Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Dlaczego warto stosować NPR??

Poprzedni temat «» Następny temat
Dlaczego warto stosować NPR??
Autor Wiadomość
Vivien 

Wysłany: Czw 12 Kwi, 2007 12:54 

Gall Anonim napisał/a:
Chociazby tak, że na kursach NPR widziałem wiele par razem a nie pojedyńcze dziewczyny (które były rodzynkami). Sam fakt już że miałem okazję to widzieć rokuje pod tym względem nadzieję.

Ajajaj, no jak widziałeś na kursach NPR, to wiesz już wszystko w sumie :lol:
A zastanawiałeś się przypadkiem ile osób leje sikiem prostym koherentnym na kursy, bo po jakiego grzyba płacić za kurs, skoro przy IQ wysokim na tyle, by pozwalało czytać ze zrozumieniem, można się tego nauczyć z podręczników, a nawet za friko z sieci?
Czy prowadziłeś może jakieś badania w "reprezentatywnej grupie respondentów" pośród tego rodzaju osób, które pozwoliłyby Ci wyciągać takie wnioski?
Pomijając, że gro par na kursach NPR odwala je, żeby móc wziąć kościelny. :] Brat i bratowa też taki robili. Mieli ubaw po pachy, wciąż i niezmiennie stosują pigułki.

Gall Anonim napisał/a:
Vivien napisał/a:
Gall Anonim napisał/a:
jako że wymaga stałego partnera

Że z jakiej racji? :lol:
Z takiej że środowisko kobiety i mężczyzny jest inne a mając stałą osobę organizmy prędzej czy później przestają się traktować jako ciała obce :D , a kiedy ma się co rusz innego partnera nie jest to sprzyjająca sprawa dla flory bakteryjnej u kobiety stosującej NPR - obniża to wiarygodność obserwacji (u każdej kobiety moż być to inna sprawa).

Aha, bo oczywiście NPR jako święte i uświęcone wyklucza stosowanie -choćby w celach czysto higienicznych i zdrowotnych, dla zapobieżenia zakażeniu chorobami wenerycznymi czy choćby prostym grzybkiem -takiego diabelskiego narzędzia jak -tfu! tfu! zgiń! przepadnij! -prezerwatywy? :]

Zabawniusi jesteś :)

A device is yet to be invented that will measure my indifference to this remark.

Hawkeye Pierce

ngL
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Kwi, 2007 13:28 

Jest jeszcze coś takiego jak MŚP - Metoda Świadomej Płodności dopuszczająca stosowanie antykoncepcji mechanicznej. Czyi tzw. niekościelne NPR.
A z kursami, to niestety - święta racja - ogrom par chodzi na kursy tylko dlatego, że jest taki wymóg ze strony Kościoła. A biorą Ślub Kościelny, bo to znowu kolejny wymóg ale tym razem ze strony rodziny.

Ja również uczyłam się metody sama i nie raz zdarzyło mi się poprawiać (dość istotne) błędy u osób, które prowadziły właśnie kursy NPR. Naten przykład ok. 3 tygodnie temu przyleciała do mnie zdezorientowana siostra z "1000 pytań do" bo na kursie dowiedziałasię, że cykl zaczyna się nie od 1 dnia krwawienia, tylko od dnia owulacji. Nikt nie uwierzył, dlatego po kursie każdy obiecał dowiedzieć się w możliwym źródle.
I z tego co wiem to - niestety - wcale nie jest takie rzadkie wśród Nauczycieli NPR, którzy nierzadko mniej o metodzie wiedzą, niż sami Kursanci :( I to potem właśnie owocuje nieplenowaną - a wnajgorszym wypadku niechcianą - ciążą :(
Zgadzam się, że osobie początkującej przyda się Instruktor, który poprowadzi początki, pomoże w analizie, wyjaśni to, co niezrozumiałe - ale też nie znaczy to, że bez pomocy się nie da. Bo jak się chce, to da się wszystko a nawet lepiej i dokładniej niż w chwili, gdyby to ktoś narzucał nam pewne materiały i wyjaśniał - jednocześnie ograniczając dostęp do innych (czyt. np wypowiedzi na forum, na którym można, owszem, znaleźć fałszywe informacje ale z podstawową wiedzą człowiek umie rozróżnić).

