Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Dlaczego warto stosować NPR??

Poprzedni temat «» Następny temat
Dlaczego warto stosować NPR??
Autor Wiadomość
Hanca 

Wysłany: Nie 24 Kwi, 2005 10:56 Dlaczego warto stosować NPR??

Prosze o wypiwywanie zalet NPRu wg Was, wady też oczywiście mogą być.

Villemcia 

Wysłany: Nie 24 Kwi, 2005 10:58 

1.lepsze poznanie wlasnego ciala :D

Hanca 

Wysłany: Nie 24 Kwi, 2005 11:29 

1. pozwala poznawać swoje ciało, stan zdrowia, przewidzieć datę miesiączki :)
2. jest tani
3. to metoda akceptowana przez KK

m. 

Wysłany: Nie 24 Kwi, 2005 13:32 

-koszt
NPR nie pociaga za soba wydatkow co stanowi niezaprzeczalna wartosc.
-zdrowie
w zaden sposob,stosowanie NPR nie zagraza zdrowiu

Apple 

Wysłany: Nie 24 Kwi, 2005 14:04 

wada- wymaga powstrzymania sie od wspólzycia w niektóre dni,
- nieskuteczy przy nieregularnym trybie zycia
- zmiana klimatu, choroba, leki i inne takie i robi sie galimatias wobserwacjach
- wymaga systematyczności w mierzeniu temperatury, obserwacjach śluzu itd
- mogą wystąpic błędy w odczycie wyników jesli ktos sie na tym nie bardzo zna

Justyce 

Wysłany: Nie 24 Kwi, 2005 17:47 

1) pozwala lepiej poznac siebie, swoje cialo
2) jesli sie juz celuje w dzidzie, to bardzo dokladnie mozna okreslic date poczecia
3) nic nie kosztuje (wiec za promocje NPR zaden gin nie pojedzie na wakacje na Kanary :lol: )

-----------------------------------------

Pati 

Wysłany: Czw 28 Kwi, 2005 08:13 

NPR jest super dla dziewczyn, dla ktorych ciaza nie bedzie tragedia. Dzieki NPR mozna lepiej poznac funkcjonowanie wlasnego organizmu, wiadomo kiedy sa dni plodne, co na pewno bardzo pomoze w przyszlosci przy staraniach o dziecko, mozna przewidziec termin miesiaczki, jest to metoda zdrowa, w zaden sposob negatywnie nie wplywa na organizm. Jesli bardzo rygorystycznie stosuje sie NPR i wspolzyje tylko po owulacji to skutecznosc tej metody bedzie rownala sie pigulkom. Wspolzycie przed owulacja, nawet jak juz mamy wprawe w okreslaniu poczatku dni plodnych zawsze i tak niesie pewne ryzyko, dlatego tez nie polecam NPR dla osob kategorycznie wystrzegajacych sie ciazy.

Pozdrowionka

Fogo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Maj, 2005 15:02 

-większa świadomość własnego ciała
- wyeliminowanie lęku przed ciążą
- nie szkodzi zdrowiu
- zbliża dwoje kochających się ludzi
- wymaga współpracy faceta , co ma walor wychowawczy (ha, ha, ha)

akto
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Sty, 2006 19:18 

Gal Anonim napisał/a:
Chociaż jestem przeciwnikiem antykoncepcji

ale NPR tez jest w jakis sposob antykoncepcja, z ta roznica ze jest ono akceptowane przez KK...

Gal Anonim napisał/a:
aborcji i innych takich tam

nie wiem o jakich "takich tam" piszesz, ale tu nie wszyscy sa zwolnennikami aborcji...

Gall Anonim
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Sty, 2006 19:53 

Też miło mi Cię poznać :P

Czy NPR jest antykoncepcją czy nie to kwestia nie tylko światopoglądowa lecz również definicji. Przypatrywałem się tu różnym dysputom i chyba często się poglądy mijały na bazie definicji. Baaa nawet etymologii.
Poza tym nie powiedziałem, że każdy kto jest zwolennikiem antykoncepcji również jest zwolennikiem aborcji. Ale jestem w 99% przekonany że i tu wielu by dysputowało nad tym kiedy człowiek jest a kiedy go nie ma :P . Takie już to życie.

A tak w ogóle wracając do mojego pytania w/w czy wie ktoś?

Apple 

Wysłany: Pią 13 Sty, 2006 21:03 

hmm poczytaj sobie o metodzie termiczno -objawowej , chociaz ja bym sie bała to stosowac ;) hehe

Apple 

Wysłany: Pią 13 Sty, 2006 21:08 

Gal Anonim napisał/a:
Poza tym nie powiedziałem, że każdy kto jest zwolennikiem antykoncepcji również jest zwolennikiem aborcji. Ale jestem w 99% przekonany że i tu wielu by dysputowało nad tym kiedy człowiek jest a kiedy go nie ma .

w sumie to kwestia pewnego decydowania i nie chodzi tu o bycie zwolennikiem aborcji czy tez nie , ale o prawo do decydowania itd

a nie np wypowiedzi jak tej nowej babki z rządu ze nawet jesli dziecko z gwałtu to prawa do aborcji byc nie powinnno , czy to ze piguki powoduja bezpłodność albo brak refundacji - jako wolny człowiek zyjący w ponoc demokratycznym kraju chce miec prawo do decydowania jaka metode antykoncepcji zastosuje itd

Magda
[Usunięty]

Wysłany: Sob 14 Sty, 2006 10:46 

Drogi Galu, czyżby twoją metodą na brak zbyt licznego potomstwa była wstrzemięźliwość? Coś mi się widzi, że nam tu z tobą wesoło na forum będzie :lol: Co do twojego pytania, to nie potrafię pomóc, przykro mi.

Gall Anonim
[Usunięty]

Wysłany: Sob 14 Sty, 2006 17:48 

Ciebie również mi miło poznać MagdoP,

Ciekawa sprawa że właściwie w innym celu założyłem tu temat, a uzyskuję zupełnie inne dialogi :) . A po co mi właściwie czytanie o metodzie objawowo termicznej skoro ja poszukuję źródeł? I co ma do tego jeszcze strach?

Co do aborcji to też ciekawa sprawa. A najwięcej chybionych wywodów nie uniknie się jeśli nie zweryfikujemy podmiotu/przedmiotu dyskusji czyli dziecka. Oczywiście że tu chodzi o sprawę o decydowaniu o sobie. Ale kiedy wchodzimy w sprawę nie decydowania o sobie to już inna filozofia :)

A co do refundacji to ja nie wiem w jakim celu ona ma służyć... Czyż państwo nam ma dogadzać na każdym progu? A ja myślałem że my zmierzamy do gospodarki rynkowej a nie socjalistycznej, typowy relikt wygodnictwa w naszym społeczeństwie się zakorzenił przez te kilkadziesiąt lat komunizmu ;) No i oczywiście że każdy niech decyduje za siebie :) Ale im więcej wolności tym więcej odpowiedzialności...

Co do mojej metody antykoncepcji to jeśli samo chcenie nie posiadania go np. w obecnym czasie nią jest to - tak stosuję ją namiętnie, nic nie robię :)

eklerka 

Wysłany: Sob 14 Sty, 2006 20:32 za a nawet przeciw

tutaj jest miejsce na ewentualnie spory ideologiczno-antykoncepcyjne :)

Odpowiedz do tematu