Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Czy muszą być skutki uboczne tabletki"PO"

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Guzik
Sro 05 Wrz, 2012 10:43
Czy muszą być skutki uboczne tabletki"PO"
Autor Wiadomość
biała 

Wysłany: Sro 05 Wrz, 2012 10:33 Czy muszą być skutki uboczne tabletki"PO"

Chciałabym się spytać bo tu troche poczytałam i nie znalazłam odpowiedzi...Czy po tabletce "PO" zawsze są skutki uboczne? A jak ich nie ma to znaczy, że nie zadziałała?

Pati 

Wysłany: Sro 05 Wrz, 2012 10:42 

Nie zawsze są. Jak sama nazwa mówi, są to skutki "uboczne" czyli nie powinno ich być, ale mogą się zdarzyć. Tak samo jak przy innych lekach. Poczytaj ulotkę np. Apapu - miałaś kiedyś te skutki? Pewnie nie, a tabletka przeciwbólowo i tak zadziałała ;)

Finka 

Wysłany: Sro 05 Wrz, 2012 13:45 

biała napisał/a:
A jak ich nie ma to znaczy, że nie zadziałała?

skąd się w ogóle bierze takie myślenie? :roll:
przecież możliwe skutki uboczne to cale litania, jakby wystąpienie ich wszystkich miało świadczyć o skuteczności to by się człowiek przekręcił zanim by ozdrowiał.

SFR
[Usunięty]

Wysłany: Sro 05 Wrz, 2012 20:34 

skutki uboczne zwykle dosięgają tylko znikomy procent przyjmujących, ale w ulotce trzeba wszystkie skutki opisać, żeby później nie było że nie było ;)
Ostatnio zmieniony przez SFR Czw 06 Wrz, 2012 15:52, w całości zmieniany 1 raz  

dina 

Wysłany: Sro 05 Wrz, 2012 23:40 

SFR napisał/a:
skutki uboczne zwykle dosięgają tylko znikomy procent przyjmujący,

Taaaaak?

biała 

Wysłany: Czw 06 Wrz, 2012 09:58 

Pati napisał/a:
Nie zawsze są. Jak sama nazwa mówi, są to skutki "uboczne" czyli nie powinno ich być, ale mogą się zdarzyć. Tak samo jak przy innych lekach. Poczytaj ulotkę np. Apapu - miałaś kiedyś te skutki? Pewnie nie, a tabletka przeciwbólowo i tak zadziałała ;)
To fakt, trochę się boję bo nie mogę sobie pozwolić na dziecko. Czy ta tabletka jest skuteczna? Wzięłam ją w pierwszej dobie?

[ Dodano: Czw 06 Wrz, 2012 10:00 ]
Finka napisał/a:
biała napisał/a:
A jak ich nie ma to znaczy, że nie zadziałała?

skąd się w ogóle bierze takie myślenie? :roll:
przecież możliwe skutki uboczne to cale litania, jakby wystąpienie ich wszystkich miało świadczyć o skuteczności to by się człowiek przekręcił zanim by ozdrowiał.
Przeczytałam, że to bomba hormonów i że po niej powinnam źle się czuć :( Może nie wszystkie skutki uboczne leków odczuwam,ale zwykle jakieś tak...

[ Dodano: Czw 06 Wrz, 2012 10:01 ]
SFR napisał/a:
skutki uboczne zwykle dosięgają tylko znikomy procent przyjmujący, ale w ulotce trzeba wszystkie skutki opisać, żeby później nie było że nie było ;)
Może to zależy od tolerancji organizmu? :?:

Czarownica 

Wysłany: Czw 06 Wrz, 2012 10:05 

hm, a ja zadam inne pytanie, w jednym wątku piszesz, że facet seksu unika jak ognia, w drugim, że łykasz tabletki po i gdzie tu sens?

kukardka 

Wysłany: Czw 06 Wrz, 2012 11:20 

Pozwole sobie odpowiedziec...
Ja nie miałam żadnych skutków ubocznych, dzidziusia nie mam, więc prawdopodobnie zadziałała. I działanie leków nie zależy od skutków ubocznych tak jak mówią wcześniej dziewczyny. Przy tabletkach PO procent kobiet dotknietych skutkami ubocznymi jest wiekszy niż w przypadku np Apapu ale nie 100%, wszystko na ulotce:)

biała 

Wysłany: Pon 17 Wrz, 2012 07:27 

Czarownica napisał/a:
hm, a ja zadam inne pytanie, w jednym wątku piszesz, że facet seksu unika jak ognia, w drugim, że łykasz tabletki po i gdzie tu sens?
To, że mój fac et unika seksu nie znaczy, że ja go nie uprawiam. Jestem młodą i zdrową kobietą i mam swoje potrzeby...

[ Dodano: Pon 17 Wrz, 2012 07:29 ]
kukardka napisał/a:
Pozwole sobie odpowiedziec...
Ja nie miałam żadnych skutków ubocznych, dzidziusia nie mam, więc prawdopodobnie zadziałała. I działanie leków nie zależy od skutków ubocznych tak jak mówią wcześniej dziewczyny. Przy tabletkach PO procent kobiet dotknietych skutkami ubocznymi jest wiekszy niż w przypadku np Apapu ale nie 100%, wszystko na ulotce:)
Tylko, że nie każdy niezabezpieczony stosunek kończy się ciążą. A może są skutki uboczne jak byłaby możliwość ciąży. Bardzo ciekawi mnie ta kwestia...

