Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

brak okresu

Poprzedni temat «» Następny temat
brak okresu
Autor Wiadomość
marlena 

Wysłany: Czw 18 Wrz, 2014 20:16 brak okresu

Hej dziewczyny. Moja sytuacja wygląda tak ze biorę tabletki już 8 miesięcy i jestem przy 8 opakowaniu. W 5 opakowaniu miałam biegunkę ( na samym początku opakowania ) i miałam z partnerem '' finał '' dzień po tym jak miałam biegunkę. Okres po tej sytuacji dostałam tak jak zawsze, przy 6 opakowaniu również go dostałam i tak samo w 7 się pojawił. Od 7 opakowania nie kochałam się z chłopakiem ani razu i własnie teraz gdy powinnam dostać okres przy 8 opakowaniu już się nie pojawia ( minęło 7 dni jestem przy 3 tabletce w 8 opakowaniu ). Jakieś 2 tyg przed spodziewanym okresem zaczęłam ćwiczyć dość aktywnie bo chce spaść trochę z wagi, również z odżywianiem miałam lekko rewolucje, koniec kolorowych napojów słodyczy itd, jem same zdrowe rzeczy, pisze o tym bo czytałam na forum ze może to mieć jakiś wpływ na brak okresu. Co myślicie o mojej sytuacji ?

Zielona 

Wysłany: Czw 18 Wrz, 2014 20:54 

jeśli biegunki były poważne, do 4 godzin po przyjeciu tabletki i nie dobralas po tym tabletek to owszem nie byłaś zabezpieczona. krwawienie lub jego brak nie świadczą o ciąży. po takim czasie od prawdopodobnie nie zabezpieczonych stosunków wypadało by test zrobić. my tu możemy gdybać q test Ci da odpowiedz na100%

Guzik 

Wysłany: Czw 18 Wrz, 2014 20:57 

zrób test, krwawienie moze, ale nie musi wystąpić, masz to w ulotce. mogło mieć na to wpływ coś z tych rzeczy, albo absolutnie nic.

marlena 

Wysłany: Czw 18 Wrz, 2014 21:02 

Rozumiem ale skąd pojawiałby się okres z odstawienia gdyby coś było na rzeczy? okres nie był mnie obfity był taki jak zawsze, istnieje na to jakaś odpowiedz?

Zielona 

Wysłany: Czw 18 Wrz, 2014 21:06 

marlena już Ci napisałam, krwawienie lub brak nie świadczą o ciąży lub jej braku

Guzik 

Wysłany: Czw 18 Wrz, 2014 21:08 

tak, można krwawić będąc w ciązy i mozna nie krwawic nie będąc w niej. Nie obawiałabym się, ze ten stosunek sprzed 3 miesięcy jest powodem Twoich zmartwień., ale pigułki nie dają 100% pewności, jesli nie pojawia się krwawienie, profilaktycznie robi się test. Jesli ni nie wykaże - nie przejmujemy się.

Wydaje mi się, ze sie po prostu nie pojawiło i tyle, ale test robi się dla pewności.

Heflin 

Wysłany: Wto 07 Paź, 2014 09:50 

marlena, wtrącając swoje trzy grosze chciałam powiedzieć, że krwawienie z odstawienia jest czymś całkiem innym niż standardowa miesiączka, ja osobiście rozróżniam te dwa pojęcia - okresu i krwawienia z odstawienia.

Dla uspokojenia powiem Ci, że u mnie była to znacząca różnica zwłaszcza ilościowa i zdarzało się, że krwawienie z odstawienia trwało u mnie jeden dzień, ale występowało zawsze. Ciężko mi powiedzieć dlaczego u Ciebie nie wystąpiło, ale z ulotki zapewne wiesz, że taka sytuacja jest możliwa.

Myślę też, że zachowujesz się ryzykownie, jeśli masz seks po biegunce, kiedy wiadomo, że tabletki nie działają tak jak powinny - informację o tym czy jesteś zabezpieczona po wymiotach czy biegunce również znajdują się na każdej szanującej się ulotce.

W Twojej sytuacji zrobiłabym test, to tylko kilka minut i po strachu - choć moim zdaniem szanse na ciąże są nikłe.

oluchna19 

Wysłany: Wto 20 Sty, 2015 20:37 

Cześć! Piszę do Was ponieważ mam problem! Brałam teraz 2 opakowania pod rząd ponieważ nie chciałam mieć okresu na Sylwestra, drugie opakowanie skonczyłam 16.01 i do tej pory nie dostałam krwawienia. Zawsze mialam we wtorek czyli na 4 dzien od konca opakowania a teraz zero. Boli mnie brzuch od poniedziałku, ale nawet lekkiej plamki krwi nie ma. Co się mozę dziać? Tabletki biorę od 2009 r.

Botica 

Wysłany: Wto 20 Sty, 2015 20:43 

oluchna19, Wtorek sie jeszcze nie skonczyl. :D To zupelnie normalnie nie dostac krwawienia z odstawienia wcale. O ile nie odstawilas jakies starsznej akcji typu zapomnienie pol opakowania to wszystko jest okay.
Ja typuje, ze przyjdzie jutro, :P

oluchna19 

Wysłany: Wto 20 Sty, 2015 20:52 

@botica to może być tak, ze po 5 dniach od skonczenia opakowania moze pojawić się okres? Nie robiłaś żadnych akcji :P

Botica 

Wysłany: Wto 20 Sty, 2015 21:10 

oluchna19, moj zawsze przychodzil w srode o 14. Zawsze, przez ilestam lat jak w zegarku. A potem nagle raz nie przyszedl wcale, potem zaskoczyl mnie we wtorek rano. Ofc moj to nie Twoj, ale jest to zupelnie normalne, zwlaszcza, ze polaczylas opakowania i po porstu ma teraz humorek. Ja bym sobie tym nie zaprzatala glowy.

oluchna19 

Wysłany: Wto 20 Sty, 2015 21:49 

pocieszyłaś mnie! dziekuje :*

Guzik 

Wysłany: Wto 20 Sty, 2015 22:27 

mi się złośliwie przesunął o 24h do przodu, bez uprzedzenia :P

Triss 

Wysłany: Wto 20 Sty, 2015 23:26 

Kiedyś miałam zawsze w czwartki... a później krwawienie przesunęło mi się na piątek i tak już jest od dobrych kilku lat. Cieszę się, że to takie przewidywalne :)

oluchna19 

Wysłany: Sro 21 Sty, 2015 14:16 

No mi dzisiaj w nocy sie zaczelo 😛 wazne, ze sie zaczelo ale tak dziwnie bo koncze w piatek, we wtorek zawsze byl na 4 dzien po opakowaniu a tu dopiero teraz. Korzystam z aplikacji MyPill takze zawsze mi przypomni o tabletce 😛

[ Dodano: Czw 22 Sty, 2015 01:47 ]
Okres jest ale strasznie slaby. Nie wiem co myslec... :| :| :|

Odpowiedz do tematu