Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Duphaston a okres

Poprzedni temat «» Następny temat
Duphaston a okres
Autor Wiadomość
Izus 

Wysłany: Sro 25 Cze, 2014 12:05 Duphaston a okres

Witam, w piątek będę mieć usuwany jajnik. Mam nieregularny okres i miał się pojawić przed operacją. Nie pojawił się, i wczoraj lekarz przepisał mi Duphaston na zatrzymanie okresu do operacji. Wczoraj miałam przyjąć 2 pierwsze tabletki, dziś rano następną, jutro rano kolejną i ostatnią wieczorem. Wzięłam wczoraj 2 tabletki, dziś wstałam trochę późno i zamiast "rano" wzięłam tabletkę około 11-11:30. Zaraz po tym poszłam do łazienki i zauważyłam krew, wygląda jak okres. Na ulotce Duphastonu pisze, że w przypadku pominięcia dawki może wystąpić krwawienie lub plamienie. I teraz nie wiem, czy to jest okres i czy ta tabletka, którą dziś wzięłam go zatrzyma, czy to zwykłe krwawienie nie mające związku z okresem i nie powinnam się nim przejmować? Proszę o pomoc!

dodam ze przez ostatnie dni bolaly mnie piersi jak przed okresem, a dzis w ogole nie bola :o krwawienie nie ustalo a nawet jest coraz mocniejsze.

Guzik 

Wysłany: Sro 25 Cze, 2014 12:16 

Izus, my też nie wiemy, zadzwoń do lekarza.

Izus 

Wysłany: Sro 25 Cze, 2014 12:18 

Do mojego lekarza tak ciężko się dodzwonić, że pewnie dopiero po południu uda mi się z nim porozmawiać. :(

Guzik 

Wysłany: Sro 25 Cze, 2014 12:20 

Izus, nie masz wyjścia, może to dobrze, że po południu, wtedy sie okaże, czy to tylko plamienie, czy krwawienie.

Izus 

Wysłany: Sro 25 Cze, 2014 12:24 

Pewnie masz rację. A czy mogło być tak że te tabletki wzięte wczoraj "nie zdążyły" zadziałać i stąd ten okres? Lekarz mnie zabije, jak będą mnie ciąć z okresem? :D :shock:

Guzik 

Wysłany: Sro 25 Cze, 2014 12:27 

Cytat:
jak będą mnie ciąć z okresem?

raczej nie będą.
Izus napisał/a:
A czy mogło być tak że te tabletki wzięte wczoraj "nie zdążyły" zadziałać i stąd ten okres?

nie wiem szczerze mówiąc, jesli lekarz nie powiedział w jakich dokładnie godzinach masz je brać, to chyba nie powinno mieć znaczenia, ale nie potrafię Ci powiedzieć.

Izus 

Wysłany: Sro 25 Cze, 2014 12:31 

Mówił, że jak będę trochę plamić to nie będzie im przeszkadzać, ale skoro dziś dostałam to do piątku to jeszcze "plamienie" nie będzie. Nie miałam ustalonych godzin, mam do niego trochę daleko, 60 km jechałam po receptę, powiedział tylko żeby jeszcze dziś wziąć dwie. :/ Trochę niefart, bo już wszystko było ustalone na piątek... W sumie ja też nie chciałabym tego przedłużać w nieskończoność, ale co ja moge... :P

Hanca 

Wysłany: Sro 25 Cze, 2014 12:33 

Po pierwsze - Duphaston nie gwarantuje, że okres nie nadejdzie! To lek, który ma podtrzymywać ewentualną ciążę, owszem stosuje się go też do sztucznego przedłużania cyklu, ale nie jest to lek 100%. Wiele moich koleżanek stosowało, gdy myślały, że są w ciąży, nie były i okres przychodził o czasie, jeszcze w trakcie brania Duphastonu.

Zadzwoń po południu do gina i powiedz, że masz miesiączkę mimo tabletek, pewnie każe Ci odstawić. Z miesiączką też mogą Cię operować, moja ciocia była cięta w 1 dzień okresu, ale to już zależy od lekarza. To już będzie 3 dzień, więc i krwawienie powinno być słabsze.

