Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Dlaczego KK popiera tylko NPR??

Poprzedni temat «» Następny temat
Dlaczego KK popiera tylko NPR??
Autor Wiadomość
Hanca 

Wysłany: Nie 24 Kwi, 2005 10:27 Dlaczego KK popiera tylko NPR??

Dlaczego Kościół Katolicki popiera tylko metody NPRu jako regulację poczęć?? Macie jakies argumenty?? Jesteście za czy przeciwko ?? Zapraszam do dyskusji.

Fogo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Maj, 2005 13:58 

Dlatego , że jest to metoda rozpoznawania faz cyklu a nie działanie przeciwpoczęciowe.
Nigdzie w Piśmie św. nie ma tekstu o pochwale antykoncepcji a raczej jest pochwała życia, dawania życia. To tak krótko i na temat :-)

Pati 

Wysłany: Wto 17 Maj, 2005 20:14 

Fogo, niby masz racje, ale NPR stosuje sie tez w celu unikniecia poczecia (brak wspolzycia w dni plodne), wiec w pewnym sensie jest to tez antykoncepcja...

Pozdrowionka

akto
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Maj, 2005 22:37 

ale podstawa NRP jest otwarcie na ewentualnie poczete dziecko

Fogo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 18 Maj, 2005 09:36 

Pati :
antykoncepcja to "przeciw poczęciu" , więc coś trzeba zrobić przeciw poczęciu, a jak się nic nie robi, nie współżyje to jaka to antykoncepcja? Wg Twojego rozumowania osoby , które wogóle nie współżyją takze stosują antykoncepcję ?

Apple 

Wysłany: Sro 18 Maj, 2005 12:04 

Fogo napisał/a:
Pati :
antykoncepcja to "przeciw poczęciu" , więc coś trzeba zrobić przeciw poczęciu, a jak się nic nie robi, nie współżyje to jaka to antykoncepcja? Wg Twojego rozumowania osoby , które wogóle nie współżyją takze stosują antykoncepcję ?

wg mnie jest to antykoncepcja ponieważ swiadomie unika się współżycia w określone dni , a NPR pomoga te dni wytypować - wiec jest to antykoncepcją

Gdyby ludzie nie wspólzyli ze sobą w ogóle np. tzw. "białe małżeństwa" ok wtedy to juz nie jest antykoncepcją , ale NPR jak najbardziej jest :

[ Dodano: Sro Maj 18, 2005 1:06 pm ]
Fogo napisał/a:
Pati :

Fogo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 18 Maj, 2005 17:41 

Tutaj też chodzi o brak działania skierowanego przeciwko dziecku, a także akceptację ewentualnej ciąży. Wyobrażam sobie, że może jest to trudne do zrozumienia.

Mała Mi 

Wysłany: Sro 18 Maj, 2005 18:39 

Fogo napisał/a:
Tutaj też chodzi o brak działania skierowanego przeciwko dziecku

Nakładanie prezerwatywy albo łykanie tabletek też nie jest działaniem przeciwko dziecku.
Nie można działać przeciwko komuś, kto nie istnieje.
Fogo napisał/a:
a także akceptację ewentualnej ciąży

I tu dochodzimy do tezy, iż NPR nie jest metodą dla kogoś, kto w danym momencie życia (albo w ogóle) nie byłby w stanie zaakceptować ewentualnej ciąży.

Pati 

Wysłany: Sro 18 Maj, 2005 20:38 

Popieram Mi. W koncu NPR powstalo by rozpoznawac owulacje i tym samym pomoc w poczeciu. Potem wymyslono, ze mozna w ten sposob tez uniknac niechcianej ciazy. Tak wiec jesli para stosuje NPR i nie chce dziecka to jest to antykoncepcja.
Mowi sie tez, ze NPR pomaga planowac rodzine i u osob nie chcacych teraz dzieci pomaga przelozyc poczecie na pozniej - ale tu taki sam efekt planowania i odkladania potomstwa na pozniej zachodzi przy uzywaniu prezerwatywy lub pigulek...
Fakt, ze NPR nie ingeruje w organizm (pigulki i inne met. horm., spirala) i nie blokuje zaplodnienia w mechaniczny sposob (prezerwatywa, pianki, globulki, kremy itp), ale u osob nie chcacych dziecka jest sposobem na niedopuszczenie do zaplodnienia czyli metoda antykoncepcji (podobnie jak metody hormonalne, mechaniczne i chemiczne, ktore rowniez maja na celu niedopuszczenie do zaplodnienia).

