Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Daylette / Naraya Plus / Yaz

Poprzedni temat «» Następny temat
Daylette / Naraya Plus / Yaz
Autor Wiadomość
similarien 

Wysłany: Pon 13 Paź, 2014 14:28 

Dzięki. Chyba w takim razie wezmę o 1 tabletkę więcej w następnym blistrze. Ale się boję, bo będę zmianiać z Minesse (24+4) przy których za każdym razem przy 20 tabletce pojawiały się plamienia :( niby w YAZ skład estrogenów jest nieco większy (Minesse: 0,015
, YAZ: 0,02)

Botica 

Wysłany: Pon 13 Paź, 2014 16:55 

similarien, Oj, o tym nie wspomnialas! Absolutnie nie powinnas robic 4 dniowej przerwy tylko zaczac aktywne minesse od razu po aktywnym Yazie.

Jesli masz plamienia przy 0.2 nie widze powodu do zmainy na jeszcze nizsze stezenia. Lekarz Ci to zalecil?

similarien 

Wysłany: Pon 13 Paź, 2014 17:49 

Odwrotnie, zmieniam na yaz ;) przy ostatniej zmianie lekarz i pani w aptece powiedziala ze mam zrobic normalnie przerwe i dla pewnosci 7 dni dodatkowa ochrona.

[ Dodano: Pon 13 Paź, 2014 18:55 ]
Kwestia tego że skoro 0,15 ee mi nie trzyma okresu to czy 0,2 bedzie...

Botica 

Wysłany: Pon 13 Paź, 2014 18:00 

similarien, A tak, zgadza sie, nie rozumialam, :)

similarien 

Wysłany: Pon 13 Paź, 2014 18:17 

Mam taką strategię, że jak znowu zacznę plamić to po prostu od razu przechodzę na Yasmin i nie robię przerwy (mieszkam za granicą, tu nie trzeba recept).

Swoją drogą to męki pańskie z tą antykoncepcją :( prezerwatywy z moim chłopakiem ciągle pękały. Bywało, że brałam Escapelle tydzień po tygodniu. Przeżycia straszne - biegunka, nudności, okres w środku cyklu. Potem dostałam tabletki 0,2ee/1 lev. Drugi tydzień i plamienia. Najgorsze było to, że w czasie 7 dniowej przerwy suchość pochwy była nie do zniesienia. Straszne uczucie. Po zmianie na Minesse okropne bóle głowy, ciągłe zmęczenie i notoryczne plamienia przy końcu blistra.. Dramat.

similarien 

Wysłany: Pon 17 Lis, 2014 14:24 

Witam, mój partner znowu przyjeżdża w dzień planowanego krwawienia :( Mam pytanie - czy przy YAZ aby przesunąć okres lepiej by było wziąć 2-3 tabletki mniej (21-22 tabletki aktywne) i 4 dni przerwy czy 4 tabletki więcej (28 aktywnych).
Czy robi to jakąkolwiek różnicę?

Nie lubię łączyć blistrów.

Botica 

Wysłany: Pon 17 Lis, 2014 14:36 

similarien, Jeden pies.

Aksza 

Wysłany: Pon 20 Kwi, 2015 19:46 

Dziewczyny, pisałyście wcześniej o podobieństwie, a raczej braku różnicy w składzie Yasminelle i Yaz. Z czym wiąże się moje pytanie. Czy przy Yaz przerwa między blistrami może wynieść te 5 dni bez żadnych konsekwencji? Skoro przy tamtym jest 7dniowa? Nie skracałam tabletek aktywnych, czyli wzięłam 24 sztuki i teraz 5dni przerwy. I czy wówczas brać od pierwszej tabletki normalnie nowy blister?

Guzik 

Wysłany: Pon 20 Kwi, 2015 20:24 

Aksza, tak, wszystko będzie okej.
Tutaj muszę zaznaczyc, ze jest to postępowanie niezgodne z ulotka, ale logicznie rzecz biorąc - skoro składy sa identyczne, to działanie też :)

Aksza 

Wysłany: Pon 20 Kwi, 2015 20:33 

No wiem wiem że niezgodne Guzik, właśnie pytam pod kątem tego logicznego myślenia :D

Guzik 

Wysłany: Pon 20 Kwi, 2015 20:34 

Dyskutowałyśmy już o tym kilka razy, jakby o mnie chodziło to bym tak zrobiła w kazdym razie :)

Botica 

Wysłany: Pon 20 Kwi, 2015 22:23 

Tez tak robilam, :)

andzelina90 

Wysłany: Nie 10 Maj, 2015 12:08 

Hej dziewczyny, przyjmuję tabletki Naraya Plus. I mam do Was pytanie, bo nie wiem czy moję postępowanie jest ok. W tym blistrze przyjmowałam antybiotyk który obniżał skuteczność tabletek, przez 5 dni podczas drugiego tygodnia, skończyłam go przyjmować na 12 tabletce w blistrze. Więc jeśli 7 dni po przyjmowaniu antybiotyku nie wypada na przerwe, to nie muszę łaczyć opakowań, nawet jeśli antykoncepcja była obnizona? Bo przerwę zrobiłam normalnie i zastanawiam się czy jednak było to słuszne.

Szczęściara 

Wysłany: Nie 10 Maj, 2015 12:13 

andzelina90, wszystko zrobiłaś okej :)

patka22 

Wysłany: Sro 24 Cze, 2015 09:40 Okres Daylette

Witam, biorę tabletki daylette od roku. Nie robiłam 4 dniowej przerwy tylko zaczełam od razu nowe opakowanie aby nie dostać okresu bo wyjeżdżam na urlop. mimo to, dostałam plamienia czerwone i sądzę, że poprostu zaczyna mi się okres. Dlaczego? Co może być tego przyczyną? Czyli jak zrbie po tym opakowaniu 4 dniową przerwę znów dostanę okres?

Odpowiedz do tematu