Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Dlaczego warto stosować NPR??

Poprzedni temat «» Następny temat
Dlaczego warto stosować NPR??
Autor Wiadomość
aiguille
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Maj, 2006 22:44 

Witam!
Zastanawiam się nad rozpoczęciem stosowania npru, ale nie w czystej wersji - raczej jako obserwację organizmu, takie powiedzmy "zbieranie informacji" o cyklu :)
Po rozpoczęciu współżycia stosowałam tylko prezerwatywy i globulki. Potem zachciało mi się przejść na tabletki, żeby było łatwiej i pewniej :) Ale wybrałam się do ginekologa, oczywiście przepisał mi tabletki, napomykając, że mam duże zagrożenie zakrzepicą (prawie wszyscy w rodzince mają problemy z ukł. krążenia - poza mną i mamą:)), no , "ale jak się coś zacznie dziać, to się zobaczy" O_o. Podziękowałam, zresztą, za dużo się naczytałam o skutkach ubocznych... jakoś tak nie ufam hormonom, po prostu. Szkoda byłoby mi tracić mój własny, całkiem miły i bezproblemowy cykl, ładną cerę czy powiększać i tak już duży biust. Uff, się rozpisałam...
No więc, żeby mieć pewność, a i czasem móc zaszaleć bez zabezpieczenia, chciałam zacząć obserwować swój organizm. Jak widać, wcale nie z pobudek religijnych :P
Mam wobec tego pytanie: czy mogę się tego dobrze nauczyć bez chodzenia na kurs itp.? zasady są na stronach internetowych, a chyba nie muszę uczęszczać na kurs przedmałżeński :D
aha, i jeszcze - czy warto kupować takie urządzonka jak np. bioself? Czy to jest dobre, czy raczej "rozleniwia" i nie jest dobre na początek?:)
Pozdrawiam:)

Justyce 

Wysłany: Sob 06 Maj, 2006 06:25 

mysle, ze sporo mozesz znalezc na www.lmm.pl , www.npr.prolife.pl
poza tym fakt, ze npr-u akurat ucza na naukach przedmalzenskich nie ma zadnego znaczenia, sa placowki, w ktorych po prostu mozesz zrobic kurs npr i tyle, tylko trzeba sie za tym rozejrzec - moze wlasnie na tej stronce znajdziesz jakies informacje, albo skontaktujesz sie z kims stamtad i juz ci powiedza.

mysle, ze na dobry poczatek, to potrzebny jest termometr i zeszyt, a nie jakies dziwne urzadzenia.

-----------------------------------------

Hanca 

Wysłany: Sob 06 Maj, 2006 10:32 

Dokładnie, ja nauczyłam się tego co umię czytając fora i informacje w necie. Do obserwacji własnego ciała to wystarczy. Gdybyś chciała uczyć innych to wtedy trzeba zrobić jakiś kurs. Chyba, ze chcesz wiedzieć o NPRze naprawde dużo. Możesz się rozejrzeć w swoim mieście, w poradni małżeńskiej jeżeli coś takiego istnieje lub zwykłych poradniach K. Możesz zapytać swojego gina przy okazji. Często wykąłdy o NPRze organizują wyższe uczelnie lub Duszpasterstwa Akademiskie. Jezeli jesteś z większego miasta to mozesz tak sprawdzić, ale więszkość wykładów zaczyna się w październiku, teraz zbliża się sesja a potem wakacje i uczelnie nie organizują już tylko wykładów czy warsztatów.

Kupowanie jakiś urządzen jest bez sensu, nie wiadomo czy NPR przypadnie Ci do gustu. Kup sobie termometr i zacznij mierzyć temperaturę, staraj się tez obserwować śluz, na początku może Ci się wydawac że zupełnie nie rozpoznajesz kiedy jest płodny, ale z czasem będzie lepiej.

W razie czego służę pomocą.

olazola
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Maj, 2006 12:07 

Widzę, że dyskusja się ożywiła.
Przepraszam za ten błąd, już go poprawiłam, dla mnie nie ma świętości, niestety analfabetyzm wtórny, są pewne wyrazy, które doskonale wiem jak się pisze, ale jak się nie zastanowię to zawsze robię w nich błędy (np. biurko, prędkość itp.)
Nadal sądzę, że kobiety, które nigdy nie spróbowały tej metody, nie mogą mówić, że to jest nie dla nich, że jest uciążliwa, czy nieskuteczna.

Hanca napisał/a:
W zasadzie nie można zaplanować, kiedy skończą się dni płodne i będzie można cieszyć się seksem.

W takim razie, co to za metoda, która nie daje żadnych wytycznych. Czy na pewno mówimy o tej samej metodzie?

I jeszcze jeden argument za, przynajmniej dla mnie. Może tak sądzę, bo już jestem w takim wieku, w którym inne kobiety posyłają swoje dzieci do szkoły, a mianowicie, jeśli zdarzy się ciąża, to będzie dla mnie sygnał, że to już jest ten czas, bo na dzień dzisiejszy nie potrafię podjąć takiej decyzji i chyba jeszcze długo nie będę w stanie jej podjąć. Przy tabletkach wszystko było jasne, dziecka nie będzie i koniec, tego pierwiastka niepewności jednak mi brakuje.