Pozdrowionka

akto
[Usunięty]

Wysłany: Sro 18 Maj, 2005 20:40 

Fogo napisał/a:
Tutaj też chodzi o brak działania skierowanego przeciwko dziecku, a także akceptację ewentualnej ciąży

no to niczym sie to nie rozni od brania tabletek antykoncepcyjnych, zakladania prezerwatywy i innych metod zapobiegania ciazy.... dzialaja przeciw poczeciu, ale kazdy z nas idac do lozka z partnerem/partnerka musi byc przygotowany na ewentualnosci zajscia w ciaze, wiec co za roznica... czy codziennie biore tabletke, czy codziennie mierze temperature i sprawdzam objawy?

Fogo
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Maj, 2005 09:33 

Jest różnica.
A o tym przekona się tylko ten , kto spróbuje .
Tym, którzy rzeczywiście chcą poznać prawdziwe intencje i stanowisko KK w tej sprawie polecam książkę Ch.Westa "Dobra nowina o seksie i małzeństwie " , którą ostatnio widziałam tutaj:
http://www.rodzinna.pl/ro...6929ad97eee81a2

Prawdę mówiąc nie chce mi się międlić tego tematu, dlatego odsyłam do książki.

[ Dodano: Czw Maj 19, 2005 11:30 am ]
Ale jeszcze wtracę,
Mała Mi:
>>Nakładanie prezerwatywy albo łykanie tabletek też nie jest działaniem przeciwko dziecku.
Nie można działać przeciwko komuś, kto nie istnieje. <<

To po co ludzie stosują antykoncepcję ? Bo wiedzą , że może dojść do poczęcia. A czego się boją ? Zygoty, płodu ? Właśnie- dziecka.

Kitsune
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Maj, 2005 10:58 

Fogo napisał/a:
To po co ludzie stosują antykoncepcję ? Bo wiedzą , że może dojść do poczęcia. A czego się boją ? Zygoty, płodu ? Właśnie- dziecka.
A świadome nieuprawianie seksu w okresie płodnym? Wykorzystywanie całej swojej wiedzy do niedopuszczenia do poczęcia dziecka?

asiek 

Wysłany: Czw 19 Maj, 2005 11:03 

jakos nigdy nie uwoerze ze npr w celu unikniecia ciazy to nie antykoncepcja

Mała Mi 

Wysłany: Czw 19 Maj, 2005 11:18 

Fogo napisał/a:

> Nie można działać przeciwko komuś, kto nie istnieje.

To po co ludzie stosują antykoncepcję ?

Po to samo, po co zwolennicy NPR unikają współżycia w określonych (tych a nie innych) dniach.

Fogo napisał/a:
A czego się boją ?

No właśnie ... Gdyby się - tak jak szumnie deklarują - nie bali, to przestaliby sobie zawracać głowę, wywalili termometr do kosza i współżyli wtedy, kiedy chcą.

Hanca 

Wysłany: Pon 23 Maj, 2005 21:08 

Cytat:
No właśnie ... Gdyby się - tak jak szumnie deklarują - nie bali, to przestaliby sobie zawracać głowę, wywalili termometr do kosza i współżyli wtedy, kiedy chcą.

Nie boją się samego posiadania dzicka, chcą je mieć za pół roku czy rok. Nie wszyscy, którzy łykaja pigułki lub stosują prezerwatywy boją sie dziacka, wiele par przekłada tą decyzje do momentu skonczenia studiów, podjęcia lepszej pracy czy ślubu. Pary, które boją się miec dziecko wogóle nie powinny współzyć, bo przecież nie ma 100% metody.

ja widze zasadnicza różnice: żeby stosowac antykoncepcję trzeba współżyć, jeżeli nie współżyję nie stosuje antykoncepcji. Zgodnie z zasadani NPRu nie współżyje w określonych dniach. jeżeli mam taki temperament (albo np. warunki mieszkaniowe) kocham sie raz w miesiącu, w ostatnim dniu cyklu. Postępuje zgodnie z zasadami NPRu bo nie współżyje w dni płodne. Nie współżyje tekże w inne dni cyklu bo nie mam ochoty. Czy to antykoncepcja??

Odpowiedz do tematu