Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Depo-Provera

Poprzedni temat «» Następny temat
Depo-Provera
Autor Wiadomość
Balbinka
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Kwi, 2008 07:02 

Cytat:
brałam tabletki i było wszystko ok to zachciało mi się wygody za którą cholera teraz płacę :(

Nie obwiniaj siebie, skąd mogłaś wiedzieć? Jeśli wina musi już na kogoś paść to na lekarza, który może nie dopatrzył, że zastrzyk jest dla Ciebie nieodpowiedni, albo na producenta zastrzyków.
Ale nie martw się, ja wierzę, że wszystko będzie dobrze :)

Pati 

Wysłany: Wto 08 Kwi, 2008 10:05 

Nie ma co też obwiniać Depo, bo są kobiety, które ją stosują, dobrze tolerują, a po odstawieniu płodność wraca od razu. Tak więc to wszystko zależy od organizmu.
Masz wykluczone PCOs? Bo tycie i brak okresu może być z tym związane...

bajeczka80
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Lip, 2008 19:18 

mnie lekarz tez odradzał zastrzyki powiedzial, ze jak po tabletkach bedzie cos nie tak to moge je poporstu odstawic, z zastrzykiem tak niestety sie nie da.

myszka137
[Usunięty]

Wysłany: Czw 31 Lip, 2008 22:44 

Nareszcie...nareszcie...nareszcie.... 3,5 roku czekania na okres po zastrzyku depo prowera ale jest bez zadnego wywolywania, hormonow itd. Mam upragniony okres i nigdy wiecej tego świnstwa----- pozdrawiam Wszystkich :lol:

[ Dodano: Czw 31 Lip, 2008 22:45 ]
bład w pisowni-provera-sorrki

Patka Emka 

Wysłany: Pią 01 Sie, 2008 09:53 

myszka137 napisał/a:
3,5 roku czekania

chyba bym umarla przez ten czas, a lekarz nie zalecil wywolania?

hope88 

Wysłany: Pią 01 Sie, 2008 10:06 

Patka Emka napisał/a:
myszka137 napisał/a:
3,5 roku czekania

chyba bym umarla przez ten czas, a lekarz nie zalecil wywolania?

no właśnie to troszkę dziwnie czekać aż tyle czasu :? :|

myszka137
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Sie, 2008 12:33 

jasne ze wywolywal-raz. Tyle ze nic to
nie dalo a do tego okropnie przytylam - ale juz jest wszystko ok :mrgreen:

mcmer
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Sie, 2008 16:27 

To gratuluje normalnego okresu i tylko czekaj na dzidzie jak pisałaś że chcesz ja mieć jeszcze!!, Ja bym normalnie po paru miesiącach bym się załamała!!, że go nie mam jak chciałam mieć

myszka137
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Sie, 2008 23:38 

mcmer :) narazie jeszcze nie dziekuje,normalny okres to bedzie jak za miesiac pojawi sie prawidlowo gdy juz bede wiedziec ze wszystko jest napewno ok to pomysli sie nad.... dzidziem :lol: pozdrawiam

foxy
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Gru, 2008 19:48 

Znalazlam ciekawy artykul o depo-provera, wypisywanym tak 'od reki'

http://www.papilot.pl/die...08/12/2481.html

madzik
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Kwi, 2010 18:51 

jesli chodzi o zastrzyki depo, to powiem wam, ze maja swoje plusy i minusy jak kazda metoda. najwiekszym minusem w moim przypadku jest fakt przytycia i to znacznego, a bralam rozne tabletki, testowalam krazki, plastry (chyba wszytskie mozliwe srodki antybaby w Polsce) i nigdy nie tylam po nich.

Plamienie mialam po pierwszym zastrzyku tydzien, po 2 zastrzyku 2-3 dni a po 3 juz wcale.

plusem jest to, ze nie trzeba codziennie pamietac o tabletce, po zatrzyku lekarz podaje date kiedy sie trzeba zjawic i od tego dnia ma sie tydzien na pojawienie na kolejny zastrzyk.

jedyne co mnie marti to stany depresji ale to moze byc tez zbieg okolicznoci, ale zaczela sie od kad zacze;am brac zastrzki, wiec na to szczegolnie trzeba zwrocic uwage jak sie ma predyspozycje to takich stanow.

a co do kolezanki w ciazy to jestem teraz niesamowicie zdziwiona, poniewaz moj lekarz zapewnial mnie, ze nie ma fizycznej mozliwosc zajscia w ciaze przy zastrzykach, wiec chyba ide zrobic test ciazowy, bo moze te dodatkowe kilogramy nie sa spowodowane zastzykami :)

a zastrzyk nie boli, chyba, ze robi go ktos nieudolnie i zrobi sie siniak.

ale najbardziej podoba mi sie brak okresu :)

pozatym jak chcecie metode bez zmartwien, ze zapomnialyscie wziasc pigulki, albo, ze plaster jest juz brzydki i brudny i jeszcze na dodatek sie okleja to polecam zastrzyk.

dobre sa tez krazki, ale irytujace bylo jak wypadal podczas stosunku i trzeba go wyciagnac, a pozniej spowrotem wsadzic

a i zastrzyki polecam osoba ktore maja bolesne miesiaczki, poniewaz wraz zastrzykami problem znika, a co do tego , ze w ciaze dlugo nie mozna zajsc to tez jest zalezne od organizmu kobiety, bo po kazdej antykoncepcji trzeba nieraz odczekac.

no i na tym skoncze swoje przemyslenia na ten temat, jak byscie mialy pytania to jako testery wszytskiego poza spirala chetnie pomoge :)

Patka Emka 

Wysłany: Wto 06 Kwi, 2010 19:23 

madzik, a jaki jest koszt zastrzyku na dzien dzisiejszy?

madzik
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Kwi, 2010 22:12 

ja kupuje zastrzyk u lekarza odrazu wiec place 60 zl, ale w aptece moze byc taniej, albo i drozej. wiec wychodzi 20 zl na miesiac.

szatkownica
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Kwi, 2010 22:26 

kilka miesięcy temu płaciłam 43. ale znów kłania się wrocławska apteka sprzyjająca kontroli urodzeń.

basiagniezno
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Kwi, 2011 19:52 przeciwko

a ja bym się bała. przy normalnej pigułce gdy ma się skutki uboczne-można odstawić. a tutaj? nie,trzeba czekać :) nie ryzykowałabym.

Odpowiedz do tematu