Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Escapelle

Poprzedni temat «» Następny temat
Escapelle
Autor Wiadomość
natalenka 

Wysłany: Sro 30 Paź, 2013 15:33 

mała28 napisał/a:
dzis rano był stosunek bez zabezpieczenia

oczywiście, że tak. Escapelle mogło zadziałać na tamten stosunek niezabezpieczony, miesiąc temu, a nie działa non stop.
mała28 napisał/a:
nie mam płodnego śluzu i nie wiem kiedy powinnam mieć owulację po tej tabletce w kolejnym cyklu....

na podstawie samej obserwacji śluzu nie da się stwierdzić, kiedy występuje owulacja.

mała28 

Wysłany: Czw 31 Paź, 2013 08:38 

dzięki za odpowiedź. tym razem idę na żywioł, będzie co ma być:)
martwi mnie tylko fakt że rozregulował mi się cykl i tak na prawdę nie wiem kiedy wróci wszystko do normy.....cykle miałam co 27dni a ten ostatni 23....wątpie aby od razu wszystko wróciło do normy.....ale może być i tak że teraz cykl mi się wydłuży.....

natalenka 

Wysłany: Czw 31 Paź, 2013 13:28 

mała28, to była bomba hormonalna, teraz nawet kilka cykli może się normować wszystko.

ewcia238 

Wysłany: Wto 27 Maj, 2014 08:21 escapellle

Witam 25.05 pekla prezerwatywa i troche bylo w srodku i na zewnątr. Po 14 h wzielam escapelle pani ginekolog badajac mnie stwierdzila se jestem w czasie owulacji to przepisala to escapelle pod wieczóra dostalam goraczki i dreszczy wiec mysle ze to bylo to uwalnianie jajeczka? Mam pytanie jaka jest skskuteczność tej tabletki w moim przypadku? Czy moze nie zadzialać? Pisze z tel. Przepraszam za bledy.

[ Dodano: Wto 27 Maj, 2014 09:17 ]
A najgorsze to te nudności szumy w uszach jak z tym sobie radzić, nie mówiąc o wątrobie.... :cry:

Hanca 

Wysłany: Wto 27 Maj, 2014 10:09 

Owulacja w żadnym wypadku nie wiąże się z dreszczami i gorączką. Mogłaś mieć skutki uboczne Escapelle. Tabletka była przyjęta prawidłowo, powinna zadziałać. Skuteczność ciężko jest oszacować, ale przypuszczam, że jest wysoka.

Skutki uboczne w postaci nudności musisz po prostu przetrwać. Spróbuj ssać imbir albo wypij herbatkę z dodatkiem imbiru. Zmierz ciśnienie, zmienia się pogoda, więc może masz po prostu niskie? A z wątrobą co Ci się dzieje?

ewcia238 

Wysłany: Wto 27 Maj, 2014 11:14 

Okropne pieczenie czuje w wątrobie i żołądku.... A mam nerwice wegetatywną do tego wszystkiego... Dzis juz prawie wymiotowałam, myslalam by wziąść emanere i metoclopramidum tylko nie wiem czy moge, mojagin pracuje dopiero jutro:| kurde ja zawsze po tym escapelle mam jazdy dlatego tez nie biore tabletek tylko gumki:|a ta pękła poprostu szok .....co do dreszczy to mam je raz w miesiacu przy jajeczkowaniu tak przynajmniej to wszystko, w jedną całość składam...a ile sie metabolizuje ten lek w wątrobie? W ogole jak dlugo te skutki uboczne mysle ze nie tak jak ostatnio 2 miesiace:| a to dopiero początek:| myslalam tez o pivie na rozluznienie ale nie wiem czy mi skoczy czy spadnie cisnienie...poprostu nie daje rady:'(

[ Dodano: Wto 27 Maj, 2014 11:23 ]
Co do ciśnienia to zawsze mam niskie rano tak mysle bo, wstaje wiecznie zmeczona ale dzis to juz przesada kojaze to z nerwicą +hormony bomba:| tylko jak sobie radzić....

Botica 

Wysłany: Wto 27 Maj, 2014 11:28 

ewcia238, To nie jest zadne pocieszenie, ale jak ja bralam postinor to mialam normalnie helikopter - zawroty glowy. Nie wymiotowalam, ale scisk zoladka utrzymyal sie przez 24h po ostatniej tabletce (postnior to byly dwie dawki). Moim zdaniem branie jakis dodatkowych lekow nic nie da, po porstu wyluzuj i polz sie do lozka. Jutro powinno byc okay.

