Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Czy osłabiają tabletki? cz.2

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy osłabiają tabletki? cz.2
Autor Wiadomość
Guzik 

Wysłany: Nie 08 Gru, 2013 21:55 

jeśli objawy Ci sie uspokoją i nie będziesz więcej przyjmować smecty - nie ma problemu. Nie przyjmowałaś pigułki, więc jej działanie nie jest osłabione.

azii 

Wysłany: Pon 16 Gru, 2013 12:48 

Cześć, mam pytanie. Biorę tabletki mercilon i byłam w trakcie 7dniowej przerwy gdy przez 3 dni musiałam wziąć antybiotyk azitrox, czy gdy już skończyłam brać azitrox i zaczęłam brać mercilon (było 2 dni przerwy między nimi) to ten azitrox może osłabić działanie tabletek?

Botica 

Wysłany: Pon 16 Gru, 2013 12:54 

Tak, antybiotyk oslabia dzialanie anty. Powinnas sie dodatkowo zabezpieczac przez pierwszy tydzien brania tabletek. Czy mialas stosunek w trakcie przerwy?

azii 

Wysłany: Pon 16 Gru, 2013 12:55 

W trakcie przerwy nie, dopiero po rozpoczęciu kolejnego opakowania tabletek.

Botica 

Wysłany: Pon 16 Gru, 2013 13:02 

azii, No niedobrze, ale teraz juz nie poradzisz. Po prostu zrob test po 2 tygodnaich. Masz wyraznie napisane w ultoce, ze antybiotyki oslabiaja dzialanie anty. Zabezpieczaj sie dodatkowo przynajmniej przez pierwszy tydzien.

azii 

Wysłany: Pon 16 Gru, 2013 13:07 

Przeczytałam ulotkę mercilonu i są wymienione tylko 3 antybiotyki : ampicylina, tetracykliny, gryzeofulwina a azitrox to azytromycyna i nie ma nigdzie informacji jakoby azytromycyna osłabiała działanie tabletek antykoncepcyjnych więc raczej nie mam się czego bać co?

Botica 

Wysłany: Pon 16 Gru, 2013 13:13 

azii, Jest napisane 'np. ampicylina, tetracykliny, gryzeofulwina'. Odpowiedzi udzielilam Ci powyzej.

Guzik 

Wysłany: Pon 16 Gru, 2013 13:18 

azii, interakcji szukasz w ulotce drugiego leku (czyli u Ciebie antybiotyku), ni w ulotce pigułek. Nie wystarczyłoby pudełka jakby mili podawać nazwy wszystkich leków.

Przeczytaj co mówi ulotka Twojego antybiotyku, powinnaś mieć informację.

ulotnechwile 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Wto 17 Gru, 2013 16:32 

Hej

wiem, że dziurawiec osłabia tabletki (chyba jako jedyne zioło, jeżeli się mylę, oświećcie mnie,bo używam dużo przypraw, ziół itp.). Ale dziurawiec jest tylko w formie takiej do picia, jako herbata, czy istnieje też przyprawa z dziurawca? wiem, że to może głupie...wyszukałam w necie, pokazuje mi się herbata, ale wyświetla się też na stronie o przyprawach.... :wink:

mamadwojki 

Wysłany: Czw 26 Gru, 2013 23:48 

a polsen?

ona24ewa 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Pon 06 Sty, 2014 22:24 antykoncepcja i inne leki

Prosze o konkretną odpowiedż czy dobrosan może osłabić działanie srodka antykoncepcyjnego( levomine)??

Guzik 

Wysłany: Pon 06 Sty, 2014 22:30 

ona24ewa, jesteś pewna nazwy leku?
co mówi jego ulotka?

magribi 

Wysłany: Pon 06 Sty, 2014 22:42 

Podejrzewam, że chodzi o dobroson. Nie ma informacji o interakcji (na stronie MZ)

ona24ewa 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Wto 14 Sty, 2014 19:01 

Tak przepraszam Dobroson. Na ulotce Dobrosan z internetu nic nie pisze o antykoncepcji.
Za to znalazlam cos takiego ze tabletki nasenne wplywaja na antykoncepcje ale konkretnie jakie to juz nic nie moge znalez w wyszukiwarce. Też mnie martwi branie ketonalu na miesiczki i bole glowy ale bez niego sie nie obejdzie.
Wszystko takie banalne niby a czlowiek sie tylko zamartwia. Za granica to ciezko mi sie dogadac z lekarzem a w polsce to mam wrazenie ze sami do konca nie wiedza.

pinup_girl 

Wysłany: Czw 23 Sty, 2014 12:26 

Witam serdecznie, przeczytałam tyle różnych informacji że musze wam zawrócić głowe. Czy Gripex Max (bromowodorek dekstrometorfanu chlorowodorek pseudoefedryny paracetamol 500 mg) znosi działanie antykoncepcyjne? Zażyłam jedną tabletke w poniedziałek, ale dziś patrze a tu brązowy śluz i zastanawiam się czy to nie jest czasem połączone. Dodatkowo biore Heviran 400mg ze względu na opryszczkę, ale zaprzestałam po 4 tabletkach (tydzień temu). Czy mogło dojśc do interakcji? Czy powinnam się martwić?

Odpowiedz do tematu