Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Czy osłabiają tabletki? cz.2

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy osłabiają tabletki? cz.2
Autor Wiadomość
unsichtbar 

Wysłany: Sob 10 Gru, 2016 19:08 

Nie jestem pewna, w którym temacie o to zapytać :roll:
Dziewczyny, dwa tygodnie temu się poratowałam kroplami żołądkowymi, jako że cierpiałam mocno to nie zwróciłam uwagi na składniki, a to z dziurawca oczywiście - mogę normalnie zrobić przerwę i kolejne opakowanie będzie zabezpieczone?

Guzik 

Wysłany: Nie 11 Gru, 2016 05:32 

unsichtbar, tak.

paninorris_ 

Wysłany: Sro 04 Sty, 2017 19:25 

Z racji choroby dróg oddechowych inhaluję się preparatem sterydowym Nebbud. W jego ulotce napisane jest, że może wchodzić w interakcje z etyneloestradiolem - czyli pewnie może osłabiać działanie tabletek. Nie ma natomiast nic więcej i nie wiem, jak to interpretować. W innym źródle znalazłam, że tabletki mogą zwiększać stężenie tego leku (z wyjątkiem tabletek o małych dawkach hormonów). Zabezpieczać się dodatkowo przez czas stosowania + 7 dni po kuracji? Jestem w ostatnim tygodniu i podczas przerwy nie będę już robić inhalacji, ale może nie powinnam tej przerwy robić? Co myślicie?

Guzik 

Wysłany: Sro 04 Sty, 2017 21:50 

paninorris_ napisał/a:
Zabezpieczać się dodatkowo przez czas stosowania + 7 dni po kuracji? Jestem w ostatnim tygodniu i podczas przerwy nie będę już robić inhalacji, ale może nie powinnam tej przerwy robić? Co myślicie?

tak, tak i tak :)
czyli jesli nie wiadomo jak reagują to najlepiej
paninorris_ napisał/a:
Zabezpieczać się dodatkowo przez czas stosowania + 7 dni po kuracji
+
paninorris_ napisał/a:
nie powinnam tej przerwy robić

Możesz się upewnić u farmaceuty, czy w ogóle powinnaś te leki łączyć.

paninorris_ 

Wysłany: Czw 12 Sty, 2017 17:03 

Przy okazji zapytałam farmaceutek w dwóch aptekach o ten Nebbud - w jednej powiedziały, że nie ma żadnej interakcji. W drugiej powiedziała, że nigdzie nie ma wzmianki o osłabieniu działania tabletek, ale jest o tym, że tabletki mogą zwiększać stężenie Nebbudu. Wychodzi więc na to, że interakcja nie zagrażająca zabezpieczeniu, bo musiałaby być coś o tym osłabieniu, gdyby miało miejsce. Zaleciła zachować możliwie duży odstęp między jednym a drugim. Tak wpadłam napisać, może komuś się przyda, jak będzie szukać.

Guzik 

Wysłany: Czw 12 Sty, 2017 17:29 

paninorris_, dzięki za info!

longerowa 

Wysłany: Pią 17 Lut, 2017 17:36 

Czy Stilnox (winian zolpidemu) lub Contix (Pantoprazalum) wpływają na działanie tabletek antykoncepcyjnych?

Guzik 

Wysłany: Pią 17 Lut, 2017 21:20 

longerowa, wg Min. Zdrowia nie, jeśli nie ma nic w ulotce, to nie powinny wpływać.

paninorris_ 

Wysłany: Pon 20 Mar, 2017 20:26 

Czy są jakieś konkretne badania, które udowadniają, że chrom faktycznie osłabia działanie tabletek? Kilka miesięcy temu brałam Bodymax, który ma chyba 40 mikrogramów chromu w jednej tabletce. Ulotka nie mówiła nic a nic, mało tego - ewidentnie z moimi tabletkami było wszystko w porządku. Dzisiaj zupełnym przypadkiem trafiłam na informację, że osłabia i trochę mnie to zaskoczyło :shock:

Guzik 

Wysłany: Pon 20 Mar, 2017 20:46 

zaleca się zachowanie 4h odstępu między pigułką a chromem, ponieważ wpływa on na trawienie i przyswajanie leków w organizmie.
ja badań nie znam, ale podejrzewam, że jak się poszuka to się znajdzie.

To, że nie zaszłaś w ciążę, nie znaczy, ze nie miał wpływu na twoją antykoncepcję ;) dodatkowo preparaty z listy interakcji mogą, ale nie muszą zaburzać funkcji antykoncepcyjnej.

paninorris_ 

Wysłany: Wto 21 Mar, 2017 10:55 

Jasne, że to nie jest równoznaczne, wiem o tym :mrgreen: Bardziej chodzi mi o to, że nawet na stronie producenta w FAQ jest pytanie o interakcje z antykoncepcją i sam producent odpowiada, że nie - co prawda w odniesieniu do innego składnika, no ale jasno przekazują informację, że jest "bezpieczny" dla antykoncepcji. Stąd moje zaskoczenie :D

paninorris_ 

Wysłany: Czw 06 Kwi, 2017 22:48 

Kurczę, już widzę, jak się śmiejecie z tego pytania, no ale muszę wrócić do chromu, bo moja dociekliwość nie da mi spokoju. Skoro z tabletką trzeba zachować odstęp, to jak postąpić z jedzeniem bogatym w chrom? Czy jak będę miała ochotę wciągnąć całego brokuła na kolację, to też muszę zachować odstęp 4 godzin? :roll:

Guzik 

Wysłany: Pią 07 Kwi, 2017 08:59 

paninorris_, przepraszam Cię ale to bardzo głupie pytanie. Masz takie samo źródło informacji jak my- idź się doucz, doczytaj. Bez przesady.

justynaa 

Wysłany: Pią 05 Maj, 2017 18:39 

Cześć.

Nie wiedziałam w którym temacie zadać to pytanie. Otóż miałam przerwę prawie 2 lata w braniu tabletek. Dokładnie wczoraj wzięłam pierwszą tabletkę (3 dzień okresu), ginekolog kazał stosować dodatkowe zabezpieczenie przez 7 dni, natomiast wczoraj również wzięłam pierwszą tabletkę Macromax (zapalenie górnych dróg oddechowych). Czytałam, że Macromax wpływa na skuteczność tabletek anty, więc teraz moje pytanie jak długo trzeba stosować dodatkowe zabezpieczenie?

Pozdrawiam

Justyce 

Wysłany: Pią 05 Maj, 2017 19:02 

justynaa, ogólnie przyjęte jest, żeby stosować przez cały czas przyjmowania + 7 dni, ale chyba dla pewności wszelakiej zabezpieczałabym się dodatkowo do rozpoczęcia nowego opakowania pigułek.

-----------------------------------------

Odpowiedz do tematu