Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Bóle mięsni i stawów

Poprzedni temat «» Następny temat
Bóle mięsni i stawów
Autor Wiadomość
liska 

Wysłany: Pią 09 Sty, 2015 12:03 Bóle mięsni i stawów

Dziewczyny macie tak czasem, że się budzicie z całkiem sztywnym karkiem i ból utrzymuje się do kilku dni?
Co to za wtf? Miałam już tak kilka razy, u mnie w domu mówi się, że kogoś "zawiało", tyle że mnie nie miało gdzie zawiać. :hitler:
Zupełnie nie wiem co z tym zrobić, do lekarza iść? Da się temu jakoś zapobiegać? To nie jest kwestia, że źle spałam, ból za długo trwa. Wiem, że samo przejdzie, ale na litość czuje się jak 80-letni babcia :/

www.shapshaptravel.com
Ostatnio zmieniony przez Guzik Sob 09 Lip, 2016 11:20, w całości zmieniany 1 raz  

Mimu 

Wysłany: Pią 09 Sty, 2015 12:05 

liska, ja mam zwyrodnienie w ktorymd odcinku kregoslupa szyjnego i tak u mnie to wlasnie dziala :/

Zoe 

Wysłany: Pią 09 Sty, 2015 12:07 

no są w sumie dwie opcje - stan zapalny nerwu gdzie przyda się lek przweciwzapalny, wyleżenie itp i przykurcz, ktory trzebaby rozciągnąć i rozluźnić. a żeby zapobiegać to regularnie dbać o aktywnośc fizyczną, choćby 20 minut jogowych praktyk z youtuba 2-3 razy w tygodniu....

nie wyszłaś z łazienki z mokrymi włosami czasem? nie weszłaś do sypialni zamknąć okna? nie wynosiłaś niczego na balkon lekko ubrana?

i i jeszcze zwyrodnienie, najlepsze na zwyrodnienie regularnie ćwiczyć to co kazał mądry rehabilitant.

liska 

Wysłany: Pią 09 Sty, 2015 12:11 

Kurna, czyli jednak jakiś fizjoterapeuta?
Ja się przyznaje bez bicia, że od 2 lat moją jedyną aktywnością fizyczną, poza podnoszeniem ciężarów, jest jazda na rowerze. Joge mam w planach ;)

A takie wyjście na balkon na mokrymi włosami to co powoduje? Zapalenie mięśnia? Bo to chyba ma się nijak do aktywności fizycznej?

www.shapshaptravel.com

Zoe 

Wysłany: Pią 09 Sty, 2015 12:13 

liska, no zapalenie nerwu. nie pomaga ci ciepły okład? powinien trochę rozluźnić mięśnie. o nerwy trzeba dbać, rozciągać, usuwać napięcia z mięśni itp.
jak jechałaś na rowerze to moze byc od roweru, rower jest niedobry dla kręgosłupa szyjnego.

liska 

Wysłany: Pią 09 Sty, 2015 12:15 

trza by go mieć, posmarowałam się voltarenem, bardzo źle nie jest (jestem w robocie) ale komfortowo tez nie. Pójdę po ciepłe plastry w lancztajmie.

Eh, najwyższa pora coś ze sobą zrobić, przed wyjazdem miałam te jazdy z ramieniem :/

www.shapshaptravel.com

amisu 

Wysłany: Pią 09 Sty, 2015 12:34 

liska, ja mam te same problemy! Z 1,5 miesiąca temu obudziłam się z takim bólem pleców i karku, że nie mogłam samodzielnie wstać z łóżka. Serio. Dwa dni nie poszłam do pracy, bo po prostu nie byłam w stanie się ruszać. Pomogły leki przeciwzapalne, ciepłe okłady i maść rozgrzewająca, ale plecy dochodziły do siebie prawie miesiąc. Zwaliłam to jednak na fakt, że było mi strasznie gorąco pod kołdrą w nocy, więc się odkryłam, ale obudziłam się telepiąc z zimna (u nas w sypialni jest dość chłodno).