Gallu Anonimie - z ciekawości zapytam dlaczego cokolwiek miałoby wpłynąć na obserwacje? Przecież wiadomo, ze każdy cykl jest inny, w NPR nie ma miejsca na "w moich cyklach nigdy.." czy "w moich cyklach zawsze..." - naturalnym jest więc, że każdy cykl wygląda inaczej. Raz temp niższe wynoszą 36,0-36,2 a innym razem 36,4-36,5. Owulacjawystępuje skrajnie różnie, co cykl też śluz może być inny - czy mogę prosić o konkretne informacje wg których posługujesz się tezą, że zmiana partnera wpływa na analizę cyklu?
NaiszęCi jak ja to widzę:
1. Na szyjkę działają hormony, więc zmiana partnera ma się nijak do tego.
2. Badamy śluz szyjkowy, czyli wydzielinę z miejsca, na które wpływ mają w zasazie tylko przyjmowane leki i specyfiki (siemię lniane, wiesiołek, antybiotyki, globulki dopochwowe) -oraz hormony. Jednak prócz wiesiołka, siemienia i antybiotyków - wszystko łącznie z partnerem ogranicza się do flory w pochwie - czyli nie ma związkuz macicą - idąc dalej - nie ma też związku z ilością i jakością wydzielanego śluzu
3. Tepratura, jak to temperatura - są pewne zasady, których należy się trzymać i o ile nowy związek nie jest jednoznaczny z nieprzespanymi minimum 3h snu - o tyle nie widzę powodu do obaw o wiarygodność odczytów.

Gall Anonim
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Kwi, 2007 15:08 

Vivien napisał/a:
Ajajaj, no jak widziałeś na kursach NPR, to wiesz już wszystko w sumie :lol:
Tiaaa :D a gdzie ja to powiedziałem? :D Czyżby ktoś manipulował moimi wypowiedziami? 8)
Vivien napisał/a:
A zastanawiałeś się przypadkiem ile osób leje sikiem prostym koherentnym na kursy, bo po jakiego grzyba płacić za kurs, skoro przy IQ wysokim na tyle, by pozwalało czytać ze zrozumieniem, można się tego nauczyć z podręczników, a nawet za friko z sieci?
Czy prowadziłeś może jakieś badania w "reprezentatywnej grupie respondentów" pośród tego rodzaju osób, które pozwoliłyby Ci wyciągać takie wnioski?
Jacy Ci ludzie beee :D Nie chcą z sieci korzystać tylko chodzą na jakieś spotkania NPR :mrgreen: Opisywałem to co widziałem. Kursy na które chodziłem były darmowe i do niczego nikomu nie potrzebne poza samą chęcią nauczenia się tych metod. Widziałem spore zainteresowanie facetów. Ot co.
Vivien napisał/a:
Aha, bo oczywiście NPR jako święte i uświęcone wyklucza stosowanie -choćby w celach czysto higienicznych i zdrowotnych, dla zapobieżenia zakażeniu chorobami wenerycznymi czy choćby prostym grzybkiem -takiego diabelskiego narzędzia jak -tfu! tfu! zgiń! przepadnij! -prezerwatywy? :]

Zabawniusi jesteś :)
Tak zapewne NPR jest święcone kilka razy dziennie i podczas wielkanocy między jajeczkami i kiełbaską :wink:

A tak w ogóle 'zatrwarzająca' krytyka :lol:

[ Dodano: Czw 12 Kwi, 2007 15:15 ]
ngL chodzi mi np. o możliwe stany zapalne - chyba wiesz o co chodzi ;) Nie twierdzę że tak musi być. Po prostu jest prawdopodobieństwo że im więcej partnerów w danym czasie tym większe ryzyko błędu...

Rosemary 

Wysłany: Czw 12 Kwi, 2007 15:23 

Czy dobrze rozumiem: pojawianie się stanów zapalnych, ich częstotliwość, uzależniasz od ilości partnerów? Chciałabym sięo tym więcej dowiedzieć ;)

Foto jak malowane

ngL
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Kwi, 2007 15:27 

Ok juz zrozumiałam o co chodzi ale mimo wszystko się nie zgodzę. Mogę? :)
Moje stany zapalne minęły wraz ze zmianą Partnera właśnie :-) Widocznie poprzedni stale mnie zakażał. Obecny nie. Jestem zaleczona, biorę żurawinę profilaktycznie i jest cacy. Wiesz.. wydaje mi się, że nie mozna w ten sposób myśleć. stan zapalny może wywołać tyle czynników, że należałoby przy info o zmianie partnera dodać skłonność do infekcji, mycie sę w okolicach intymnych korzystając z mydła, przyjmowanie antybiotyków a tak na prawdę co kobieta, to reakcja - dlatego nie mozna uogólnić twierdząc, że NPR nie sprzyja zmianom Partnera, czy, że zmiana Partnera nie sprzyja NPR. Bo tak samo albo jeszcze bardziej nie spryja temu choroba, przeyjmowanie antybiotyku, zmiana klimatu, nieregularny tryb pracy, wstawanie na karmienie i wiele by wymieniać. A tak się składa, że NPR ze wszystkim da się pogodzić, niekiedy nawet z mądrą kuracją hormonalną.
Dlatego można napisać, że wiele czynników nie sprzyja prawidłowej analizie ale wymienianie tylko jednego czynnika jest - jakby powiedzieć - niepełną prawdą, więc nieprawdą.

