Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Ellaone

Poprzedni temat «» Następny temat
Ellaone
Autor Wiadomość
justy
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Cze, 2009 21:32 Ellaone

właśnie zarejestrowano u nas nowa pigułkę do antykoncepcji awaryjnej. Ellaone (HRA Pharma). zawiera składnik dotychczas nie stosowany w takich pigułkach: uliprystal.

najciekawsza cecha: można ją zażyć do 5 dni po niezabezpieczonym stosunku.
(dotychczas mieliśmy 72godziny.)

mechanizm działania też jest inny- octan uliprystalu, działa jako modulator receptora progesteronu. Oznacza to, że łączy się z receptorami, z którymi zwyczajowo wiąże się progesteron, hamując w ten sposób wpływ hormonu. (progesteron, pobudza wytwarzanie białek, które wpływają na wystąpienie owulacji i przygotowanie wyściółki macicy do przyjęcia zapłodnionej komórki jajowej) Działając na receptory progesteronowe tabletka Ellaone zapobiega ciąży poprzez wpływ na owulację i może także doprowadzić do zmian w wyściółce macicy.

na razie W Polsce niedostępny, funkcjonuje tylko na papierze.

dla ciekawych opis leku: http://www.emea.europa.eu.../H-1027-pl1.pdf
Ostatnio zmieniony przez Pon 01 Lut, 2010 12:54, w całości zmieniany 2 razy  

misia 

Wysłany: Pią 12 Cze, 2009 21:38 

ciekawa jestem jaki będzie koszt tej pigułki, ze względu na dłuższy czas w którym można ją zażyć to porównywalnie z Escapelle i Postinor Duo będzie pewnie o wiele droższa.

Zoe 

Wysłany: Pią 12 Cze, 2009 21:54 

w linku jest informacja, że spośród badanych kobiet statystycznie najprawdopodobniej 5,5% zaszłoby w ciążę a po zażyciu pigułki w ciągu dwóch dni po niezabezpieczonym stosunku w ciążę zaszło 2,1%.
to daje skuteczność 41%, mnie się wydaje mimo wszystko trochę mało...
nie wiem czy bym ryzykowała
choć wiadomo, jak strach w oczach to człowiek wszystko zrobi.

jak wiadomo, lepiej zapobiegać :)

Patka Emka 

Wysłany: Pią 12 Cze, 2009 22:06 

Zoe, jak ci wyszło ze 41%?
nie zjadłas jakiefos przecinka?

Zoe 

Wysłany: Pią 12 Cze, 2009 22:26 

a ile wyszło tobie?
moze pomyliłaś ze wskaźnikiem pearla?

Cytat:
Wśród kobiet, które ukończyły
główne badanie, 2,1% (26 z 1241) zaszło w ciążę. Jest to mniej w porównaniu z 5,5% kobiet, które
prawdopodobnie zaszłyby w ciążę, gdyby nie zastosowały żadnego leku antykoncepcyjnego.

przecinka nie pomyliłam, w zależności od przyjętej metody obliczeń i związanej z nią zaokrągleń wynik będzie się wahał od 38 do 41% skuteczności.

Guzik 

Wysłany: Pią 12 Cze, 2009 22:42 

2% z 5% to 40% ;)

i tak fajnie, ze jest jeszcze jakis wybór i "ostatnia deska ratunku" dla spoznialskich.
ciekawe kiedy wejdzie i kiedy bedzie rzeczywiscie szeroko dostepna.

Patka Emka 

Wysłany: Pią 12 Cze, 2009 22:42 

Zoe, ok juz zrozumialam, zle przeczytalam w pierwszej chwili
myslalam ze 5.5% dot ze zazyly pigulke w ciagu 5 dni a nie ze wcale
sorki i dzieki za sprostowanie

Olka 

Wysłany: Pią 12 Cze, 2009 22:45 

Jak dla spóźnialskich jest to zawsze jakaś nadzieja, mimo wszystko. ;) Też jestem ciekawa ile będzie kosztować? I jak jest z dawkowaniem?

Allegrowe czyszczenie półek, szaf i kosmetyczek. Zapraszam!!! :)

Cyc w awatarze musi być!

aga
[Usunięty]

Wysłany: Pią 18 Wrz, 2009 14:27 

we francji maja ja wprowadzic z poczatkiem pazdziernika, poki co ma byc tylko na recepte w przeciwienstwie do tradycyjnych tapletek po ktore tu sa dostepne bez recepty, koszt 30euro ale ze we francji antykoncepcja jest refundowana to tutejszy nfz bedzie zwracal kase za to...
docelowo ma byc we francji dostepna bez recepty za jakis czas...

