Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Cerazette

Poprzedni temat «» Następny temat
Cerazette
Autor Wiadomość
ZECIA28 

Wysłany: Pią 30 Mar, 2012 15:52 

Justyce:) tyle ze wolalabym nie wyciagac wnioskow po otrzymaniu pozytywnego testu ciazowego:)

Życie nie powinno byc podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci...
Jest raczej ślizganiem się z boku na bok, z czekoladą w jednej dłoni, winem w drugiej, ciałem gruntownie wyeksploatowanym, totalnie wyczerpanym i z krzykiem... rozkoszy...

Justyce 

Wysłany: Pią 30 Mar, 2012 16:01 

Plamienie nie świadczy o obniżonej skuteczności - jest wynikiem niedoboru estrogenów.

-----------------------------------------

ZECIA28 

Wysłany: Pią 30 Mar, 2012 19:44 

o dzieki bardzo, takiej podpowiedzi szukalam do "rozmowy pogladowej" z moim ang-pakistanskim konowalem:)

Życie nie powinno byc podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci...
Jest raczej ślizganiem się z boku na bok, z czekoladą w jednej dłoni, winem w drugiej, ciałem gruntownie wyeksploatowanym, totalnie wyczerpanym i z krzykiem... rozkoszy...

malablondi 

Wysłany: Sob 31 Mar, 2012 17:12 

4 dni temu byłam u lekarza w Polsce i poprosiłam o receptę na Noriday.Nawet o takich nie słyszał :lol: Niedoczytałam,że tutaj niedodostępne :oops: Wzięłam Cerazette,i jestem na początku opakowania.Na razie tylko wydaje się,że miesiączka jest trochę mocniejsza niż zwykle.Mam nadzieję że będzie dobrze,okres co miesiąc nie jest mi potrzebny :roll:
ZECIA28 napisał/a:
dopisze sie tutaj, nie chce zakladac nowego tematu nt. Noriday, bo podejrzewam, ze zadna z Was nie bierze akurat tego, ale jest to minipigulka, wiec w temacie.

Biore je od porodu, jakos nie zauwazylam skutkow ubocznych, zadnych plamien do tej pory nie mialam. 14 miesiecy, i wlasnie zaczelam plamic. Moje zdziwienie po tych 21 miesiacach bez okresu bylo bardzo duze:P

Zastanawiam sie jednak o co chodzi, bo przeciez to nie pierwsze miesiace, podczas ktorych organizm sie przystosowuje, do tej pory nic takiego mi sie nie zdarzylo, pigulki biore regularnie (ostatnio zmiana czasu, ale zeby nie krecic, nic nie zmienialam, wiec godzinna roznica, ale to w granicach normy).

Czyzby przestawaly spelaniac swoja funkcje, jak myslicie? Bo prawde mowiac zal byloby mi sie z nimi rozstawac, fajnie mi bez okresu:)

on_m 

Wysłany: Sob 31 Mar, 2012 19:39 

Biorę 7 opakowanie cerazette. Miewam plamienia, które trwają ok 3 tygodni, pojawiają się co 3 miesiące (do tej pory tak było). Czy to normalne, że podczas przyjmowania 7. opakowania pojawił się ból piersi (jak przed miesiączką, są jakby większe)? Czy mam się stresować? Stosunek był z gumką a nawet we mnie nie skończył. Chyba, że jakiś wpływ na pigułki miało to, ze nosiłam je podczas mrozów w torebce? Ale były w opakowaniu i w kosmetyczce jednocześnie.

alamakota 

Wysłany: Sob 31 Mar, 2012 21:08 

on_m, jeśli stosunek był z prawidłowo założoną gumką, a jej się nic mechanicznie nie stało, to a) nawet gdyby skończył, zagrożenia nie ma b) nawet gdybyś tych pigułek nie brała, zagrożenia nie ma. Wątpię, żeby noszenie pigułek w torebce miało jakikolwiek wpływ. Ból piersi może być efektem działania hormonów, które z upływem czasu może się zmienić (tak jak organizm się zmienia), więc jeśli ten ból nie minie i nie dostaniesz okresu, to na twoim miejscu przeszłabym się do gina - choć ten pewnie zaproponuje zmianę pigułek.