Gall Anonim
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Kwi, 2007 16:51 

Możesz się nie zgadzać - pozwalam. :lol: ngL dokładnie potwierdziłaś to co twierdze. Jak sama zauważyłaś z jednym partnerem miałaś stany zapalne - a co dopiero kiedy się ma ich co najmniej kilku? ;)

ngL
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Kwi, 2007 17:05 

Nie, nie potwierdziłam.
Z jednym partnerem miałam infekcje, z pozostałymi nie (z pierwszym miałam, dokładniej mówiąc) a Partnerów miałam więcej niż dwóch :-)
Ty twierdzisz, że zmiana Partnerów wpływa na NPR a ja twierdzę, że infekcje wpływają na odczyty - a infekcje w znacznie mniejszej części wywoływane są przez bakterie Partnera - niż przez antybiotyki i bakterie złapane w inny sposób.
Powinieneś był więc napisac po imieniu, że chodzi TYLKO o infekcje - wtedy nie tylko Partner ale antybiotyki, złe środki chemiczne(w tym proszki do prania, płyny do kąpieli).
Myślę, że użycie przez Ciebie sformułowania o Partnerach było celową manipulacją słowną i dlatego ten temat poruszyłam.
Nie podoba mi się, gdy ktoś próbuje dorobić sztuczną ideologię do stosowania NPR podając nieprawdziwe bądź celowo nie w pełni prawdziwe - dane.

A swoą drogą - jesli odczytujemy śluz dwoma palcami przy szyjce, to nawet infekcja nie zafałszuje odczytu, bo śluz śliski i rozciągliwy będzie się trzymał przy szyjce właśnie.Cały czas tak sprawdzam, bo cierpię na małą ilość sluzu a wiesiołek mi nie służy bo znacznie wydłuza cykl hamując pierwsze podejście(a) do owulacji. Nawet przy infekcji nie miałam żadnego problemu z odczytem.

Gall Anonim
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Kwi, 2007 17:52 

ngL ja sie odnosiłem do ogółu a nie do konkretnej metody. Nie robiłem wyliczanki co przy której... I o te bakterie które mogą siepojawić w związku z różnymi partnerami mi chodziło - co tu jest manipulacją? To, że użyłem stwierdzenia partnerzy? Skoro jest potencjalnym nosicielem niekorzystnych bakterii potencjalny kolejny nowy partner to chyba logiczne że napisałem to co napisałem i mam takie zdanie.
Ostatnio zmieniony przez Gall Anonim Czw 12 Kwi, 2007 17:56, w całości zmieniany 1 raz  

ngL
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Kwi, 2007 17:56 

Gall - manipulacją jest dokładnie to, ze napisałeś iż metoda wymaga stałego Partnera. A to jest absolutną nieprawdą. Metoda wcale tego nie wymaga.
Mieć własne zdanie każdy może ale co innego kształtować je na podstawie faktów - a co innego wprowadzać w błąd. Bo równie dobrze ja też mogę mieć własne zdanie na temat istnienia krasnali - co nie znaczy, że będę głośno przekonywać o ich istnieniu skoro fakty mówią o czymś zupełnie innym.

Vivien 

Wysłany: Czw 12 Kwi, 2007 19:53 

Gall Anonim napisał/a:

Zatrważająca odpowiedź i zatrważająca znajomość ortografii.

A device is yet to be invented that will measure my indifference to this remark.

Hawkeye Pierce

Gall Anonim
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Kwi, 2007 07:35 

ngL napisał/a:
Gall - manipulacją jest dokładnie to, ze napisałeś iż metoda wymaga stałego Partnera. A to jest absolutną nieprawdą. Metoda wcale tego nie wymaga.

Więc na tej samej podstawie co mi zarzucasz mogę powiedzieć o tym co Ty piszesz że również to manipulacja. Dlaczego? Ponieważ równie dobrze kiedy stosuje się np. NPR można tak powiedziec o badaniu temperatury - przecież jak raz nie zbadam to niemusi to zniekształcić wyników i nadal osoba która ma pojęcie na temat swojego organizmu będzie orientowała się nadal co i jak - ale i tak powoduje zwiększenie zawodoności. Podobnie można mówić o tabsach gdzie kiedy raz nie użyje się osoba doświadczona będzie wiedziała co robić a zawodoność tej antykoncepcji będzie nadal wysoka - choć znów w jakimś minimalnym stopniu powoduje to zwiększenie zawodoności. To sytuacje analogiczne choć nie na tej samej płaszczyźnie porównywalności. I tak samo napiszę o stałym partnerze, o regularności badań temp. jak i brania tabletek - to tego wymaga by metoda była najlepiej precyzyjna ot co. Wymaga - to słowo dotyczy w moim mniemaniu standardów z jakimi się spotkałem przy poznawaniu różnych metod antykoncepcji, ot co. Masz inną tego wizję - ok.