Izus 

Wysłany: Sro 25 Cze, 2014 12:39 

Ok rozumiem :) Dzięki za szybką pomoc :P

Apple 

Wysłany: Sro 25 Cze, 2014 13:28 

Izus porozmawiaj z lekarzem czy da sie usunac tylko torbiel i ocalic choc szczatki ale zawsze jajnika to dosc wazne. Tez jestem na etapie zastanawiania sie nad operacja i lekarz wprost .i mowi , ze bedzie robil wszystko zeby ocalic. To jest istotne bo jajniki produkuja hormony kt. chronia przed zawalem, nie szybciej menopauzy i kilka innych rzeczy. No i moj mowi, ze bezwzlednie po miesiaczce. Duphaston mozna zwiekszyc dawke , ale ja bym chyba zwyczajnie przelozyla termin. Porozmawiaj znajlepiej z lekarzem.

Izus 

Wysłany: Sro 25 Cze, 2014 14:26 

Kurcze, Wiedzma, nie wiem czy to mozliwe.. Lekarz mi mowił że są marne szanse żeby z tego jajnika coś zostało.. Guz jest wielkości męskiej pięści, w dodatku mam go już dobre 2 lata, nie znam się, ale z tego co gin mówił to raczej wątpię że da się go uratowac...

[ Dodano: Sro 25 Cze, 2014 15:18 ]
Dzwoniłam do gina, będę mieć operacje przesuniętą na za 2 tygodnie (bo w następnym tygodniu go nie ma). Jestem załamana :( w dodatku wszystkie badania będę musiała powtarzać, bo nie mogą być starsze niż tydzień przed operacją... tyle kasy, tyle krwi. :/

Apple 

Wysłany: Sro 25 Cze, 2014 18:16 

Izus spokojnie, tak czy siak dobrze bedzie. I tak Cie podziwiam, ze tak szybko sie zdecydowalas. Ja ze swoim chodze juz 15 lat i dalej nie moge podjac decyzji czy isc na operacje czy nie, ale ja jestem specyficzny przypadek ;)

Co do badan , jesli robisz w panstwowym szpitalu to powinni sami Ci zrobic przed operacja. Aha moja rada taka zeby znalezc dobrego lejarza i dobry szpital tzn. taki ktory ma dobrych pagomorfologow ktorzy beda mogli prawidlowo ocenic co to jest to co ci wytna.

Izus 

Wysłany: Czw 26 Cze, 2014 10:03 

Właśnie to nie jest państwowy szpital. :( No ale trudno, jakoś to przeboleję, najważniejsze, że wytną mi to paskustwo :) Pozostaje mieć nadzieję że te 2 tygodnie szybko zlecą... :)

Apple 

Wysłany: Czw 26 Cze, 2014 11:45 

Izus to serio upewnij sie czy maja do szybkiej konsultacji urologa, chirurga i patomorfologa i czy robia badanie histopatologiczne srodoperacyjne i najwazniejsze, jesli to prywatny szpital ile mozesz lezec po zabiegu w razie gdyby wystapily komplikacje.

Zielona 

Wysłany: Nie 15 Maj, 2016 08:19 

Podepne się tutaj.
Biorę duphaston żeby doczekać się miesiączki. Zaczęłam brać w okolicy 40 dnia cyklu, endo mi nie zapisała ile dni brac,a w necie są różne wersje, od 5-6 do 10 dni. Wzięłam póki co 5, w opakowaniu (pozostalosci z ciąży) miałam 8 Więc miałam plan tyle wziąć odstawić,ale już mnie pobolewa podbrzusze coraz bardziej i zastanawiam się czy ciągnąć dalej czy juz powinno zadziałać? Niby 3 dni więcej mogę brać ale jak mnie ma boleć dalej to już bym wolała odwalic krwawienie przy okazji bólu

Odpowiedz do tematu