on_m 

Wysłany: Sob 31 Mar, 2012 21:40 

wszystko rozumiem, tylko, że ten niby okres, a raczej długie plamienie pewnie przyjdzie za jakieś dwa miesiące, skończyło się tydzień temu. podczas wcześniejszych opakowań chyba również zdarzały mi się bóle piersi, nie wiem dlaczego zaczęłam sobie też coś wkręcać? może dlatego, że gumki również były w takich warunkach jak moje tabletki. ale nie pękła.
może powinnam rozumieć to na zasadzie porównania z naturalnym cyklem - poziom estrogenów niski... za jakiś czas ma nadejść krwawienie, z tego powodu ból piersi, PMS? Sama nie wiem

alamakota 

Wysłany: Sob 31 Mar, 2012 21:58 

on_m, jeśli prawidłowo stosujesz tabletki, NIE MA POTRZEBY stosowania gumek.
on_m napisał/a:
może powinnam rozumieć to na zasadzie porównania z naturalnym cyklem - poziom estrogenów niski... za jakiś czas ma nadejść krwawienie, z tego powodu ból piersi, PMS? Sama nie wiem
zapytaj o to gina. zabezpieczałaś się na tyle, że na sto procent nie jesteś w ciąży.

Botica 

Wysłany: Sob 31 Mar, 2012 22:39 

alamakota, niektorzy stosuja gumki ze wzgledow higieniczncznych. Poza tym wskaznik perla przy jednoskladnikowych jest nizszy niz przy dwuskladnikowych, a po trzecie ryzyko wynikajace z zapomienia jest o wiele wieksze. Jesli np. zapomnisz wziac tabletki stosunki sa niezabezpieczone rozniwez 'wstecz'. Jesli ktos woli sie w tym przypadku dodatkowo zabezpieczac, to jak to mowia starzy Indianie - nie Twoja brocha.

on_m 

Wysłany: Sob 31 Mar, 2012 22:43 

nie przypominam sobie, bym zapomniała wziąć pigułki, spóźniła się znacząco (max 1h), czy coś w tym rodzaju. dziękuję za odpowiedzi.
P.S. Botica, czy orientujesz się jaki jest wskaźnik Pearla dla Cerazette (czy powinnam je traktować jako typowe minipigułki)?

Botica 

Wysłany: Sob 31 Mar, 2012 23:01 

on_m, Wydaje mi sie, ze chyba powinnas. Cerazette mowi na swojej stronie o wskazniku 0.3, co jest wartoscia tak samo wysoka jak piguly dwuskladnikowe. Pamietaj jednak, ze dla minipigul, max wskaznik jest 8. Tutaj rygor przyjmowania jest niezwykle istotny, do tego dochodza - wydaje mi sie - drobne roznice w absorpcji skladnikow, drobne problemy zoladkowe i o wpadke nietrudno. Zauwaz, ze np. Mirena, ktora w koncu ma ten sam sklad- jest jedna z najbardziej skutecznych metod antykoncepcji w ogole, jedyna roznica to umiejscowienie w macicy, przez co zapomniec sie po prostu nie da. Dodatkowo nie przechodzi przez uklad pokarmowy, wiec masz niemal 100% pewnosc, ze hormon zostal wchloniety. No a zpigulami wiadomo - lekka biegunka, wymioty i jest ciaza.