Natomiast w ten poniedziałek obudziłam się z bardzo podobnym bólem odcinka lędźwiowego, mimo że NIC nie robiłam. Dzisiaj już mi całkiem przeszło, ale doszłam do wniosku, że muszę się przebadać, bo to mogą być niestety jakieś zwyrodnienia. I też koniecznie muszę wrócić do jogi.

liska 

Wysłany: Pią 09 Sty, 2015 12:57 

no współczucie,
Kilka lat temu mi się zdarzyło, że mi ten ból "wlazł" mi w okolice klatki piersiowej i prawie nie mogłam oddychać. Straszne uczucie. Ale to było ewidentnie z mojej winy, bo polazłam na dwór spocona po imprezie.
Moja robocza teoria, że jak się raz dostanie to potem już się toto będzie czepiać od byle czego.

www.shapshaptravel.com

Justyce 

Wysłany: Pią 09 Sty, 2015 15:03 

amisu napisał/a:
Natomiast w ten poniedziałek obudziłam się z bardzo podobnym bólem odcinka lędźwiowego, mimo że NIC nie robiłam.

Kochanie, a nie siedzisz za dużo? Jak miałam w sezonie maratony w księgarni, gdzie byłam niemal non stop przykuta do kompa, to potem odzywały się plecy właśnie na dole. Pomagają skręty, jeśli czujesz się na tyle samodzielna, by sobie jakiś zestaw porobić, no i oczywiście pies z głową na dół - to mi w ogóle szczególną ulgę przynosiło. W ogóle wszelkie skręty z jogi są dla mnie niemal jak masaż.

-----------------------------------------

Zoe 

Wysłany: Pią 09 Sty, 2015 15:04 

zgadzam się z justyce. skręty i pies albo cykl świecy+pług, jak dasz radę.

Guzik 

Wysłany: Pią 09 Sty, 2015 15:14 

Moja kolezanka identyczne objawy też zdiagnozowała jako zwyrodnienie - odcinek szyjny ma prawie całkiem prosty, zamiast w lekkim łuku.

Ja bym poszła na rtg i wtedy myslała o jakimś fizjoterapeucie.

amisu 

Wysłany: Pią 09 Sty, 2015 15:14 

Justyce napisał/a:
amisu napisał/a:
Natomiast w ten poniedziałek obudziłam się z bardzo podobnym bólem odcinka lędźwiowego, mimo że NIC nie robiłam.

Kochanie, a nie siedzisz za dużo? Jak miałam w sezonie maratony w księgarni, gdzie byłam niemal non stop przykuta do kompa, to potem odzywały się plecy właśnie na dole. Pomagają skręty, jeśli czujesz się na tyle samodzielna, by sobie jakiś zestaw porobić, no i oczywiście pies z głową na dół - to mi w ogóle szczególną ulgę przynosiło. W ogóle wszelkie skręty z jogi są dla mnie niemal jak masaż.

Siedzę :( Ostatnio zdecydowanie za dużo siedziałam i też w tym upatruję przyczyny problemu. W pracy przy kompie, w domu na kanapie, bo pogoda ostatnio u nas jest non stop do dupy. Tak leje i wieje, że nawet z psem nie bardzo da się wyjść. Muszę się ruszyć znowu.

EVI 

Wysłany: Pią 09 Sty, 2015 15:46 

amisu napisał/a:
pogoda ostatnio u nas jest non stop do dupy. Tak leje i wieje, że nawet z psem nie bardzo da się wyjść. Muszę się ruszyć znowu.

no właśnie miałam mówić, że zarówno u Ciebie, jak i u liski o "przewianie" nie trudno.. Mnie też tak bolało jakoś w listopadzie, właśnie od siedzenia przed kompem, włączyłam więcej ruchu i masaże u fizjoterapeutki, przeszło. Zdrowia życzę!

Botica 

Wysłany: Pią 09 Sty, 2015 16:28 

liska, Juz pisalam kilku osobom ale powtorze - Tabletki Voltaren. Zacznij od 50mg. Wszystkie babska tutaj maja racje - tryb zycia, komputer, trzeba wziac sie za siebie, nie mamy 18 lat. Ale jak budzisz sie rano, Jerz krzyczy, do pracy trzeba isc, a ty nie potrafisz nawet zalozyc stanika to nic nie dziala lepiej natychmiastowo - 20min i po bolu. Serio serio. Ja sie nabawilam identycznych przygod w zeszlym roku w maju. Na dluzsza mete tylko sport i silka Ci pomoga, a Voltaren i tak mozesz jesc przy okazji.

liska 

Wysłany: Pią 09 Sty, 2015 16:34 

Zobaczę czy u nas mają. Dzięki Botica.

www.shapshaptravel.com

Odpowiedz do tematu