Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Cerazette

Poprzedni temat «» Następny temat
Cerazette
Autor Wiadomość
alamakota 

Dołączyła: 05 Sie 2011
Posty: 145
Wysłany: Nie 01 Lip, 2012 19:03 


No i to nie była kwestia hormonów, przeszło.

Inny problem mam, że miałam 2 dni spokoju i znów plamienie obfite jak miesiączka. I boli mnie jedna pierś. Będę szła do lekarza w tym tygodniu.
_________________
http://webowy.net/
 
 
ZECIA28 

Wiek: 38
Dołączyła: 22 Kwi 2007
Posty: 106
Skąd: Przejdź do mapy
Wysłany: Pon 23 Lip, 2012 14:13 


Justyce napisał/a:
Plamienie nie świadczy o obniżonej skuteczności - jest wynikiem niedoboru estrogenów.

wroce do tematu, bo do tej pory nie udalo mi sie rozwiazac mojego "problemu". Lekarz poinformowal mnie ze krwawienia na minipigulce sa normalne, nawet jesli pierwszy raz sie zdarzaja po 15 miesiacach przyjmowania, i ze skutecznosc jest ciagle zachowana.

Ciagle biore Noriday, bo jeszczez karmie, ale tez mam regularnie krwawienia raz w miesiacu, tak jakbym miala krwawienie z odstawienia (a przeciz nie mam przerw miedzy opakowaniami).
Sama nie wiem co robic, konczyc z karmieniem i przejsc na normalne pigulki? Czy przyjac z dobrodziejstwem inwentarza?
Czy niedobor estrogenow moze byc mocno szkodliwy? (dodam, ze czuje sie raczej dobrze)? Czy minipigulka ma wiekszy wplyw na wage ciala ( a raczejmozliwosc jej zbicia) niz zwykla pigulka?
_________________




Życie nie powinno byc podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci...
Jest raczej ślizganiem się z boku na bok, z czekoladą w jednej dłoni, winem w drugiej, ciałem gruntownie wyeksploatowanym, totalnie wyczerpanym i z krzykiem... rozkoszy...
 
 
Justyce 


Wiek: 34
Dołączyła: 22 Kwi 2005
Posty: 1584
Skąd: wszechświat równoległy
Wysłany: Pon 23 Lip, 2012 21:20 


ZECIA28 napisał/a:
Czy niedobor estrogenow moze byc mocno szkodliwy?

Głównym problemem może być osteoporoza na starość.
Reszty nie pamiętam, ale to było chyba najważniejsze, reszta raczej dotyczyła komfortu (plamienia, cera itp.)
_________________
If I had been born twins, they would have hated each other.

-----------------------------------------

 
 
ZECIA28 

Wiek: 38
Dołączyła: 22 Kwi 2007
Posty: 106
Skąd: Przejdź do mapy
Wysłany: Pon 23 Lip, 2012 23:00 


dzieki Justyce.
_________________




Życie nie powinno byc podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci...
Jest raczej ślizganiem się z boku na bok, z czekoladą w jednej dłoni, winem w drugiej, ciałem gruntownie wyeksploatowanym, totalnie wyczerpanym i z krzykiem... rozkoszy...
 
 
Pati 


Dołączyła: 25 Kwi 2005
Posty: 712
Skąd: :P
Wysłany: Wto 24 Lip, 2012 18:33 


ZECIA28, a czy przypadkiem Noriday nie jest tradycyjną minipigułką? Bo na tych tradycyjnych podobno to normalne, że co miesiąc się ma krwawienia, większość kobiet podobno ma. Gdzieś kiedyś czytałam, że bodajże tylko 30% kobiet nie ma.
Jedynie Cerazette i jej odpowiedniki są "inne", bardziej zbliżone do pigułek dwuskładnikowych (ze względu na inny progestagen), dlatego też niby mają podobną skuteczność i można się spóźnić więcej niż 3h, no i w większym stopniu hamują krwawienia i plamienia...