on_m 

Wysłany: Nie 01 Kwi, 2012 09:12 

Botica, muszę przyznać, że trochę mnie wystraszyłaś, szczególnie jeśli chodzi o wchłanianie. Bywa, ze zjadam obiad, a 5 min później biorę pigułkę, bo późno wracam, albo godzinę przed pigułką wypijam kawę (mleko, które ma wpływ w przypadku popijania). Pigułkę zawsze popijam wodą niegazowaną. Herbaty piję jedynie owocowe, lub czarne. Nie biorę tabletek mających wpływ. Spóźniłam się dwa razy po godzinie. Zazwyczaj biorę o 17-17:20. Po tym co napisałaś, całą ulotkę mam uznać za nieważną? :P Nie miałam biegunki/wymiotów. Tylko bywa, ze boli mnie brzuch. Skoro tutaj wystąpiłyby takie cyrki z wchłanianiem, to powinnam się martwić o zwykły ból brzucha? Czy to już nie paranoja?
Myślałam o zmianie na Depo, ale przerażają mnie skutki uboczne, które musiałabym wytrzymać w razie, gdyby coś mnie męczyło.

Botica 

Wysłany: Nie 01 Kwi, 2012 10:24 

on_m, Dobra, moze za bardzo Cie postraszylam. Tu nie chodzi o bol brzucha, tylko o fakt, czy tabletka sie wchlonela czy nie. Jesli bierzesz je juz od dluzszego czasu to masz pewnosc, ze Twoj organizm dobrze je toleruje i tabletki sie wchlaniaja. Ja mowie raczej o takich sytuacjach, ze ktos lubi czasem wiecej wypic, albo generalnie ma zlosliwy zoladek i zle trawienie, biegunki to chleb powszedni. Rozumiesz sama - jesli masz czeste problemy zoladkowe, to przy dwuskladnikowych mozesz troche 'poszalec' np. przyjmujac tabletke z opnieniem itp. PRzy Cerazette to jest niedopuszczalne. Mysle, ze minipigulki sa dla zdrowych kobiet z ustatkowanym trybem zycia. Dla mnie najwiekszym problemem byloby wlasnie to nieszczesne dzialanie wstecz, ze kaza zapomniana/niewchlonieta pigulka zwiekszalaby drastycznie ryzyko ciazy. No ale ja jestem malo zorganizowana, a do tego absolutnie sobie nie ufam. Juz przy dwuskladnikowych sobie nie radzilam, przy minipigule pewnie bym juz miala mlode. Ale ja to ja. Antykoncepcja nei ejst dla wszystkich, ;)
Wiec glowa do gory, nie stresuj sie i nie schizuj. Mleko wypite godzine przed Ci nie zaszkodzi (mleko z gruszka juz moze, :P ). Zadne herbatki tez nie powinny miec wplywu. Po prostu badz rozsadna a te 0,3 wspolczynnika Perla na pewno bedzie skuteczne i w Twoim przypadku.

malablondi 

Wysłany: Pon 14 Maj, 2012 19:47 

Cerazetka się u mnie nie przyjęła.Jeszcze takiej jazdy nie miałam po żadnych tabletkach.Napady głodu od samego początku,z drżeniem rąk,jakby poziom cukru był bardzo niski.Poza tym po kilku dniach jakieś stany lękowe,i płacz bez powodu na zawołanie.
Ostatnie kilka lat napięcie przedmiesiączkowe daje o sobie mocniej znać,ale to jakby to samo tylko kilka razy gorzej.
Jedynym plusem było libito,kompletnie bez zmian,chyba nawet większe.Dodam że nie jestem mamą karmiącą,a o Cerazetkę poprosiłam sama.
Po dwunastu tabletkach wróciłam do Jasminelle.
Pora spróbować coś nowego.

alamakota 

Wysłany: Wto 19 Cze, 2012 19:30 

Hmm. Od soboty biorę Azalię i poza tym, że krwawię jak zarzynana świnia i brzuch bardzo boli (no ale to jest tak jakby akceptowalne, ibuprofen od rana i do przodu, przejdzie), zauważyłam coś dziwnego. Generalnie są upały, ja mam totalnie zimne ręce i podwyższoną ogólnie temperaturę ciała. Mam się do tego przyzwyczajać czy to coś niepokojącego? Czy może to nie jest w ogóle kwestia hormonów?

Odpowiedz do tematu