Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Czy osłabiają tabletki? cz.2

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy osłabiają tabletki? cz.2
Autor Wiadomość
noii 

Wysłany: Sob 13 Cze, 2015 08:39 

Witam,
wolę się upewnić, dlatego pytam. Luteina na oczy i luteina (progesteron) to dwa różne związki, gdzie pierwszy nie wpływa na działanie tabletek antykoncepcyjnych a drugi natomiast tak? Z góry dziękuję za odpowiedź.

natalenka 

Wysłany: Pią 12 Lut, 2016 13:38 

Przez 3 miesiące muszę brać Wit C 1000 mg biorę rano, a wieczorem pigułki. Zabezpieczać się dodatkowo? Sorry z góry, ale ledwo patrzę i nie znajde info. Dzięki z góry :-)

Guzik 

Wysłany: Sob 13 Lut, 2016 17:39 

natalenka, wg mnie musisz się zabezpieczać.

magribi 

Wysłany: Sob 13 Lut, 2016 18:53 

Kiedyś czytałam, że trzeba zachować 4 godziny odstępu i jest OK (nie pamiętam na czym się autor opierał tj czy tylko metabolizm czy jakieś badania były przeprowadzane). Natomiast nie ryzykowałabym i też doradzam zabezpieczenie.

natalenka 

Wysłany: Sob 13 Lut, 2016 20:08 

Wolę nie ryzykować, zwłaszcza, że teraz pod żadnym pozorem nie mogę zajść. Dzięki dziewczyny za upewnienie :-)

liliba 

Wysłany: Pią 01 Kwi, 2016 12:46 

A co z chemioterapeutykiem o nazwie Xyvelam? Skończyłam brać go we wtorek (3 dni temu). Czy wpływa on na tabletki Microgynon 21? Czy teraz muszę się dodatkowo zabezpieczać?

magribi 

Wysłany: Pią 01 Kwi, 2016 13:12 

wg MZ nie ma interakcji.

liliba 

Wysłany: Pią 01 Kwi, 2016 13:13 

Dziękuję. Sprawdzałam w jednej i drugiej ulotce, ale nic na ten temat nie znalazłam.

katarina90 

Wysłany: Czw 19 Maj, 2016 14:11 

Czy dopochwowy probiotyk Lactovaginal osłabia działanie tabletek (np. poprzez wpływ na śluz)?

I już na zapas na przyszłość mam jeszcze to samo pytanie o probiotyki doustne :)

Guzik 

Wysłany: Czw 19 Maj, 2016 14:37 

katarina90, nie :)

unsichtbar 

Wysłany: Wto 29 Lis, 2016 23:54 

Dziewczyny, a hydroxyzinum? Znalazłam tylko mega stare posty o dwojakich informacjach. Coś się wyklarowało? :(

Guzik 

Wysłany: Sro 30 Lis, 2016 09:05 

unsichtbar, wg. strony MZ nie wpływa:
http://bil.aptek.pl/servlet/bil/start

marrubi 

Wysłany: Nie 04 Gru, 2016 22:12 

Hej dziewczyny!
Będę pisać na szybko bo nie mam siły się rozpisywać..Mam za sobą nieprzyjemną historię z SOR, na którym dostałam parę dawek morfiny (iniekcja dożylna) na ulżenie w bólu. Jednocześnie przyjmuję tabletki anty. Chciałam zapytać czy jest wam wiadomo czy morfina wpływa na skuteczność antykoncepcji ? Wiem, że tabletki zwiększają klirens morfiny, ale nigdzie nic nie pisze czy wpływają na skuteczność antykoncepcji. Pytałam w aptece, farmaceutka powiedziała, że morfina nie wpływa, nawet przyniosła ulotkę, nic się nie doczytała o zmniejszeniu skuteczności. A ja w szpitalu nie dopytałam bo ledwo żyłam. W ulotce tabletek anty też nic nie ma. A bardzo chciałabym wiedzieć, czy muszę się martwić i rwać włosy z głowy czy nie. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Botica 

Wysłany: Nie 04 Gru, 2016 22:13 

Ja bym wierzyla farmaceutce.

marrubi 

Wysłany: Nie 04 Gru, 2016 22:16 

Mam nadzieję, że się nie myliła, bo parę dni po powrocie ze szpitala kochaliśmy się z partnerem bez dodatkowego zabezpieczenia. Już wiele lat biorę tabletki i mam nadzieję, że parę dawek morfiny nie zachwiało skuteczności tabletek. Także Botica - mam zamiar uwierzyć jej tak jak Ty :)

Odpowiedz do tematu