Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Depo-Provera

Poprzedni temat «» Następny temat
Depo-Provera
Autor Wiadomość
Didoczek 

Wysłany: Nie 24 Lip, 2005 12:09 Depo-Provera

zastrzyki tez fajna rzecz.
sama sie nad tym zastanawialam.
czy moze ktos (kto ma duza wiedze na ten temat) zrobic nowy temat i opisac dokladnie jak to wszystko wyglada,bo cena rzeczywiscie nie jest taka straszna
Ostatnio zmieniony przez Justyce Nie 19 Kwi, 2009 12:42, w całości zmieniany 1 raz  

kasiulla 

Wysłany: Nie 24 Lip, 2005 14:49 

muszę podpytać moją koleżankę Sylwię, co zaszła w ciażę stosując zastrzyk.. Nie wiem jakim cudem jej się to udało. Musiała mieć wyjątkowego pecha- chociaż teraz, w ósmym miesiącu ciaży, to traktuje już jak szczęście :)

Pati 

Wysłany: Nie 24 Lip, 2005 15:56 

No niestety 100% ani pigulki, ani plastry, ani zastrzyki nie daja. Zawsze trzeba sie liczyc z ryzykiem... No i trzeba pamietac, ze w wypadku plastrow i zastrzykow biegunki i wymioty nie sa niebezpieczne, ale pozostale czynniki (antybiotyki itp) tak.
Co do zastrzykow to Frog moglaby zalozyc temat :) A wlasnie... Gdzie jest Frog? Dawno jej tu nie widzialam...

Pozdrowionka

PS. Dzis 2 dzien z plastrem i jak na razie jest OK :) W poniedzialek napisze o tym jakiegos wiekszego posta :)

Didoczek 

Wysłany: Nie 24 Lip, 2005 18:32 

ale przy zastrzyku tez sa interakcje,prawda?
no i trezeba czekac wtedy tydzien tak jak przy tabletkach/plastrach.
troche to skomplikowane

gles
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Lip, 2005 22:49 

Mama moja stosuje Depo i jest bardzo zadowolona. A metoda, stosowanie? No wiadomo, pamietac trzeba. Kasa tez duza, jak sie ja odklada na cos innego (zaczynamy odkladac na samochod, wiec zawsze te 50 zl w ta czy w ta to jest roznica)
A podpytam sie mamuski i Didok pisz, co chcesz wiedziec to napsize :P

eklerka 

Wysłany: Nie 24 Lip, 2005 23:12 

gles jest rozpuszczona,bo stediril bierze :)

gles
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Lip, 2005 23:41 

No i kurde dzisiaj 2 h spoznienia mialam wrrr nie lubie tak brac, ja musze punktualnie jak w zegarku. A tego, mam zamiar za jakis czas zmienic Stediril na cos "lekkiego". I chyba kurcze najlepszy motyw to Depo, jak myslisice, dobrze kombinuje?

Zoe 

Wysłany: Pon 25 Lip, 2005 02:05 

ja stosuje microgyon, zreszta tak jak mooja siostra, ktora teraz przeszla na yasmine

tez sie nad tym zastanawiam, jutro pojde do lekarza , w anglii sa tabletki za darmo, wiec spokojnie moglabym sobie na to "pozwolic" tylko nei chce zmieniac organizmu przyzwyczajonego od tak dawna na 3 miesiace a w polsce z yasmine moze byc roznie....
dlatego jutro pojde do doktora i zapytam, czy ktoras z was wiec, czy wogole oplaca sie zmieniac nei na stale? nie chcilabym tak folgowac z moim organizmem
z drugiej strony yasmine sa lzejsze, a jak potem bedzie trzeba wrocic do microgynonu to moze byc roznie..
no nic chyba musze jednak zapytac o to wszytko lekarza

Pati 

Wysłany: Pon 25 Lip, 2005 09:38 

Yasmine wcale nie jest lzejsza od Microgynonu. Jedyna zaleta jest dzialanie antyandrogenne, ale jesli nie masz problemow z Microgynonem to lepiej nie zmieniaj...

Pozdrowionka

Didoczek 

Wysłany: Pon 25 Lip, 2005 11:47 

gles no pisz wszystko
boli zastrzyk,jak dlugo jest sie zabezpieczonym,co z jakimis plamieniami i interakcjami
glesior zrob osobny temat,prosze i opisz tam wszystko,nawet to jak twoja mama sie czula :wink:

gles
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Lip, 2005 13:11 

Mama wroci z pracy, to ja podpytam co tam miala dokladnie. Ale raczej zadnych minsow nie bylo, tylko same plusy przy Depo.

aga
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Lip, 2005 17:35 

jak sie gina pytalam czy mi zastrzyk przepisze to powiedzial ze nie...a za argument podal ze jak sie zaczyna cos dziac to sie przez 3 miesiace moze dziac i nie ma jak temu zapobiegac no i pozatym ze na zastrzyku mozna miec okres ale nie trzeba i wtedy niedokonca wiadomo czy zastrzyk dziala czy nie ..i takie tam....prawde mowiac po uslyszeniu "tylu informacji" zwatpilam....juz se chyba do apteki pojde ulotke poczytac :roll:

Apple 

Wysłany: Pon 25 Lip, 2005 17:47 

pomijajac fakt zze plodność po zastrzyku wraca dość późno - gdzies czytałam ze do roku czasu ;) mamie gles to juz nie potrzebne ale my moim zdaniem jesli ktos planuje dzieci to powinien brac to pod uwaage ze po odstawieniu ni etak szybko bedzie mozna ,

gles
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Lip, 2005 17:53 

Lekarz nie ma prawa odmawiac Ci przepisania zastrzyku, jesli nie jestes w grupie osob, dla ktorych lek nie jest wskazany, czyli: kobiety w ciazy, ktore przeszly chorobe zakrzepowo-zatorowa, raka piersi itd. Lekarz musi poinformowac Cie o wadach i zaletach zastrzyku, ale nie ma prawa sam decydowac, czy przepisze czy nie. To Twoja decyzja i sprawa.
ps. robie nowy topik o depo :P

Didoczek 

Wysłany: Pon 25 Lip, 2005 17:55 

fajnie.
gles czemu sie ukrywasz? i tak wiadomo ze to ty bo tylko ty jedna masz wlaczona ta opcje :D

Odpowiedz do tematu