Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Escapelle.. a co dalej z Nuvaring?

Poprzedni temat «» Następny temat
Escapelle.. a co dalej z Nuvaring?
Autor Wiadomość
gwynbleidd 

Wysłany: Sro 14 Paź, 2015 13:39 Escapelle.. a co dalej z Nuvaring?

Witam,
wyjątkowo zdarzyło mi się ( po 2 latach stosowania NuvaRing), przedłużyć czas założonego krążka do 5 tygodni, nie wiedziałam jednak, że przerwy już się nie robi tylko zakłada kolejny. Niestety przerwę zaczęłam, ale po kolei.

8 września założyłam krążek, wyjęłam 12 października. 13 października ok.20.00 uprawiałam seks. 14 października o 10 przeczytałam że krążek powinien być od razu następny nowy założony, więc tak też zrobiłam i od razu do gina po escapelle.

Wzięłam escapelle w około 16h po stosunku. Gin była niestety mało rozmowna i w końcu nie usłyszałam konkretnej odpowiedzi.

Mianowicie czy mam cały czas trzymać w sobie ten nowy krążek jakby nigdy nic? Kiedy zaczynam być spowrotem zabezpieczona?

Czy jeżeli wystąpi choć małe krwawienie to mogę to uznać za zadziałanie tabletki?

Botica 

Wysłany: Sro 14 Paź, 2015 14:31 

gwynbleidd, Oj oj, namieszalas troche...
Wiec liczac wszytsko bardzo ostroznie to liczylabym w ten spsob: krazek dziala w pochwie max. 4 tygodnie (tak mowi ulotka), czyli 6.10 teoretycznie przestaje dzialac i zaczyna sie przerwa. 13.10 powinnas zalozyc nowy krazek. Ty zalozylas nowy krazek z jednodniowym opznieniem. Niestety stosunek z poprzedniego dnia podobnie jak wszytskie stosunki po 6.10 sa niezabezpieczone. To w teorii.

A w praktyce: no coz, fizycznie nie wyjelas krazka 6.10. To tez nie jest tak, ze krazek ma timer i 6.10 nagle sie wylaczyl. Rownie dobrze mogl przestac dzialac 7 lub 8 pazdziernika. Ciezko to stwierdzic, ale jesli sie tak stalo, to wowoczas nie masz powodow do niepokoju. Mysle, ze bardzo dobrze, ze przyjelas escapelle, bedziesz spokojniejsza - ja tez bym pewnie tak zrobila.

Teraz zabezpieczalabym sie dodatkowo do 21.10, a potem juz luzik. Pamietaj, ze NR nosimy 3 tygodnie + przerwa, ew. przedluzamy do 4 tygodni + przerwa. I ani dnia dluzej.

gwynbleidd 

Wysłany: Sro 14 Paź, 2015 20:27 

dziękuję za odpowiedź.

stosunek był jeszcze 7.10 - czyli to od niego powinnam odliczyć 2 tygodnie i zrobić test?

Czy w praktyce mogę przyjąć, że stosunek z 13.10 escapelle zabezpieczyła, skoro ją wzięłam w 16h po stosunku?

Odpowiedz do tematu