Mozesz napic sie alko w jakiejs rozsadnej dawce - kiliszek wina, male piwko, o ile jestes pewna, ze masz zdrowa watrobe i ta reakcja to tylko stes na sytuacje.

ewcia238 

Wysłany: Wto 27 Maj, 2014 12:05 

No własnie nie mam zdrowej wątroby.....ale wiem ze piwko mnie rozluźni... Wątroba...escapelle + piwo tego sie boje a piwo pijam prakttcznie codziennie jedno bo pomaga mnie na stres. Leki ktore chcialam wziąść to leki ktore przepisano mi na nadrzerki żołądka juz dawno temu ale na tle nerwicowo depresyjnym:| to nie takie proste:|

[ Dodano: Wto 27 Maj, 2014 12:12 ]
A zapomnialam jeszcze zapytac, bo wczoraj po 3h miałam jeden stolec nie biegunkowy( taki szybko poszło) czy mialo to wplyw na wchłanianie? Esc?

Hanca 

Wysłany: Wto 27 Maj, 2014 13:50 

Nie wpływa stolec, przecież jak by wpływało to lek byłby zupełnie nieskuteczny u większości kobiet. Innych leków bym nie brała - po co prowokować dodatkowe skutki uboczne i obciążać wątrobę.
To pieczenie, o którym piszesz to pewnie na tle nerwowym. Miałaś nadżerki, ale pewnie już je wyleczyłaś, jeśli stosowałaś zalecone leki. O chorej wątrobie świadczą przede wszystkim pogarszające się wyniki z krwi. Piwko możesz wypić, ale z pewnością są lepsze sposoby radzenia sobie z przewlekłą nerwicą.

ewcia238 

Wysłany: Wto 27 Maj, 2014 14:22 

No. Poza psychotropami np. Typu xanax itd to chyba piwo i motor mi pomaga..... Boje sie k...tej ciąży strasznie bo najgorsze to dzien jajeczkowania:| nawet nie wiecie co przeżywam :|

Guzik 

Wysłany: Wto 27 Maj, 2014 17:04 

ewcia238, jako, że dziewczyny udziliły Ci już odpowiedzi, ja zwrócę uwagę - nie jesteś na forum od wczoraj, przeczytaj regulamin i na przyszłośc pisz w istniejących tematach, bo mamy taki.

Ten przeniosę

ewcia238 

Wysłany: Sro 28 Maj, 2014 20:12 

Witam rozumie regulamin mam jeszcze tylko jedno pytanie bo szukałam nie znalazłam poprostu:| czy escapelle działa tak samo w każdym cyklu? W czasie owulacji tez? I jeszcze jedno na forach czyta sie ze sa ciąze po escapelle nawet gdy tabletke sie połknie zaraz po stosunku, poprostu zawtanawiam sie jakie czynnikina to wpływają? Bo skoro zageszcza sluz i uniemozliwia zagnieżdzenia sie to tego nie rozumie...... Dziekuje

Czarownica 

Wysłany: Sro 28 Maj, 2014 20:39 

Żadna antykoncepcja nie ma 100% skuteczności i czasami może się tak po prostu zdarzyć, informacja o tym jest w ulotce. Są to bardzo rzadkie przypadki, ale jednak są. Z seksu mogą wziąć się dzieci i jest to ryzyko, brzydko mówiąc, wliczone w zabawę.

Ja jeszcze dodam, że alkohol nie rozwiązuje problemów, a może je tylko stworzyć.

ewcia238 

Wysłany: Czw 29 Maj, 2014 07:11 

Witam o jaki alkohol chodzi? piwo lubie i nic w tym złego...Pozatym moje pytanie nie dotyczyło czy od sexu można zajść w ciąże... Bo sama mam 9 letnią córkę i wiem od czego. Pytalam jak sie mają cykle do escapelle i jak to jest z zagnieżdzeniem sie przy owej tabletce.dziekuje

Botica 

Wysłany: Czw 29 Maj, 2014 09:27 

ewcia238, Escapelle dziala dwojako - zageszcza sluz i opoznia owulacje. Dlatego to zalezy kiedy doszlo do stosunku i czy wezmiesz tabletke przed czy po owulacji. Jesli np. do stosunku doszlo w pierwszej czesci cyklu, zaraz po okresie to escapelle moze opoznic owulacje o kilka dni. Jesli owulacja juz bylo to po porstu zmienia konsystencje sluzu w taki sposob, zeby plemniki nie molgly sie w nim przemieszczac (podobnie jak tabletki jednoskladnikowe).

Odpowiedz do tematu