Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Cerazette

Poprzedni temat «» Następny temat
Cerazette
Autor Wiadomość
eklerka 

Wysłany: Pon 16 Maj, 2005 14:33 Cerazette

tak sobie pomyslalam,ze troche dziewczyn sie jednak cerazetka interesuje,wiec wzorem gazetowego forum mozna jej poswiecic osobny temat.ja np. wiele sie dowiedzialam o cerazetce z relacji Pati na poprzednim forum i mam nadzieje,ze sie teraz tez dolaczy :)
jezeli o mnie chodzi, wlasnie wczoraj skonczylam pierwsze opakowanie,czuje sie dobrze.pojawily sie pryszcze,ale glownie na plecach,wiec do przezycia.po 5 dniach skonczyl mi sie okres,leciutkie plamienia trwaly do 10 dnia,potem pojawialy sie jeszcze dwa razy na jakies 2 dni,ale byly naprawde mini mini.ogolnie na razie jestem bardzo zadowolona :)

Ostatnio zmieniony przez Justyce Nie 19 Kwi, 2009 12:45, w całości zmieniany 1 raz  

Didoczek 

Wysłany: Pon 16 Maj, 2005 15:55 

eklera nbie wiedzialam ze ty bieresz cerazetke,ale super ze zrobilas taki topic.
bardzo mi sie przyda,bo chyba raczej sie na nie zdecyduje.
kochana jestes :)
czyli ty ogolnie nie mialas problemu.
z tego co czyttalam na gazecie to tam tez wiecej jest kobitek ktore sa raczej zadwolone niz tych zdegustowanych.
no ni,ja ide w srode do ginki i zobaczymy co o bedzie.
na pewno napisze co i jak. :D

nie kocha sie za coś lecz pomimo

Pati 

Wysłany: Wto 17 Maj, 2005 21:10 

Ja ogolnie z Cerazette nie mialam problemow. Zaczelam brac od 1 dnia miesiaczki i okres trwal jakies 5 dni i byl dosc skapy. Potem plamienie do ok. 14 dnia cyklu, a potem czysto. Tzn. pod koniec 2 opakowania lub na poczatku 3 (juz nie pamietam dokladnie) mialam lekkie plamienie, ale takie na prawde lekkie. Jesli chodzi o cere... Pod koniec 1 op. sie troche pogorszyla, ale od polowy 2 op. bylo juz OK. Ogolnie czulam sie bardzo dobrze, w ogole nie czulam, ze cos biore. Nic nie przytylam, a nawet mialam wrazenie, ze schudlam (czulam sie jakos lekko). Przeszlam na zwykle pigulki, bo jakos tak bylo mi glupio bez okresu... Ale jak zaostrza mi sie jakies dolegliwosci zylne to wroce do Cerazette i pewnie jakos sie przekonam do braku okresu. Z tym brakiem okresu tez jest tak, ze jak sie o tym tylko mysli to wydaje sie, ze tak bedzie super, ale jak go nie ma to rozne dziwne mysli do glowy sie cisna :wink:
Z moich znajomych tez kilka bierze Cerazette. Ale blizszy kontakt mam tylko z jedna. Ma ona zazwyczaj co miesiac plamienie przez kilka dni. A poza tym czuje sie swietnie.

Pozdrowionka

eklerka 

Wysłany: Wto 17 Maj, 2005 21:51 

no dziwnie troche z tym okresem,to fakt.ja wlasnie zaczynam drugie opakowanie i zobaczymy,co bedzie.moze dostane normalny pseudookres?nie wiadomo ;) ale przynajmniej nie wymyslam sobie stresow z serduchem,nie mam boli glowy i innych takich atrakcji.ogolnie to chyba moje najlepiej zniesione pierwsze opakowanie (a bralam juz 3 rodzaje pigul).

Didoczek 

Wysłany: Sro 18 Maj, 2005 17:08 

a ja na raze mam przepiane novynette.
lekarka powiedziala ze wszystkie hormony wplywaja na żylki i ze "te cerazetki beda tak samo jak zwykle tabletki" oraz "one sa w su ie dla matek kariacych". no to sie nie klocilam. zobacze jak te moje zylki beda sie zachowywac na novynetkach :)

eklerka 

Wysłany: Sro 18 Maj, 2005 18:03 

okej,sprobuj,maja w koncu mniej estrogenu,ale z tymi matkami karmiacymi to bzdura,one maja 0,02 estrogenu.dla porownania cerazetki nie maja estrogenu i maja o polowe mniej gestagenu niz novynette :)