Co do szkodliwości to jak jak napisała Justyce - w późniejszym wieku może pojawić się zwiększone ryzyko osteoporozy, a reszta to mało szkodliwe efekty (głównie związane z samopoczuciem, zatrzymaniem wody, cerą itp)
_________________

 
 
Silmarilia 

Wiek: 32
Dołączyła: 03 Wrz 2012
Posty: 1
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 03 Wrz, 2012 19:43 


Hej. Czy znacie kogoś kto stosuje Cerazette jako preparat tłumiący objawy endometriozy?
 
 
marcia84 

Wiek: 33
Dołączyła: 17 Sie 2006
Posty: 105
Wysłany: Sob 08 Wrz, 2012 17:49 


Dostalam od gin jakis wynalazek o nazwie Ovulan. Z ulotki sklad taki jak cerazette dlatego tu pisze. Otóż mam dwie wątpliwosci: po pierwsze tycie:/ ulotka niemal na pietwszym miejsvu wymienia wzrost masy ciala jako efekt uboczny. Ja mam jeszcze troszke zapasu po porodzie i tego efektu sie boje. Przeczytalam troszke w internecie ale o ovulanie opinii nie znalazlam, za to po cerazette strasza dziewczyny ze tyją (i maja wiekszy apetyt ktory ciezko poskromic, ale tez tyja bez przeżarcia, czyli pewnie zatrzymują wodę). Jaka jest wasza wiedza w tym temacie?
I druga kwestia-bezpieczenstwo dla dziecka, bo faktem sladowe ilosci przenikaja do mleczka. I mie wiem, brac czy nie brac... Juz tydzien odwlekam decyzje i dlatego pisze do was po rade.
Nie chce teraz kolejnej ciaży w zadnym wypadku, ale obawa o ten lek tez u mnie silna:/
PS. Jesli pamietacie ja mam tez problemy z trzymaniem cyklu-bardzo czesto zmieniano mi tabletki i dopiero cilest okazal sie ok i bralam go ponad 2 lata. Czy ta sklonnosc mojego organizmu do nietrzymania cyklu moze rzutowac na to czy bede miala megaplamienia przy tym ovulanie?
 
 
Czarownica 


Wiek: 30
Dołączyła: 02 Mar 2009
Posty: 492
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 08 Wrz, 2012 18:28 


marcia, jeśli lekarz przepisała Ci je wiedząc, że karmisz piersią, to raczej nic młodemu się nie stanie. A co drugiego pytania to nikt Ci nie odpowie dopóki sama nie sprawdzisz, jak to będzie i z plamieniami i z tyciem.
 
 
alamakota 

Dołączyła: 05 Sie 2011
Posty: 145
Wysłany: Sob 08 Wrz, 2012 20:21 


marcia84, generalnie za trzymanie cyklu odpowiada EE, więc na jednoskładnikowych może być problem. Ja np na Azalii (też odpowiednik) plamiłam przez cały cykl i rzuciłam w cholerę ;]
_________________
http://webowy.net/
 
 
Wiewióreczka333 

Dołączyła: 03 Lis 2012
Posty: 1
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Sob 03 Lis, 2012 11:35 


Forum nie jest miejscem sprzedaży leków na receptę.
Ostatnio zmieniony przez Justyce Sob 03 Lis, 2012 16:02, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
alamakota 

Dołączyła: 05 Sie 2011
Posty: 145
Wysłany: Sob 03 Lis, 2012 14:52 


Wiewióreczka333, forum to nie miejsce sprzedaży leków na receptę.
_________________
http://webowy.net/
 
 
Shemale
[Usunięty]

Wysłany: Sob 26 Sty, 2013 11:56 


Ulotka jest głównym źródłem informacji o leku i nie wprowadza pacjenta w błąd.
Ostatnio zmieniony przez Justyce Sob 26 Sty, 2013 20:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zielona 


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Kwi 2007
Posty: 1294
Skąd: Olesno/Kraków
Wysłany: Sob 26 Sty, 2013 12:16 


Shemale nie odgrzebuj starych wątków!
_________________
"Kobieta musi mówić żeby wiedziała co myśli."
 
 
moona89 


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 135
Wysłany: Nie 07 Gru, 2014 14:17 


Czy któraś z Was podczas stosowania Azalii/Cerezette miała jakieś poważniejsze problemy z cerą? Walczę z pewnymi problemami na twarzy, jakich nigdy wcześniej nie miałam, i zastanawiam się, czy te tabletki mogą mieć jakiś wpływ... :roll:
_________________
 
 
Justyce 


Wiek: 34
Dołączyła: 22 Kwi 2005
Posty: 1584
Skąd: wszechświat równoległy
Wysłany: Pon 08 Gru, 2014 19:55 


moona89, jasne, że mogą, niezależnie od rodzaju piguł. Mnie kiedyś wyrzuciło po twarzy masakrycznie mimo stosowania przez kilka lat tych samych pigułek. Przeszło, gdy je zmieniłam..
_________________
If I had been born twins, they would have hated each other.

-----------------------------------------

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12