Drogie kobietki wiem, że jesteście na tym forum już długo i znacie je jak własną kieszeń, ale odsyłanie mnie do różnych tematów nie jest dla mnie argumentem, chyba nie o to chodzi, żebym przeczytała całe forum zanim coś napiszę. W poprzednim poście wypowiadałam się ogólnie, do nikogo nie piłam, taki mam światopogląd i pisałam to ze swojego doświadczenia.

Juliette 

Wysłany: Nie 07 Maj, 2006 13:05 

olazola napisał/a:
Hanca napisał/a:
W zasadzie nie można zaplanować, kiedy skończą się dni płodne i będzie można cieszyć się seksem.

W takim razie, co to za metoda, która nie daje żadnych wytycznych

Jak to nie daje, chyba po obserwacji i mierzeniu temperatury masz wytyczne czy skonczyly ci sie dni plodne czy nie i kiedy mozesz sie kochac.
Mozna przewidziec i mozna byc zorientowanym kiedy beda dni plodne, ale chodzi o to, ze Hanca napisala ze nie mozna ZAPLANOWAÆ kiedy sie one skoncza.Chodzi o sam fakt ze nie zaplanujesz sobie dokladnie co do dnia kiedy skoncza ci sie dni plodne i wyznaczysz dzien do seksu. To robi sie z dnia na dzien .. tak samo jak nikt nie moze zaplanowac kiedy okres dostanie w sensie : owszem po bolu brzucha albo bolesnosci piersi i innych objawach mozna stwierdzic ze przyjdzie lada dzien ale nie na zasadzie planowania ;)
" Niech żyją szaleńcy. Nieprzystosowani. Buntownicy. Możecie ich cytować, nie zgadzać się z nimi, gloryfikować ich lub oczerniać. Nie możecie tylko jednego: ignorować ich. Ponieważ to oni są motorem zmian. Oni popyjachą naprzód ludzkość. I choć wielu uzna ich za wariatów, my dostrzeżemy w nich geniuszy. Ponieważ tylko ludzie wystarczająco szaleni, by przypuszczać, że mogą zmieniać świat, naprawdę go zmieniają".

Justyce 

Wysłany: Nie 07 Maj, 2006 16:00 

olazola napisał/a:
Nadal sądzę, że kobiety, które nigdy nie spróbowały tej metody, nie mogą mówić, że to jest nie dla nich, że jest uciążliwa, czy nieskuteczna.

ja probowalam.
tak zeby sprawdzic, z czym to sie je. tak dla siebie samej, nie w celach 'planowania rodziny' ;)
... i wytrzymalam chyba 2 dni...
bo obrzydzalo mnie to poranne wkladanie termometru...
olazola napisał/a:
Drogie kobietki wiem, że jesteście na tym forum już długo i znacie je jak własną kieszeń, ale odsyłanie mnie do różnych tematów nie jest dla mnie argumentem, chyba nie o to chodzi, żebym przeczytała całe forum zanim coś napiszę.

cale to moze nie, ale po co w takim razie zapodawac tego typu stwierdzenia ? :)
olazola napisał/a:
A jakie jest wasze podejście? Mało tego, że teoretyczne to jeszcze stereotypowe.

olazola napisał/a:
Hanca napisał/a:

W takim razie, co to za metoda, która nie daje żadnych wytycznych. Czy na pewno mówimy o tej samej metodzie?

bo metoda naturalna nie jest planowaniem, kiedy pojawia sie dni plodne - to wynika bezposrednio z obserwacji, ktore prowadzi sie na biezaco i ktorych wynik odnosi sie do aktualnej chwili.
zreszta, sami instruktorzy npr mowia, ze o ile nieplodnosc poowulacyjna jest w 100% pewna, o tyle z nieplodnoscia przedowulacyjna moga byc watpliwosci, wlasnie dlatego, ze trzeba bardzo dobrze znac swoj organizm, zeby wiedziec, kiedy mozna sie spodziewac dni plodnych. i to praktycznie tylko przy regularnych cyklach.. i radza, by z nieplodnosci przedowulacyjnej "korzystac" dopiero wtedy, gdy juz sie ma dluzsze doswiadczenie z npr-em.

