Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Ciąża, Antykoncepcja a owulacja

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciąża, Antykoncepcja a owulacja
Autor Wiadomość
Lilu97 

Wysłany: Pon 17 Kwi, 2017 22:55 Ciąża, Antykoncepcja a owulacja

Witam, czy biorąc tabletki antykoncepcyjne jest możliwość owulacji? Dzisiaj boli mnie podbrzusze i jajniki, dokładnie tak jakbym miała owulacje. Ściągnęłam kalendarzyk i wg. Niego faktycznie dzisiaj mam dzien owulacji.
Nie wiedziałam, wcześniej o tym przez co z partnerem ocierałam się nago, narządami płciowymi w okolicach pochwy. Nie doszło do wytrysku, jedynie pewnie partner wytworzył preejkulat. Zastanawiam się czy w takim przypadku ciąża jest możliwa? Tabletki biorę juz kilka lat, ale nigdy nie zwracałam uwagi na to czy mam owulacje czy nie. Boje się, ze w takim przypadku ciąża jest możliwa, poniewaz teorerycznie mam dzisiaj owulacje

Guzik 

Wysłany: Wto 18 Kwi, 2017 00:04 

Lilu97, tak na szybko - nie ma szans na ciążę w Twojej sytuacji. Nawet gdybyś nie brała pigułek. A jednym z głównych działań pigułek antykoncepcyjnych jest hamowanie owulacji.

Lilu97 

Wysłany: Wto 18 Kwi, 2017 10:12 

dziękuje za odpowiedz! Naczytałam się na forach, ze w tym płynie preejkulacyjnym tez sa plemniki, wiec teoretycznie pocieranie się nago o narządy płciowe w okolicy pochwy gdzie chłopak wydziela gen płyn, moze byc ryzykowne

Guzik 

Wysłany: Wto 18 Kwi, 2017 10:19 

Lilu97, daj spokój.

Poczytaj tez o działaniu pigułek. Skoro je bierzesz kilka lat, to warto mieć orientację na czym polega ich działanie. Poza hamowaniem owulacji zmieniają też srodowisko w pochwie na niesprzyjające zapłodnieniu.

No i na koniec - nie da się ściągnąć z internetu prawidłowego kalendarzyka. Można zaobserwować w swoim cyklu zmiany i owulację, ale to wymaga systematycznej, codziennej obserwacji przez kilka miesięcy. Oczywiście jeśli nie bierze się pigułek.

Więc polecam dokształcić się z wiarygodnych źródeł i nie czytać głupot w necie ;)
Preejakulat jest groźny przy stosunku przerywanym np. Ale do zapłodnienia jest potrzebny stosunek, plemniki nie wejdą same do jajowodów....

Lilu97 

Wysłany: Wto 18 Kwi, 2017 23:51 

Bardzo dziekuje za odpowiedz! :D :oops:

Odpowiedz do tematu