Botica 

Wysłany: Pon 17 Wrz, 2012 07:50 

biała napisał/a:
To, że mój fac et unika seksu nie znaczy, że ja go nie uprawiam. Jestem młodą i zdrową kobietą i mam swoje potrzeby...

Kochana, ale nikt Cie nie rozlicza z kim sypiasz. Po prostu zakladamy, ze jesli pytasz sie o problemy z zyciem seksualnym w zwiazku to wykluczylas wszytskie inne, bardziej oczywiste powody.

Jesli nie pozostajecie w stalym zwiazku lub macie bardzo otwarte podejscie do spraw seksualnych byc moze w tym tkwi problem? Moze tej osobie nie odpowiada, ze Ty masz wieksza ilosc partnerow? Nie wiem, ja bym moze zaczela szukac od tej strony. Wielu osobom do zdrowego zycia seksualnego potrzeba w miare ustatkowanej sytuacji zwiazkowej.

magribi 

Wysłany: Pon 17 Wrz, 2012 07:51 

Cytat:
A może są skutki uboczne jak byłaby możliwość ciąży?

Skoro się bierze tabletkę, to chyba właśnie z takiego powodu, że "jest możliwość ciąży".

Cytat:
Bardzo ciekawi mnie ta kwestia...

To poczytaj ulotkę, forum...

Pati 

Wysłany: Pon 17 Wrz, 2012 12:48 

biała, niektóre skutki uboczne mogą zależeć od tego w jakiej fazie cyklu byłaś. Np. jeśli przed owulacją to duże jest prawdopodobieństwo, że okres się przesunie i cykl może się rozregulować. Jeśli po owulacji krwawienie może przyjść na czas, ale też nie jest to powiedziane w 100%...
I skutki uboczne nie zależą od tego czy jest ciąża czy nie. Bo jak wiesz pigułkę przyjmuje się w ciągu 72h, a w tym czasie od współżycia do ciąży nie dojdzie ;) Ciąża w sumie jest od momentu zagnieżdżenia - a jak już do tego doszło to Escapelle nie zadziała poronnie (jeśli się go weźmie np tydzień czy dwa po stosunku). Escapelle zapobiega zapłodnieniu i zagnieżdżeniu.
Ale głównie skutki zależą od samego organizmu i jego wrażliwości... To tak samo jak z pigułkami - jedne dziewczyny mają całą masę skutków ubocznych, a inne biorą i czują się jakby w ogóle tabletek nie brały.

Czarownica 

Wysłany: Pon 17 Wrz, 2012 13:26 

A tam zgadzam sie z Botica, pewnie tez dlatego, ze nie bylabym w stanie pojsc do lozka z moim facetem, jesli on by byl "zdrowym mezczyzna poza zwiazkiem". Co innego sexfriends, inne uklady, inne zasady, ale zwiazek to dla mnie zwiazek, jesli nie odpowiada partner, to trzeba sie zastanowic nad jego sensem. No chyba, ze wam obojgu skoki na bok odpowiadaja.

biała 

Wysłany: Pią 05 Paź, 2012 09:07 

Botica napisał/a:
biała napisał/a:

Kochana, ale nikt Cie nie rozlicza z kim sypiasz. Po prostu zakladamy, ze jesli pytasz sie o problemy z zyciem seksualnym w zwiazku to wykluczylas wszytskie inne, bardziej oczywiste powody.

Jesli nie pozostajecie w stalym zwiazku lub macie bardzo otwarte podejscie do spraw seksualnych byc moze w tym tkwi problem? Moze tej osobie nie odpowiada, ze Ty masz wieksza ilosc partnerow? Nie wiem, ja bym moze zaczela szukac od tej strony. Wielu osobom do zdrowego zycia seksualnego potrzeba w miare ustatkowanej sytuacji zwiazkowej.
Tylko, że zaczęłam mieć innych dużo później, od samego początku taki był i dlatego zaczęłam sobie szukać.

[ Dodano: Pią 05 Paź, 2012 09:10 ]
Pati napisał/a:
biała, niektóre skutki uboczne mogą zależeć od tego w jakiej fazie cyklu byłaś. Np. jeśli przed owulacją to duże jest prawdopodobieństwo, że okres się przesunie i cykl może się rozregulować. Jeśli po owulacji krwawienie może przyjść na czas, ale też nie jest to powiedziane w 100%...
I skutki uboczne nie zależą od tego czy jest ciąża czy nie. Bo jak wiesz pigułkę przyjmuje się w ciągu 72h, a w tym czasie od współżycia do ciąży nie dojdzie ;) Ciąża w sumie jest od momentu zagnieżdżenia - a jak już do tego doszło to Escapelle nie zadziała poronnie (jeśli się go weźmie np tydzień czy dwa po stosunku). Escapelle zapobiega zapłodnieniu i zagnieżdżeniu.
Ale głównie skutki zależą od samego organizmu i jego wrażliwości... To tak samo jak z pigułkami - jedne dziewczyny mają całą masę skutków ubocznych, a inne biorą i czują się jakby w ogóle tabletek nie brały.
tak, escapelle brałam. Z tego co wiem ona nie szkodzi na płód, jak już dojdzie do zapłodnienia to nawet podtrzymuje ciążę.

Szczęściara 

Wysłany: Pią 05 Paź, 2012 09:12 

W takim razie zwyczajnie zdradzasz tego faceta. Nie lepiej się po prostu rozstać?

Odpowiedz do tematu