Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Cilest

Poprzedni temat «» Następny temat
Cilest
Autor Wiadomość
Olka 

Wysłany: Pią 10 Sie, 2007 20:51 

eliza i Wampirek, to może być nadżerka, nie? :|

Allegrowe czyszczenie półek, szaf i kosmetyczek. Zapraszam!!! :)

Aguu 

Wysłany: Pią 10 Sie, 2007 20:54 

Wampirek pisała, że nadżerkę u siebie wyklucza.

Wampirek 

Wysłany: Pią 10 Sie, 2007 21:13 

Olka, nadźerka raczej nie miałam cytolgie miesiac temu ;)
moja kumpela tez to ma wiec obstawiam wine tabletek jakby cos sie działo po zmianie to wtedy moge sie zaniepokoić :)

ateivs
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Sie, 2007 21:20 

ja mam nadżerkę i stosuję Cilest ale żadnych nadprogramowych krwawień i plamień na szczęście nie obserwuję :mrgreen:
ale rzeczywiście wiele kobiet ma z tym problem przy Cileście więc jeśli tak jest to nie warto się męczyć tylko zmieniać, testować do skutku :wink:
ale z tego co zdążyłam się zorientować Wampirek to chyba nie są twoje pierwsze tabsy? przy innych też był taki problem? chyba że mi się coś pomieszało- to przepraszam z góry :D

gorgusia 

Wysłany: Pią 10 Sie, 2007 21:23 

Wampirek miał dosyc długa przerwę w braniu tabsów, a to chyba może powodowac różne zachowania organizmu po ponownym rozpoczęciu ich stosowania.

Wampirek sorry,że za ciebie odpisalam tak po krótce :oops:

Wampirek 

Wysłany: Pią 10 Sie, 2007 21:25 

gorgusia, nie ma za co :) ja mysle, że po zmianie bedzie ok
może poprostu nie są dla mnie :P

hunavita
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Sie, 2007 15:51 

Witam
Przepraszam, że tak może nie na temat...
Mam pytanie do was. Stosuję tabletki cilest i teraz w ciągu tej siedmiodniowej przerwy nie wystąpiło plamienie. W poprzednim miesiącu zaczęło się jeszcze podczas brania tabletek jeśli dobrze pamiętam to było przy 19-ej tabletce a teraz w czwartek wzięłam ostatnią tabletkę z opakowania a plamienia nie ma :?
W piatek wieczorem zrobiłam sobie test ciążowy ale wieczorem i niby wyszło brak ciąży choć sama już nie wiem czy ta druga linia wskazująca jednak ciąże była czy to tylko może taki odcień.
Powiedzcie mi czy możliwe jest by w trakcie siedmiodniowej przerwy nie wystąpiło plamienie a jeśli tak to czym jest to spowodowane. I jeszcze jestem bardzo ciekawa co ewentualnie osłabia działanie tabletek, czy możliwe jest zajście w ciążę jeżeli przyjmuje się tabletki w sposób prawidłowy czyli codziennie o stałej porze.
W tym miesiącu było wiele imprez na których oczywiście był alkohol i już zaczęłam się zastanawiać czy może picie alkoholu może osłabić skuteczność działania tabletki??

Rosemary 

Wysłany: Nie 12 Sie, 2007 15:57 

Alkohol nie wpływa na skuteczność tabletek ;) o ile nie doprowadzi do wymiotów w ciągu 4 godzin od wzięcia pigułki.
O interakcjach poszukaj na forum, było wiele tematów o lekach i dziurawcu, które mogą osłabiać antykoncepcję.

Natomiast brak krwawienia teoretycznie może się zdarzyć... Najlepiej skonsultuj się z lekarzem w tej sprawie.

Misja: K.S.I.Ą.Ż.K.A. - recenzje, opinie, newsy || Biżu-biżu || Fotografia

karolka 

Wysłany: Nie 12 Sie, 2007 15:57 

hunavita napisał/a:
teraz w czwartek wzięłam ostatnią tabletkę z opakowania a plamienia nie ma :?

to masz dopiero 3 dzien przerwy, masz jeszcze całe 4 dni na wystąpienie krwawienia z odstawienia, a ono może pojawić się i ostatniego 7 dnia

hunavita napisał/a:
zy możliwe jest by w trakcie siedmiodniowej przerwy nie wystąpiło plamienie

polecam ulotke załączoną do tabletek ! Jest tam wyraźnie napisane, że jest to możliwe. Nie należy tym się przejmować za bardzo i zacząć kolejne opakowanie w szczególności, że wykonałaś test ciążowy, choć jest on wiarogodny dopiero po 6 dnia od zapłodnienia a to nie jest ten sam dzień co dzień współżycia.

hunavita napisał/a:
czy możliwe jest zajście w ciążę jeżeli przyjmuje się tabletki w sposób prawidłowy czyli codziennie o stałej porze.

tak jakieś 0.1 do 1% zawsze jest takie ryzyko, któe wyklucza jedynie abstynecja

Co do reszty pytań, to poczytaj forum, znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania zadane. Trudno, żeby każdej leniwej kobiecie- której nie chce się przejrzeć forum - z osobna odpisywać na pytania.

