety (podkreślam zdrowej - jeśli ma jakieś zaburzenia hormonalne to z płodnością też może być różnie).

Jeśli chodzi o te stosunki po okresie to w żadnym wypadku nie powinniście ich podejmować jeśli nie chcecie mieć dzieci. Metody naturalne zakładają, że przy standardowej długości cyklu niepłodnych jest tylko pierwszych 6 dni cyklu a to zazwyczaj jest miesiączką. Jeśli dziewczyna ma krótkie cykle to nawet 4 czy 5 dzień cyklu może być płodny. A już na pewno ten wspomniany 8 dzień cyklu może być płodny. Poza tym długość cykli kobiety się zmienia, można mieć dłuższy i krótszy cykl po sobie i raz płodny jest już 6 dzień, a raz 11 jeszcze nie jest płodny. No, ale to często okazuje się w momencie pozytywnego testu.

Finka 

Wysłany: Czw 07 Lis, 2013 21:54 

Misiu, powiedz jej, że nie tyle się od tabletek tylko od żarcia ;)
Metod macie sporo, nie musicie stosować hormonalnej. Może faktycznie NPR? Albo prezerwatywy, ale zawsze, a nie "czasem".

Odpowiedz do tematu