Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Daylette / Naraya Plus / Yaz

Poprzedni temat «» Następny temat
Daylette / Naraya Plus / Yaz
Autor Wiadomość
Botica 

Wysłany: Czw 06 Mar, 2014 09:19 

pinup_girl napisał/a:
godzinki po przyjęciu tabletek był luźny stolec - jest to moja przedostatnia tabletka i tak się zastanawiam czy może dla pewności - czy nie wyszła za wczesnie, pominąc ostatnią aktywna i zrobić przerwę? Znaczy placebo Czy to jakoś zniesie ochronę?

Nie ma potrzeby kombinowac z tabletkami. Luzny stolec wyglada tak: :kupa: a biegunka tak :sraczka: Doslownie. Przypatrz sie obrazkom i odpowiedz sobie sama co cie spotkalo.

pinup_girl napisał/a:
I przy okazji czy przejmowałybyście się tą sytuacją którą opisałam na początku.

Olalabym.

pinup_girl 

Wysłany: Czw 06 Mar, 2014 09:42 

No niby obrazki mówią same za siebie, tylko pytałam bo na ostatniej wizycie u gin jak pytała o luźne stolce dlatego pytam teraz Was co zrobić. A takie skrócenie aktywnych coś zaburzy? Mam nadzieję że te plamienia w następnym opakowaniu się skończą;(

Shape 

Wysłany: Czw 06 Mar, 2014 09:54 

Ja bym nie brała dodatkowej tabletki, mnie też kiedyś zdarzył się luźny stolec bezpośrednio po łyknięciu tabletki i nie wzięłam. Zauważ, że przy biegunce jest tak, że wszystko przelatuje przez organizm - zjadasz coś, a za niedługo wychodzi to drugą stroną. Luźny stolec może być kwestią tego co zjadłaś wcześniej i to to "wychodzi". Tabletka raczej wchłaniała się jeszcze spokojnie w żołądku. Moim zdaniem nie ma powodów do obaw. O ile dobrze pamiętam to można skrócić aktywne, ale trzeba zjeść minimum 16, żeby ochrona była zachowana - ale niech ktoś to potwierdzi bo pewna nie jestem.

pinup_girl 

Wysłany: Czw 06 Mar, 2014 10:12 

No to jest moja przedostatnia tabletka więc 23. Właśnie myślę nad tym, bo skoro to było około 3 godziny więc już chyba mogłabyć w jelitach. Nie znam się na tym to wolalam zapytać.

Martyna88 

Wysłany: Czw 20 Mar, 2014 20:17 

dziewczyny, mialam dziś ten sam problem, I. raz w życiu, a tabletki biore z przerwami w sume o 8lat. Zapomniałam 18tej tabletki, opóźnienie wynioslo 19h, kolejną wzięłąm o normlanej porze. Teraz mam dylemat forum kontra ulotka. Jest tam napisane :

"Jeżeli minęło mniej niż 24 h od pominięcia tabletki ochrona przed zajściem w ciąze NIE jest zmniejszona".

Skąd bierzecie te 12 h, o ktorych często tu wspominacie ?na ulotce jest napisane wprost 24 h. Oświećcie mnie jeżeli błędnie myślę (byle szybko:) ), bo jestem teraz mega skołowana. Dodam jeszcze, że bylam dzis u gina(ale bez badana) i oczywiscie o tym nie wspomnialam, bo do momentu kiedy nie weszlam na to forum bylam spokojna. Teraz już nie jestem. Będę wdzięczna za odp.

Zielona 

Wysłany: Czw 20 Mar, 2014 20:19 

Z ulotek większości tabletek jakie znamy. Nie spotkałam się nigdy z dopuszczeniem 24 godzin

Martyna88 

Wysłany: Czw 20 Mar, 2014 22:22 

na yazie z serii WEJ3XX wszedzie zamiast 12h są 24h... porównałam teraz z yazem z innej serii... :/

[ Dodano: Czw 20 Mar, 2014 22:45 ]
http://zapodaj.net/eb375efa9b72a.jpg.html tu jest link do zdjęcia z opakownia http://zapodaj.net/eb375efa9b72a.jpg.html

