Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Czy osłabiają tabletki? cz.2

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy osłabiają tabletki? cz.2
Autor Wiadomość
justynaa 

Wysłany: Pią 05 Maj, 2017 19:11 

Czyli mogę zrobić tak, że wezmę to opakowanie do końca, nie zrobię przerwy i już od kolejnego opakowania nie muszę stosować dodatkowego zabezpieczenia?

Guzik 

Wysłany: Pią 05 Maj, 2017 22:08 

Nie wiem jak długo będziesz brała lek. Jeśli nie zrobisz przerwy, zabezpieczona będziesz po upływie 7 dni od zakończenia terapii lekiem zaburzającym.

justynaa 

Wysłany: Pią 05 Maj, 2017 23:04 

Antybiotyk będę brać jeszcze 4 dni, czyli skończę go brać przy 6 tabletce z blistra. Więc jak najlepiej zrobić? Zapomniałam jeszcze dodać, że od lutego nie miałam okresu (nie z powodu ciąży), w poniedziałek przyjęłam EllaOne, we wtorek dostałam krwawienie a w czwartek (czyli wczoraj) przyjęłam pierwszą tabletkę anty + Macromax.

Guzik 

Wysłany: Sob 06 Maj, 2017 07:06 

justynaa, szczerze mówiąc to namieszałaś tak, że nikt Ci nie powie jak zrobić.
Po Ellaone, przy nieregularnym miesiączkowaniu, nie było pewności, czy pierwszy dzień krwawienia to okres. A dodatkowo antybiotyk powoduje, że pigułki mogą w ogóle nie działać.

Wg mnie nie powinnać w ogóle zaczynać tego blistra i poczekać na kolejny cykl.

Teraz obstawiałabym dwa rozwiązania:
1. odstawić te pigułki w ogóle ( jeśli wzięłaś tylko dwie, bo tak zrozumiałam) i poczekać na kolejny cykl, jak organizm się uspokoi po tej mieszance.

2. brac te pigułki dalej; po zakończeniu terapii antybiotykiem, brać je jeszcze min.23 dni i zrobić przerwę - do końca przerwy będziesz niezabezpieczona. Dopiero pierwsza pigułka kolejnego cyklu będzie Cię zabezpieczać.

Osobiście wybrałabym wariant 1, ponieważ - wzięłaś pigułki za późno (3 dnia krwawienia, nie 1), od początku nie działają (bo antybiotyk), a Twój cykl był zaburzony przez EllaOne.

Jeśli koniecznie chcesz brać pigułki tylko zachowaj to bierz je dalej, tylko zachowaj taki schemat:
5 dni równolegle z antybiotykiem (zakłądamy, że te w ogóle nie działają) + 7 dni bufora po antybiotyku+ 16 dni pigułek ( minimalna ilość, żeby cykl pigułkowy był zamkniety). Czyli łącznie 28 pigułek, przedłużasz branie o tydzień.

Dodatkowe pytania:
czemu nie miałaś okresu? Bo jeśli ta przyczyna nie została ustalona i wyleczona, to pigułki będą maskować problem.

Jakie w ogóle pigułki bierzesz? Dwuskładnikowe? Bo takich dotyczą te rady.

Guzik 

Wysłany: Sob 06 Maj, 2017 07:08 

Mam nadzieję, że to zrozumiałe?

I dodam, że cały czas jesteś niezabezpieczona, do końca pierwszego cyklu.

justynaa 

Wysłany: Sob 06 Maj, 2017 10:53 

Teenia została mi przepisana. Okresu nie miałam, gdyż mam bardzo nieregularne cykle. W opisanej sytuacji wybieram opcje, gdzie biorę anty + antybiotyk czyli muszę wziąć 28 tabletek a przy 29 będę zabezpieczona jeśli nie zrobię przerwy? Czy przerwa jest konieczna i dopiero od pierwszej tabletki z nowego blistry będę chroniona?

Guzik 

Wysłany: Sob 06 Maj, 2017 12:03 

Wg mnie musisz zrobić przerwę. Branie dwóch opakowań na samym początku może przedłużać efekty uboczne.

Uprzedzam tylko, że rozwiązania, które podaję to moje własne propozycje jak wyjść z tej sytuacji i być pewnym zabezpieczenia. Sama bym tak zrobiłam, ale może ktoś inny poradzi coś innego.

justynaa 

Wysłany: Sob 06 Maj, 2017 12:06 

Rozumiem. Wolę dla pewności przez miesiąc stosować dodatkowe zabezpieczenie niż później stresować się ciążą. Czyli pełne zabezpieczenie według Ciebie będzie dopiero od pierwszej tabletki z nowego blistra?

Guzik 

Wysłany: Sob 06 Maj, 2017 12:14 

Teoretycznie powinno wrócić 7 dni po odstawieniu antybiotyku, ale u Ciebie było bardzo dużo dodatkowych czynników ryzyka, jak EllaOne, opóźnienie przyjęcia i branie pierwszych pigułek jednocześnie z antybiotykiem. Dlatego najbezpieczniej będzie uznać, że do końca pierwszego cyklu nie jesteś zabezpieczona i dopiero pierwsza pigułka nowego opakowania będzie działać jak powinna.

To wg mnie najbezpieczniejsze rozwiązanie.

justynaa 

Wysłany: Sob 06 Maj, 2017 12:18 

Bardzo dziękuje za odpowiedz i pomoc :)

Shape 

Wysłany: Czw 06 Lip, 2017 08:24 

Czy Proktosedon - czopki i maść osłabiają tabletki? Mądry Polak po szkodzie, ulotka była czytana, interakcje z innymi lekami wymienione, ale z tabletkami nie. Teraz jak mi się okres spóźnia to panika.

Odpowiedz do tematu