Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Czy osłabiają tabletki? cz.2

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy osłabiają tabletki? cz.2
Autor Wiadomość
Guzik 

Wysłany: Czw 23 Sty, 2014 12:35 

Ani Gripex, ani Heviran nie wpływają.

pinup_girl 

Wysłany: Czw 23 Sty, 2014 12:52 

Dziękuje serdecznie za odpowiedź, wiem że to nie jest odpowiednie miejsce ale zaryzykuje. Czy jeśli nie pominęłam żadnej z tabletek a miałam to jednorazowe plamienie i raz za czas kłuje mnie jajnik to myślicie że powinnam olać sprawe jeśli teoretycznie nic mi ochrony nie zniosło? z góry przepraszam za zaśmiecanie :)

Guzik 

Wysłany: Czw 23 Sty, 2014 13:03 

wszystko powinno być w porządku, plamienie mogły wywołać np. problemy ze zdrowiem, osłabienie.

moona89 

Wysłany: Nie 09 Lut, 2014 23:25 

Chciałabym jeszcze dopytać, bo z pomocą szukajki namieszałam sobie w głowie jeszcze bardziej...
Chrom! Znalazłam na liście, że wpływa, osłabia. A jeśli zachowam co najmniej 4 godziny między nim a anty, to mogę brać? Czy w ogóle absolutnie nie powinno się zażywać przy antykoncepcyjnych?

apcik 

Wysłany: Sro 19 Lut, 2014 14:25 

szukałam ale nie znalazłam...
jak jest z preparatami wspomagającymi odchudzanie? np. LibraMed, mają jakiś wpływ? nie mówię o jednoczesnym braniu dwoch tabletek, ale np. anty rano a specyfiki koło obiadu?

charlottea 

Wysłany: Sro 26 Lut, 2014 01:02 

Czy sok z noni może wpływać na tabletki anty?

Botica 

Wysłany: Sro 26 Lut, 2014 12:39 

charlottea, Sok z noni nie wplywa na tabletki. Uwazaj natomiast na inne skutki uboczne, zwlaszcza, ze pije sie go na pusty zoladek i jest bardzo inwazyjny.

moona89 

Wysłany: Pon 03 Mar, 2014 17:11 

A Diclofenac w czopkach? Ktoś coś wie? Na naszej liście go nie znalazłam...

dreamy 

Wysłany: Sob 08 Mar, 2014 20:59 

czy Zatoxin (ekstrakt z kwiatu bzu czarnego, z ziela werbeny, z kwiatu dziewanny, beta glukan z drożdży Saccharomyces cerevisiae, ekstrakt z korzenia goryczki, ekstrakt z liści Andrographis paniculata, z korzenia lukrecji) może wpływać na skuteczność antykoncepcji?

Botica 

Wysłany: Nie 09 Mar, 2014 08:15 

dreamy, Zaden z tych skaldnikow nie wplywa bezposrednio na antykoncepcje, ale lukrecja z polaczeniu z antykoncepcja hormonalna moze przy dluzszym stosowaniu miec wplyw na nadcisnienie (o czym sie zreszta dopiero niedawno dowiedzialam). Warto zachowac odstep miedzy zatoxinem i tabletkami.

dreamy 

Wysłany: Nie 09 Mar, 2014 10:16 

Botica, czytałaś jakiś artykuł? zainteresowałaś mnie tą lukrecją.
odstęp czyli np zatoxin o 18 a tabsy o 22?

Botica 

Wysłany: Nie 09 Mar, 2014 18:00 

dreamy, No nie, ze od razu artykul, ale jakas babeczka tutaj wklejala link do strony jakies rzekomo *pani doktor*, ktora ostrzega, ze lukrecja w polaczeniu z anty moze bardzo zle dzialac na cisnienie. Ogolnie przy nadcisnieniu nalezy uwazac z hormonami wiec ten problem raczej nie dotyczy szerszej grupy osob. Lukrecja jest na czarnej liscie nadcisnieniowcow, podobnie jak dziurawiec dla anty. Ja bym nie demonizowala, po prostu trzeba jesc z umiarem, a nie np. wor salmiakkow do filmu. Jak zrobic 4h odstepu to raczej nie wplynie.

dreamy 

Wysłany: Nie 09 Mar, 2014 18:14 

Botica, mnie nadciśnienie na pewno nie dotyczy, jak już to w drugą stronę - za niskie ;)
tej lukrecji jest pewnie tyle w tych tabletkach, co nic.

Justyce 

Wysłany: Nie 09 Mar, 2014 21:12 

Lukrecja ogólnie nie jest polecana osobom z nadciśnieniem (na każdej herbatce, która ma w składzie lukrecję, widziałam taką informację), nie wiem do końca jednak, dlaczego miałoby mieć to jakikolwiek dodatkowy związek z antykoncepcją hormonalną.

-----------------------------------------

ulotnechwile 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Pią 14 Mar, 2014 12:42 

Hej dziewczyny!

Jestem chora i mam pytanie o syropki: witamina C, jak biorę ją rozsądnie nie wpływa (to wiem). Biorę flegaminę (syrop) i ona mnie zastanawia. Sprawdzałam skład i moich tabletek anty Naraya też,tylko czasami wiem, że niektóre substancje należą do "szerszego" rozdzaju leków i mogą posiadać mimowolnie w składzie substancję wpływającą na anty (nie umiem lepiej wytłumaczyć;p). Brałam też inny syrop, ale znalazłam, że nie wpływa.Jak to jest z flegaminą?

Może głupie pytanie, ale kto pyta nie błądzi;)

Odpowiedz do tematu