Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Cyprest / Diane 35 / Syndi 35

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Guzik
Pon 19 Wrz, 2011 21:36
Cyprest / Diane 35 / Syndi 35
Autor Wiadomość
Guzik 

Wysłany: Pon 19 Wrz, 2011 21:39 

dyskusję językowa przeniosłam tu:
http://www.antyforum.pl/e...-vt4531,555.htm

błędy w poście poprawiłam.

malamarta
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Wrz, 2011 21:16 Re: Syndi 35

Kasia89 napisał/a:
Witam,

leczę się u endokrynologa na zespół policystycznych jajników i byłam dzisiaj na wizycie kontrolnej i lekarz przepisał mi Syndi 35 mówiąc, że lek hormonalny jednak lepiej pomoże.

Tylko obawiam się, bo czytałam że skład jest taki sam jak Diane 35, a źle zniosłam jego przyjmowanie. Najpierw były bóle brzucha a po wzięciu 9 tabletki po paru godzinach zaczęłam wymiotować i to trwało całą noc, z powodu że stosowałam go również jako środek anty brałam dodatkowe tabletki z powodu wymiotów, żeby zachować ochronę. Ale przez to było gorzej, w sumie 3 dni wymiotowałam a 3ciego dnia musiałam jechać do szpitala, tak okropnie bolał mnie żołądek no i się odwodniłam. A ten ból to był okropny, nie tak jakby jedzenie zaszkodziło tylko coś jakby od środka chciało wyjść i wymioty nie zmniejszały go.

Mój lekarz wie że Diane 35 było dla mnie złe.
Po tej sytuacji z Diane zmienił mi na Yaz i było wszystko dobrze ale po 2 latach zaostrzyły
mi się migreny i podwyższyło ciśnienie i badania wykazały podwyższony fibrynogen, więc lekarz w ogóle mi odstawił hormony i dał formetic ale po pół roku pogorszyła mi się cera i mam więcej włosów a przecież chcę się z tego wyleczyć.

No i teraz mam dylemat. Nie chce przeżywać z Syndi tego samego co było z Diane, Yaz też już odpada a tylko leki hormonalne pomogą.

Czy ktoś ma podobne doświadczenia albo czy brał Diane 35 i Syndi 35 i odczuł różnicę?

Czekam na odpowiedzi

Pozdrawiam

Jak to możliwe, że trzymasz się uparcie tabletek, które wyraźnie Ci nie służą?!
Mam na koncie obydwa preparaty, o których piszesz, i migreny nie dawały mi żyć. Spróbuj przerzucić się na Midianę. Nie jest droga, nie ma kwestii migren i mam teraz taka piekną buzię... :wink:

Szczęściara 

Wysłany: Sro 21 Wrz, 2011 21:24 

malamarta napisał/a:
Spróbuj przerzucić się na Midianę. Nie jest droga, nie ma kwestii migren i mam teraz taka piekną buzię... :wink:
to, że Ty tak świetnie reagujesz, to nie znaczy, że Kasia89 też będzie. ;)

katemoka 

Wysłany: Czw 22 Wrz, 2011 00:17 

Zgadza się :) Można oczywiście mówić o jakiejś większości reakcji pozytywnych (która faktycznie z tego co czytam przy Midianie występuje), jednak nie daje to nam większej gwarancji co do zachowania naszego organizmu

Kasia89
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Wrz, 2011 21:01 

Cytat:
Jak to możliwe, że trzymasz się uparcie tabletek, które wyraźnie Ci nie służą?!
Mam na koncie obydwa preparaty, o których piszesz, i migreny nie dawały mi żyć. Spróbuj przerzucić się na Midianę. Nie jest droga, nie ma kwestii migren i mam teraz taka piekną buzię...

Ja obecnie nie biorę żadnych tabletek hormonalnych i ostatnie jakie brałam to yaz, które właśnie mój lekarz na przedostatniej kontroli ( chodzę do jednego lekarza co pół roku) odstawił z powodu migren, ale migreny pojawiły dopiero się tak po roku stosowania.
Teraz byłam niedawno na kolejnej kontroli i lekarz uznał że jednak lepsze wyniki dadzą leki hormonalne. I przepisał mi Syndi 35. Ale w sieci dowiedziałam się, że mają one ten sam skład co Diane 35, które podziałały na mnie tak jak to opisałam w poprzednim poście. I chciałam dowiedzieć się czy jest ktoś kto brał oba i czy widzi różnicę czy nie, ponieważ nie wiem czy w ogóle jest sens, aby zacząć je brać.
A przy Diane 35 migren nie miałam, może nie zdążyłam mieć, bo po tygodniu zaczęły się rewelacje żołądkowe.

Więc nie wiem o co chodziło w tym, że uparcie trzymam się tabletek, które mi nie służą. ;) A też jest taka sprawa, że lekarz sam mi dopiero tabletki na postawie wyników badań i nie mogę sobie sama ich wybrać kiedy tylko chce, z powodu, że muszę czekać na wizytę ok pół roku.

A co do Midiany to słyszałam, że jest to tańszy odpowiednik Yasmin, a Yasmin były moimi pierwszymi tabletkami, które brałam prawie rok.

faith88 

Wysłany: Sob 22 Paź, 2011 15:20 

Dziewczyny, mam pytanie, trochę głupie, aczkolwiek wolę się upewnić. Czy każda tabletka Syndi-35 (2mg+0,035mg) jest taka sama? Chodzi o to, ze się pomyliłam i zamiast rozpocząć pigułką środową, to wzięłam tą z poniedziałku :/

Szczęściara 

Wysłany: Sob 22 Paź, 2011 15:30 

Każda jest taka sama.

Cesis 

Wysłany: Sob 22 Paź, 2011 15:32 

faith88 napisał/a:
Czy każda tabletka Syndi-35 (2mg+0,035mg) jest taka sama?

Tak, skład jest taki sam.

"Nigdy nie warto tęsknić za kimś, co do kogo nie mamy pewności, że śpi tej nocy samotnie"...
Lidia Jasińska - "Flirtuchy"

faith88 

Wysłany: Sob 22 Paź, 2011 15:42 

dziękuję :)

Odpowiedz do tematu