Olka 

Wysłany: Nie 12 Sie, 2007 16:02 

Jak piszesz- to było plamienie, nie krwawienie z odstawienia, a ono może się pojawić każdego dnia przerwy. Jeśli tabletki brałaś prawidłowo, to nie powinnaś być w ciąży. A alkohol, o czym było dużo na forum, nie obniża skuteczności antykoncepcyjnej.
Odnośnie obniżania skuteczności- poczytaj na forum (głównie dział "Farmaceutyki").

Reasumując, skoro brałaś tabletki jak trzeba, żadnej nie pominęłaś, pierwszą z opakowania przyjęłaś ósmego dnia przerwy itd. w ciąży być nie powinnaś :)
Które to Twoje opakowanie Cilestu?

[ Dodano: Nie 12 Sie, 2007 16:03 ]
Co do braku krwawienia, mnie ginka powiedziała, że dopiero jak wystąpi drugi raz pod rząd, przy wykluczeniu ciąży, można się zacząć martwić.

Allegrowe czyszczenie półek, szaf i kosmetyczek. Zapraszam!!! :)

hunavita
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Sie, 2007 16:49 

Czwarte z tym że miałam jeden miesiąc przerwy od brania tabletek.

ateivs
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Sie, 2007 16:54 

w takim razie ten miesiąc przerwy to chyba nie był zbyt dobry pomysł...
ale poszukaj na forum o przerwach w braniu, bo tu już wszystko było 8)

eliza
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Sie, 2007 16:56 

jeden miesiąc przerwy? :shock: a dlaczego tak dziwnie? i po co taka krótka przerwa? mnie się wydaje, że to tylko działa na szkodę organizmu...

Patka Emka 

Wysłany: Nie 12 Sie, 2007 19:13 

eliza napisał/a:
mnie się wydaje, że to tylko działa na szkodę organizmu...

ja jestem tego pewna
po co robilaś taką przerwę?

hunavita
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Sie, 2007 19:27 

Dla tego ta przerwa ponieważ w jednym miesiącu byłam tak zakręcona, że dwa razy zdarzyło mi się wziąć dwa razy po dwie tabletki w efekcie czego skończyłam dwa dni wcześniej opakowanie. Nie wiedziałam jak z tego wybrnąć więc pomyślałam, że najlepszym wyjściem byłoby zrobienie sobie przerwy do momentu prawdziwej miesiączki. Później przy opakowaniu które rozpoczęłam po tej miesięcznej przerwie automatycznie miesiączka mi się skróciła ( zawsze mam aż 7 dni okres) a w momencie rozpoczęcia tabletek przy trzeciej tabletce okres zniknął.
Wtedy też pomyślałam że może jednak jestem w ciąży zrobiłam sobie test ciążowy ale wyszedł mi tak jak teraz jedna wyraźna linia a druga mniej widoczna. A przy 11 tabletce zaczęłam krwawić, konsultowałam się wówczas z lekarzem...
Znam zasady stosowania tabletek bo to nie jest mój pierwszy kontakt z tabletkami, przed urodzeniem synka przez 3 lata brałam tabletki Diane 35 później przez rok nie mogłam zajść w ciążę i nie miałam problemów. W ogóle wcześniej przed urodzeniem synka zaczęłam brać cilest ale źle wpływały na mnie i lekarz zmienił mi je na Diane, a teraz gdy chciałam wrócić do Diany lekarz stwierdził że Cilest są najlepszymi tabletkami i że szkoda mnie dla tamtych.

[ Dodano: Pon 13 Sie, 2007 10:37 ]
Niepotrzebnie panikowałam bo dzisiaj dostałam okres, ale bardzo boli mnie brzuch i nie tylko. A przy tabletkach chyba nie powinno być takich dolegliwości bynajmniej do tej pory biorąc tabletki nie miałam ich. Czyżby jednak te tabletki nie były dla mnie?

Odpowiedz do tematu