Pati 

Wysłany: Sro 18 Maj, 2005 21:27 

To, ze Cerazette jest dla matek karmiacych to kompletna bzdura. Tylko w PL byly wlasnie tak reklamowane. Cerazette to pigulka dla wszystkich, a przede wszystkim dla kobiet nie chcacych lub nie mogacych przyjmowac estrogenow (skutki uboczne estrogenne, obciazenie rakiem estrogenozaleznym, obciazenie zakrzepica, palenie duzych ilosci papierosow itp). Poza tym estrogen hamuje laktacje, wiec teoretycznie kobiety karmiace moga przyjmowac tylko minipigulki (jednak hormon i tak przenika do organizmu dziecka wtraz z mlekiem matki, wiec ja osobiscie bym nie ryzykowala)...
Tak wiec u nas C. reklamowali jako pigule dla karmiacych matek, a bodajrze we Francji (nie pamietam juz gdzie, moze Belgii?) jako pigulke dla palaczek, a w Niemczech jako pigulke dla kobiet okolo 30 roku zycia i jako alternatywe do zwyklej pigulki (i lepsze rozwiazanie od minipigulki) - www.cerazette.de
Wlasnie przez reklame w PL panuje bledna opinia, ze C. jest skuteczna tylko u karmiacych, ze nadaje sie tylko dla karmiacych itp itd...

Pozdrowionka

eklerka 

Wysłany: Czw 19 Maj, 2005 11:47 

a ja znow zle zrozumialam posta,a potem nie mialam sieci.przepraszam,didok.no ale fakt,cerazetki nie sa tylko dla karmiacych matek.w sumie nawet kiedys jak zadalam pytanie na gazetowym forum lekarzowi,czy beda one skuteczne w przypadku mojej wagi,pani dr sie zainteresowala,dlaczego w moim wieku je biore,ze dwudziestkom poleca sie raczej inne..w sumie dziwi mnie to,bo chyba nie dla kazdej dwudziestki brak okresu czy 3-godzinna tolerancja sa az takim problemem...

Didoczek 

Wysłany: Czw 19 Maj, 2005 14:19 

no mnie tez troche zdziwila taka reaklcja lekarki ale jkuz sie nie sprzeczlaam bo urwalam sie z zajec i chcialam jak nakjszybciej wrocic.

jak nie novynet to czeka mnie zmiana lekarki i zmiana na cerazette.
ale ciesze sie bo na novynette schudlam no i teraz kupilam je za 26 zł w mojej aptece-nawet nie spodziewalam sie ze cena tak spadnie.

Justyce 

Wysłany: Pią 20 Maj, 2005 22:35 

eklerka, a ile placisz za cerazette?
ja tez jestem zainteresowana ta metoda. kto wie, czy nie przerzuce sie na nia po wakacjach (w zaleznosci od tego, jak bede stala z kasa)..

-----------------------------------------

eklerka 

Wysłany: Pią 20 Maj, 2005 23:23 

33 zl w euroaptece,a raz nawet 30,bo bylo -10% na wszystko.

[ Dodano: Wto Maj 31, 2005 2:26 pm ]
okej,ciag dalszy relacji:jestem w polowie drugiego opakowania i ostatnio pojawily sie lekkie bole jajnikow i piersi mam troche nabrzmiale,ogolnie troche jak przed okresem.no ale zadnych plamien nie ma.a,i po pigulce,wieczorem,mam taki lekko metalicznogorzki posmak w ustach,chyba zaczne brac pigulke z jedzeniem.ogolnie jednak ciagle jestem zadowolona :mrgreen: chociaz faktycznie,zycie bez okresu jest jednak troche dziwne ;)

Rybka
[Usunięty]

Wysłany: Wto 31 Maj, 2005 14:10 

1 pytanko, przy cerazette nie ma się okresu? czyli bierze się go noon stop? to ta tzw "minipigułka"?

eklerka 

Wysłany: Wto 31 Maj, 2005 14:16 

cerazette jest minipigulka w tym sensie,ze ma tylko jeden skladnik:dezogestrel,jednak jest jakby silniejsza od innych minipigul,bo w przewazajacej wiekszosci hamuje owulacje,a nie tylko zageszcza sluz.bierze sie ja bez przerwy i okresu jako takiego nie ma,natomiast moga pojawiac sie nieregularne plamienia,generalnie kobiety bardzo roznie ja toleruja pod tym wzgledem.niektore maja caly czas czysto,niektore plamia niemal bez przerwy,niektore maja cos w rodzaju okresu.

gles
[Usunięty]

Wysłany: Wto 31 Maj, 2005 14:16 

Nie ma okresu.
Tutaj masz w miare obiektywna opinie na temat Cerazette (mozna tez sobie poczytac o Depo):
http://free.ngo.pl/stowar...rony/nowpig.htm

Rybka
[Usunięty]

Wysłany: Wto 31 Maj, 2005 22:07 

dzięki dziewczyny :)
mam tylko z 1 wątpliwości... tam jest napisane cyt:"Należy też pamiętać, że nie będą występowały krwawienia po jej odstawieniu, tak jak przy stosowaniu pigułek dwuskładnikowych. " - oznacza to że jeśli przestaje się je brać to nie ma się już nigdy okresu? jak to jest?

Odpowiedz do tematu