MissUciekajaca
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Lut, 2010 10:48 nowa tabletka do pięciu dni po stosunku

pan ginekolog w dzień dobry TVN mówił, że niedługo zostanie wprowadzona pigułka antyprogestagenowa działająca nawet do 5 dni po. ktoś wie coś więcej na ten temat?

Linka 

Wysłany: Pon 01 Lut, 2010 11:03 

MissUciekajaca,

Hulaj dusza, piekła nie ma?

Nowa udoskonalona pigułka antykoncepcyjna pomyślnie przeszła testy medyczne. Teraz będzie ją można zażywać nawet 5 dni po stosunku.

Ellaone jest skuteczna w 98 proc., gdy zostanie zażyta do 5 dni po stosunku - informują media.
Wiadomo, że lek zawiera syntetyczny progesteron (żeński hormon płciowy).

Skuteczność poprzednich pigułek "dzień po" wynosiła 95 proc., ale tylko wówczas, gdy zostały zażyte w ciągu 24 godzin po stosunku. Już po trzech dniach spadała natomiast do 58 proc.

http://www.sfora.pl/Rewol...c-dni-po-a16532
Wiarygodne źródło to to może nie jest ale tylko to znalazłam.

O jeszcze to:http://www.londynek.net/wiadomosci/article?jdnews_id=6573&cat_id=40

Antykoncepcja awaryjna nawet 5 dni "po"

Nowa tabletka antykoncepcyjna, którą można przyjmować nawet 5 dni po stosunku, od listopada dostępna jest w całym kraju, jednak mało kto o niej słyszał.

Tableki Ellaone działają z 98 proc. skutecznością nawet piątego dnia po stosunku – wynika z opublikowanych w czwartek badań.

Jak informuje dziennik "Metro", dostępny na receptę środek jest dużo skuteczniejszy niż popularne środki, jak np. levonorgestrel, które działają tylko z 58 proc. skutecznością trzeciego dnia.

Pomimo że tabletki Ellaone dostępne są nawet dla kobiet poniżej 16 roku życia już od listopada, to do tej pory przepisano je na Wyspach tylko 53 razy.

“To wciąż stosunkowo nowy środek na rynku i mało się o nim mówi, więc niewiele osób o nim słyszało. Kobiety wolą kupować tabletki “po” w aptece niż otrzymać je od swojego lekarza' – tłumaczy dr Anna Glasier, która prowadziła badania nad nową tabletką.

Z przeprowadzonych badań wynika, że Ellaone, nie ma żadnych skutków ubocznych. Tabletka otrzymała atest europejski w maju ubiegłego roku.

”Nowy typ tabletki 'po' to dobra wiadomość dla wszystkich osób działających na rzecz kobiet chcących uniknąć niechanej ciąży. Tabletka daje dłuższy czas na podjęcie działania niż tradycyjna antykoncepcja awaryjna” - powiedziała Ann Furedi z British Pregnancy Advisory Service.

Organizacja ProLife Alliance wyraziła zaniepokojenie “aborcyjną natura” tabletki: "To oczywiste, że takie rozwiązania nie rozwiązują problemu niechcianych ciąż”.

Wielka Brytania ma czwarty najwyższy odsetek nastoletnich matek wśród krajów wysokorozwiniętych.

natalenka 

Wysłany: Pon 01 Lut, 2010 11:12 

Jestem ciekawa jak wielką ma ilość hormonów, jakie substancje pomocnicze, skoro do 5ciu dni. Coś mi się nie chce wierzyć, że nie będzie po nich skutków ubocznych, skoro po słabszych były. Dowiemy się w takim razie za jakiś rok :)

Guzik 

Wysłany: Pon 01 Lut, 2010 11:13 

a w ogole to jest o tym temat juz, zaraz poszukam :)

aga
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Lut, 2010 11:28 

polaczylam z juz istniejacym tematem...

Guzik 

Wysłany: Pon 01 Lut, 2010 11:36 

o, aga, własnie o to mi chodziło :)

i mam taka propozycję - może by dodać w podtytule, ze to tabletka "po", która działa do 5 dni po stosunku?

łatwiej bedzie znaleźć jeśli nie bedzie sie pamiętało nazwy :)

Odpowiedz do tematu