Justyce 

Wysłany: Sob 22 Mar, 2014 09:38 

Enriir, ale to w sumie jest dziwne. Napisane jest, że "ponad 24 godziny później", ale nie wiadomo, względem czego później? Ponad 24 godziny później od ostatniej wziętej tabletki? Czy ponad 24 godziny później od pory, w której powinno przyjąć się tabletkę? Oj, nieładnie piszą, nieprecyzyjnie. To wiesz, tak jak kartka na drzwiach sklepu "wracam za 15 min" :lol:

-----------------------------------------

Shape 

Wysłany: Czw 19 Cze, 2014 11:28 

Hej hej, przyszedł u mnie czas na kombinowanie i pomijanie krwawienia. Jadę na wakacje 2 dni po tym jak powinnam dostać krwawienia, u mnie jest ono dość obfite więc wolałabym uniknąć go mając w perspektywie wylegiwanie się pod palmami. I teraz zapytuję czy dobrze rozumuję: biorę ostatnią białą Daylette a następnego dnia biorę pierwszą białą z nowego opakowania. Ominięte placebo wyrzucam. Cieszę się brakiem okresu. Biorę do końca to opakowanie i dostaję krwawieniw tak jak zawsze czyli przy trzeciej placebo. I wracam do normalnego trybu przyjmowania. Tak to ma wyglądać? Bo już tyle lat te tabletki łykam a jeszcze nie miałam sytuacji, że przesuwałam okres więc się stresuję. I jeszcze trzy pytania... Czy przy takim kombinowaniu zachowana jest ochrona antykoncepcyjna i można bez obaw współżyć? Czy pominięcie rzeczywiście spowoduje że nie będzie tego krwawienia czy może się okazać, że to nic nie da i jednak muszę zabrać ze sobą tampony? :P I ostatnie - gdyby (odpukać) zdarzyło mi się zapomnieć którejś tabletki z tego blistra który wcześniej rozpoczynam to jak mam liczyć który to akurat jest dzień, żeby postąpić zgodnie ze schematem z ulotki?

Zielona 

Wysłany: Czw 19 Cze, 2014 11:42 

Możesz, antykoncepcja zachowana, możesz plamic więc bądź przygotowana. Gdybyś zapomniała tabletki traktujesz to jak drugi tydzień (tak samo ten trzeci kiedy nie robisz przerwy), dopiero ostatnie 7 dni jest Twoim"trzecim" tygodniem

Shape 

Wysłany: Pią 20 Cze, 2014 22:22 

Zielona, dzięki :)

anhedonia 

Wysłany: Sob 04 Paź, 2014 12:38 

Cześć dziewczyny, biorę Yaz od 1,5 roku. Plamienia miałam przy pierwszym opakowaniu, a później nic. Krwawienie między opakowaniami zawsze występuje i jest ok. Jednak od kilku dni mam plamienia w trakcie przyjmowania tabletek, a ból podbrzusza jak przy miesiączce. Do miesiączki mam jeszcze 2 tyg. To nic poważnego czy mam lecieć z tym do lekarza?

Zielona 

Wysłany: Sob 04 Paź, 2014 12:48 

plamienie może się pojawić, jeśli to jednorazowe to ok, jeśli będzie się powtarzać przy kolejnych opakowaniach zgłoś lekarzowi

similarien 

Wysłany: Pon 13 Paź, 2014 15:05 5 dni przerwy?

Witam, czy jeżeli nie współżyłam od 2 tygodni mogę zrobić 5 dni przerwy? Kolejny stosunek planuję na koniec blistra (ok. 18 tabletki).

Botica 

Wysłany: Pon 13 Paź, 2014 15:20 

similarien, Wg. ulotki mozesz pod warunkiem, ze piatego dnia wezmiesz 2 pigulki. Wowoczas musisz sie zabezpieczac do 8 dnia, ale jako, ze planujesz przytulanki na 18 dzien to luzik. Tak mowi ulotka.

ALE

A ja bym zrobila tak, ze bym olala te 2 tabletki i po prostu pojechala 5 dni przerwy. Dla mnie Yaz to samo co Yasminelle wiec 5 dni przerwy nie ma wplywu na skutecznosc. Ale tak Ci radzi jakas niezjamoa laska z internetu wiec sama musisz zadecydowac, :)

Odpowiedz do tematu