-----------------------------------------

mirabelka 

Wysłany: Nie 07 Maj, 2006 16:35 

nic dodac nic ujac,ale najpierw trzeba szukac,szukac i jeszcze raz szukac jak najwiecej informacji na temat npr zeby moc sie przekonac do tego i nie miec takich watpliwosci.podalam kiedys link do strony gdzie npr jest bardzo szczegolowo opisany,podam go jeszcze raz abys mogla przeczytac dokladne informacje o tej metodzie i napewno rozwieje to wszelkie Twoje watpliwosci. http://embrion.pl/npr/

loona
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Gru, 2006 17:51 

NPR ma ogromne zalety:
-nie ingerują w organizm
-jest tani
-pozwala poznać swoje ciało
-mogą umacniać związek jeśli czasem nie można współzyć
-mozna ich stosować nie tylko jako antykoncepcji ale i kiedy czeka sie na dziecko

Hanca 

Wysłany: Sro 13 Gru, 2006 18:05 

Dokładnie tak loona :D

Gall Anonim
[Usunięty]

Wysłany: Sro 11 Kwi, 2007 11:08 

I'm back :mrgreen:

- poznanie naturalnego rytmu płodności, który ma istotne znaczenie we wczesnej diagnostyce chorób kobiecych,
- metody nieszkodliwe dla zdrowia,
- mogą być stosowane zarówno w celu zwiększenia prawdopododobieństwa poczęcia dziecka jak i odłożenia tej decyzji na późniejszy termin,
- prawidłowe stosowanie metod NPR zwiększa własną wiedzę o funkcjonowaniu ludzkiej płodności,
- w przypadku stosowania wg zaleceń metody mogą osiągać skuteczność porównywalną z najbardziej skutecznymi metodami antykoncepcji,
- stosowanie metod NPR w związku pociąga za sobą zaangażowanie partnera, współpracę, komunikację i dzielenie odpowiedzialności w związku,
- świadczenie usług w zakresie NPR nie wymaga medycznie wykwalifikowanego personelu,
- pozwalają matce na kontrolowanie stanu zdrowia dziecka w pierwszych 3 miesiącach życia,
- pozwalają na określenie czasu poczęcia dziecka jak i terminu porodu,
- umozliwiają "towarzyszenie" dziecku niemal od momentu poczęcia,
- uczą samodyscypliny zarówno kobiety jak i mężczyzny, co może być przydatne w przypadku konieczności dłuższej abstynencji seksualnej (połóg, choroba),
- ze względów moralnych NPR jest akceptowana przez większość kultur i religii.
- co ciekawe w krajach gdzie panują choroby weneryczne i AIDS NPR jako że wymaga stałego partnera może zmniejszać pośrednio rozprzestrzenianie się tych chorób

asiek 

Wysłany: Sro 11 Kwi, 2007 13:08 

Gall Anonim napisał/a:
- stosowanie metod NPR w związku pociąga za sobą zaangażowanie partnera, współpracę, komunikację i dzielenie odpowiedzialności w związku,

Gall Anonim napisał/a:
- uczą samodyscypliny zarówno kobiety jak i mężczyzny,

ze niby jak? :shock:

Vivien 

Wysłany: Sro 11 Kwi, 2007 13:18 

To jeszcze ja:

Gall Anonim napisał/a:
jako że wymaga stałego partnera

Że z jakiej racji? :lol:

A device is yet to be invented that will measure my indifference to this remark.

Hawkeye Pierce

ngL
[Usunięty]

Wysłany: Sro 11 Kwi, 2007 13:27 

Ja od ponad roku stosuję NPR a mój Połówek nadal nie wie kiedy mam dni płodne i jak je rozpoznaję. On się tym nie interesuje, zawierza moim odpowiedziom i wie, że mogę się mylić, co nie motywuje Go do nauki :) Na wykres patrzy jak na ufo. Ani mnie ani Jemu nie przeszkadza taki stan rzeczy :)

Hanca 

Wysłany: Sro 11 Kwi, 2007 20:42 

Mój wie kiedy mam mieć dni płodne, kiedy okres, potrafi rozpoznać śluz i położenie szyjki. Rozumie kiedy nie możemy sie kochać, nie namawia mnie ani na współżycie ani na inne zabezpieczenia, jednocześnie zdaje sobie sprawę, że moge się pomylić. Cieszy mnie taki stan rzeczy.

Gall Anonim
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Kwi, 2007 07:07 

asiek napisał/a:
Gall Anonim napisał/a:

Gall Anonim napisał/a:
- uczą samodyscypliny zarówno kobiety jak i mężczyzny,

ze niby jak? :shock:

Chociazby tak, że na kursach NPR widziałem wiele par razem a nie pojedyńcze dziewczyny (które były rodzynkami). Sam fakt już że miałem okazję to widzieć rokuje pod tym względem nadzieję. Bo co faceci normalnie wiedzą o kobiecym cyklu? :D Ja może i coś wiem ale się tym interesuje a takich jak ja to "mniej niż zero". ;) Dlatego uważam że NPR "zbliża ludzi" bo wymaga skupienia się i wysiłku... tutaj mojego jako faceta :wink:

Vivien napisał/a:
Gall Anonim napisał/a:
jako że wymaga stałego partnera

Że z jakiej racji? :lol:
Z takiej że środowisko kobiety i mężczyzny jest inne a mając stałą osobę organizmy prędzej czy później przestają się traktować jako ciała obce :D , a kiedy ma się co rusz innego partnera nie jest to sprzyjająca sprawa dla flory bakteryjnej u kobiety stosującej NPR - obniża to wiarygodność obserwacji (u każdej kobiety moż być to inna sprawa).

Odpowiedz do tematu