Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

czosnek

Poprzedni temat «» Następny temat
czosnek
Autor Wiadomość
niki
[Usunięty]

Wysłany: Sro 11 Cze, 2008 10:58 

jak dla mnie to nie wpływa aż tak strasznie, bo kiedyś non stop jadłam wszystko z czosnkiem i z tego mi dzidzia nie urosła :P
chyba, że ktoś je tylko czosnek :D

Wampirek 

Wysłany: Sro 11 Cze, 2008 13:39 

ja sos czosnkowy uwielbiam i potrafie go naprawde dużo zjeść... ale nigdy nie martwilam sie o skuteczność :)

[ Dodano: Sro 11 Cze, 2008 14:40 ]
mysle wiec ze az tak bardzo nie wpływa... przynajmniej na mnie :)

Finka 

Wysłany: Pią 28 Lis, 2008 12:18 

ten temat sprawił ze mi z rana szczena opadła :shock:

od pewnego czasu - ze średnią regularnością - łykam jedną kapsułkę dziennie Alitolu (skład: 270mg olejowego ekstraktu z czosnku).
Tabletkę yasminelle przyjmuję wieczorem, mam się czego obawiac? :roll:

logika mi mówi że bez przesady ale .... :|

magribi 

Wysłany: Pią 28 Lis, 2008 12:34 

?? ja dodaję czosnek do wszystkiego do czego się da i nic mi nie jest, to nie żaden dowód ale myślę, że jak byłby groźny napisaliby o nim w ulotce ;)

Magda
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Gru, 2008 18:40 

o kurcze...czosnku bym nie podejrzewala o wplyw na tabletki tez dosc czesto jem sosy czosnkowe czasem w duzych ilosciach( moj chlopak jak zrobi cala miche to dodajemy do wszystkiego);p narazie nic sie zlegoo nie stalo...ale moze warto bardziej uwazac....

godzilla
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Lut, 2009 22:15 

Ekhm, przepraszam, czy nie jest przesada ten czosnek? Jeszcze troche i nic nie bedzie mozna pic i jesc:P Herbaty z cytryna tez nie:)
Mysle ze dwa ząbki np do kolacji, surowego czosnku nikomu nie zakłócą działania tabletek...
Ale nie wiem jak to sie ma do jedzenia go w przesadnym nadmiarze:/

ulotnechwile 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Sro 17 Lip, 2013 10:08 

Słuchajcie to jak jest z tym czosnkiem? Znalazłam na pewnym portalu wypowiedź lekarza, że może mieć wpływ i może zwalniać metabolizm estrogenów zawartych w pigułkach. Aczkolwiek czy czosnek wyciskany do sosów, czy w dodawany dodatkowo do potraw może mieć wpływ? Dziwne to...a nie ukrywam, ze ostatnio zdarzało mi się go jeść.

Botica 

Wysłany: Sro 17 Lip, 2013 11:11 

ulotnechwile napisał/a:
Znalazłam na pewnym portalu wypowiedź lekarza, że może mieć wpływ i może zwalniać metabolizm estrogenów zawartych w pigułkach.

Po pierwsze warto podac zrodlo. Po drugie w tym temacie juz dziewczyny pisaly, ze w takich normalnych, kulinarnych ilosciach nie powinien miec wplywu. Czytalas wogole ten temat?

ulotnechwile 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Sro 17 Lip, 2013 11:28 

źródło: http://portal.abczdrowie....tykoncepcyjnych

Tak czytałam i zauważyłam, że dziewczyny tutaj w sumie same się zastanawiały. Z jednej strony moze zmniejszyć, ale w sumie dziwne to by było gdyby małe ilości tak wpływały na tabletki. Chciałam się tylko upewnić....poza tym może ktoś znalazł newsy na ten temat, bo minęło troszkę czasu od ostatniej wypowiedzi.

ale dziękuje tak czy siak:)

SFR
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Lip, 2013 11:31 

ulotnechwile, przecież nie zagryzałaś czosnku czosnkiem, tylko traktowałaś jako przyprawę, prawda?

ulotnechwile 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Sro 17 Lip, 2013 12:16 

SFR, tak nie jadłam go tak o tylko wyciskałam do sosów czy przyprawiałam dodatkowo potrawy. Czyli rozumiem, że z tym nieszczęsnym czosnkiem chodzi o to żeby przyprawiać można, ale jeść w dużych ilościach tak o, nie wiem z powodu przeziębienia to nie zabardzo. Dziękuje za odpowiedź:)

Justyce 

Wysłany: Sro 17 Lip, 2013 13:41 

ulotnechwile, nawet z powodu przeziębienia ząbek czosnku na kanapce z masłem to nie jest dużo.
Poza tym jest ciężkostrawny i za dużo się nie da go zjeść, bo smakuje tak a nie inaczej ;)

-----------------------------------------

SFR
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Lip, 2013 13:49 

Odpowiedź na pytanie jest w tekście ;)
"Sytuacja ta zapewne w większym stopniu dotyka osoby zażywające wyciągi czy ekstrakty z czosnku niż spożywające czosnek w zwykłych ilościach w czasie posiłków. "
Nawet podczas choroby nie je się czosnku tygodniami.

Odpowiedz do tematu