Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Bóle i nabrzmiałe piersi.

Poprzedni temat «» Następny temat
Bóle i nabrzmiałe piersi.
Autor Wiadomość
Holandia
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Sty, 2014 10:56 Bóle i nabrzmiałe piersi.

Witam serdecznie. Mam takie pytanie 8 dni temu skończył mi się okres i zaczęłam kolejne opakowanie tabletek Ovulastan. Od 3 dni bolą mnie plecy, podbrzusze i lekko jajniki. Piersi opuchnięte i również bolą. Dodam że pojawiają się również mdłości. Ostatni okres był krótszy niż normalnie i słabszy. Czytałam w ulotce o efektach ubocznych ale takiej kombinacji Nie znalazłam. Dodam że tabletki te biorę od prawie pół roku i na początku nic się Nie działo. Proszę powiedzcie czy ktoś może miał podobnie, skąd takie dolegliwosnci? Z góry dziękuję.

Guzik 

Wysłany: Nie 26 Sty, 2014 11:28 

Jeśli przyjmowałaś pigułki prawidłowo nie ma zagrożenia ciążą.
Puchnięcie piersi zdarza sie sie przy pigułkach, a pozostałe objawy mogą być związane z przeróżnymi dolegliwościami i niekoniecznie maja związek z pigułkami. Jesli Ci nie przejdzie w ciągu kilku dni, skonsultowałabym sie z lekarzem.

Holandia
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Sty, 2014 11:34 

Tabletki przyjmowalam regularnie, jednak kilka dni przed okresem bralam antybiotyki, może one w połączeniu z anty dały taki właśnie efekt. Jak Nie przejdzie pójdę do lekarza. Masz rację.

Guzik 

Wysłany: Nie 26 Sty, 2014 11:37 

Holandia, jakie brałas antybiotyki?
Duza część antybiotyków osłabia działanie tabletek, antykoncepcja nie jest zachowana.
Równiez choroba moze miec wpływ na to jak sie czujesz.

Holandia
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Sty, 2014 11:45 

Bralam DUOMAX. Hmmm pewnie to jeszcze skutki anty. W końcu w czasie przerwy odrobinka krwi była. Jak za kilka dni Nie przejdzie IDE do doktora. Nie podobają mi się te bóle i opuchniecie.

Guzik 

Wysłany: Nie 26 Sty, 2014 11:48 

Duomox? On osłabia działanie pigułek, nie powinnaś była robić przerwy.
Wszytskie stosunki z czasu brania antybiotyku, przerwy i 10 dni po rozpoczeciu nowego opakowania są niezabezpieczone. Jeśli w tym czasie uprawiałaś seks bez prezerwatywy, zrób test.
A Twoje objawy to zapewne skutek obniżenia własciwości antykoncepcyjnych i choroby.

Holandia
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Sty, 2014 11:53 

O matko! Ja się marywilam że tabletki przestają mi odpowiadać a Ty mi o teście i ciąży? No właśnie mikro zawał zaliczylam! Idę po test. Mogę jeszcze dzisiaj czy lepiej jutro rano zrobić?

Guzik 

Wysłany: Nie 26 Sty, 2014 12:15 

Zalezy kiedy miałaś ostatni stosunek, ale są teraz dość czułe testy.

No niestety, trzeba czytać ulotki, bo antybiotyk mocno osłabia działanie pigułek, a a Twoje sytuacja jest bardzo groźna.

Podczas stosowania antybiotyku nie robi sie przerw i stosuje dodatkowe zabezpieczenie jeszcze 7 dni po kuracji.

W Twoim przypadku musisz czekać 10 dni od rozpoczęcia nowego opakowania.

Holandia
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Sty, 2014 12:18 

Nie pocieszają tylko w d..e kopnij żeby mózg się obudził i trzymaj kciuki jeśli możesz za negatywny wynik.

Guzik 

Wysłany: Nie 26 Sty, 2014 12:20 

Jasne, zyczę szczęścia :)
Niestety trzeba uwazać z innymi lekami, i czytać wszystkie ulotki.

Zapraszamy do naszych wątków na przyszłość sporo tu informacji na ten temat, a i odpowiedź na watpliwości mozna dostać.

Powodzenia!

Holandia
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Sty, 2014 14:10 

Uff test negatywny i dobra lekcja. Dzięki

Zielona 

Wysłany: Nie 26 Sty, 2014 14:29 

Holandia powtórz jeszcze za kilka dni z porannego moczu :)

Holandia
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Sty, 2014 15:39 

Jeszcze raz? A już odetchnęłam z ulgą.

magribi 

Wysłany: Nie 26 Sty, 2014 17:21 

Holandia, z tego co pamiętam, w ulotki testów zawiewają informację iż najlepiej go wykonać z porannego moczu. Test należy powtórzyć bez względu na wynik - gdy jest pozytywny, ze względu na spontaniczne poronienia, a gdy jest negatywny (zrobiony w krótkim okresie czasu od niezabezpieczonego stosunku) ze względu na fakt, iż gonadotropina może jeszcze nie być wydzielana.

Zielona 

Wysłany: Nie 26 Sty, 2014 19:03 

Holandia pytanie kiedy ostatni raz uprawiałaś seks, niezabezpieczone były stosunki od momentu rozpoczęcia antybiotykoterapii i kolejnych kilka dni po rozpoczęciu opakowania jak Guzik napisała powyżej. U mnie test pozytywny wyszedł po ponad 14 dniach, z porannego i bardzo słabiutko widoczny(gdybym nie czekała na drugą kreskę mogłabym ją zignorować tak blade to było)

Odpowiedz do tematu