Vivien napisał/a:
Gall Anonim napisał/a:

Zatrważająca odpowiedź i zatrważająca znajomość ortografii.
Dałaś się złapać - skąd ja wiedziałem, że wystarczy zrobić byka w jednym zdaniu skierowanym do ciebie na podsumowaniu i od razu merytoryczność wypowiezi kolejny raz będzie porażająca... :mrgreen: Przećwiczone już nie jeden raz... :P Stawiam 'zatrwarzającej' mnie pyfko :lol:

Vivien 

Wysłany: Pią 13 Kwi, 2007 08:25 

Gall Anonim napisał/a:
Dałaś się złapać - skąd ja wiedziałem, że wystarczy zrobić byka w jednym zdaniu skierowanym do ciebie na podsumowaniu i od razu merytoryczność wypowiezi kolejny raz będzie porażająca... :mrgreen: Przećwiczone już nie jeden raz... :P Stawiam 'zatrwarzającej' mnie pyfko :lol:

Nie wydaje mi się, żeby ten żenujący wywód przekonywał kogokolwiek oprócz Ciebie. Merytorycznie się nie odnoszę, bo nie mam do czego, nie było w Twojej odpowiedzi nic poza nic nie wnoszącym chichotem.

Hawkeye Pierce

Pati 

Wysłany: Pią 13 Kwi, 2007 18:23 

ngL napisał/a:
Nie podoba mi się, gdy ktoś próbuje dorobić sztuczną ideologię do stosowania NPR podając nieprawdziwe bądź celowo nie w pełni prawdziwe - dane.

No właśnie. Mi się to też nie podoba.
W ogóle nie podoba mi się ciągłe wnoszenie wątków religijnych do NPR. NPR to naturalna metoda planowania rodziny, stosowana nie tylko przez katolików, stosują ją też niewierzący. A że kościół akceptuje ją jako jedyną metodę antykoncepcji to już inna sprawa. Ale dlaczego zawsze, gdy się pisze o NPR od razu są do tych metod dodawane stricte katolickie stwierdzenia? Wiele osób to zniechęca... Niektórzy chętnie by się może i nauczyli tych metod, ale jak widzą w 99% podręczników i na 99% stron instruktażowych już na dzień dobry texty negujące inne metody i wychwalające NPR jako metody kościelne to się od razu zniechęca... I podobnie o NPR często pisze Gall Anonim. Ja rozumiem, że jesteś katolikiem, ale tu, w tym dziale jest miejsce na pisanie o tej metodzie, o tym jak ją stosować, jakie są jej wady i zalety, a nie na całą otoczkę religijną...

Hanca 

Wysłany: Pią 13 Kwi, 2007 19:15 

Oczywiście nie zgadzam się z tym, ze do NPRu trzeba stalego partnera, ale moge powiedzieć, że stały partner ułatwia stosowanie NPRu (chociaż powinnam napisac, że może ułatwiać). Nie chodzi mi tu o analizę wykresów, tylko o emocjonalne wsparcie ze strony mężczyzny. Myślę, że ciężko byłoby stosowac te metody przy negatywnym nastawieniu partnera. Ja ciesze się z tego, że mój facet rozumie jak funkcjonuje mój organizm, że mnie nie namawia ani na sex ani na inne metody itp.

A co do częstych zmian partnerów i ryzyka infekcji - równie dobrze można powiedzieć, że to zalezy z kim się sypia...

Gall Anonim
[Usunięty]

Wysłany: Sob 14 Kwi, 2007 12:14 

Vivien napisał/a:
Nie wydaje mi się, żeby ten żenujący wywód przekonywał kogokolwiek oprócz Ciebie. Merytorycznie się nie odnoszę, bo nie mam do czego, nie było w Twojej odpowiedzi nic poza nic nie wnoszącym chichotem.
Więc rozumiem że merytoryczność zastępujesz epitetami i czepianiem się ortografii. Można i tak.

Co do posiadania partnera stałego to nadal tak uważam. Czy posiadanie kilku partnerów musi doprowadzić do zmniejszenia wiarygodności NPR może ale nie musi, kwestia na kogo się trafi. Dlatego uważam jak uważam skoro ma być tam "jakaś metoda" to chyba jasne że mówie o najlepszych rozwiązaniach, a nie o tym na ile uważam że zawodność (bądź jej prawdopodobieństwo) niewiele się zmienia kiedy będę postępował/a tak czy siak. Ja zakładam że mówimy o pewnych standardach. Dla mnie to burza w szklance wody.

Odpowiedz do tematu