Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

hcg w moczu

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Verena
Sro 19 Mar, 2008 17:16
hcg w moczu
Autor Wiadomość
natalka194
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Mar, 2008 22:21 hcg w moczu

mam takie głupie pytanie:
jak to jest z tym hcg w moczu, czy jest ono wykrywane przez cały czas ciaży, czy moze kiedyś tam jego stężenie jest tak male że sie nie da?
chodzi mi bardziej o to czy jeżeli np zrobie test płytkowy dajmy na to w 3 miesiącu to może nie wykryć?
wiem że troche glupie ale wole jak to jest w koncu?

heidhr
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Mar, 2008 22:27 

wtedy na pewno wykryje.
jego stężenie jest za małe, żeby wykryć ciążę w pierwszych dniach...
od dnia spodziewanej miesiączki, która się nie pojawiła, jest już bardzo miarodajny.

Hitachi_ona
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Mar, 2008 17:06 

u mnie miesiaczka wypaka za okolo 2 tyg. a jka np. teraz wspolzylam bez zabezpieczenia to po ilu dniach minimum moze zrobic test ciazowy??

Villemcia 

Wysłany: Sro 19 Mar, 2008 17:10 

po 14 dniach od stosunku

monika83 

Wysłany: Pon 19 Maj, 2008 07:18 

Dziewczyny czy nalezy powtorzyc test z krwi na obecnosc hcg beta? zewszad sie slyszy ze taki test z moczu dobrze bylo by powtorzyc dla wszelakiej pewnosci. a ten z krwi?

Pati 

Wysłany: Pon 19 Maj, 2008 17:22 

Też można powtórzyć. Wszystko zależy od wyniku i czasu kiedy był robiony... Jeśli było to kilka dni po stosunki i wynik budzi jakiekolwiek wątpliwości warto powtórzyć. Jeśli natomiast był robiony po co najmniej 2 tyg. od stosunku to już powtarzać nie trzeba, bo wynik będzie wiarygodny.

monika83 

Wysłany: Wto 20 Maj, 2008 07:14 

dzieki Pati. test byl wykonywany w 6 tyg. domniemanej ciazy. czyli wszystko w porzadku :wink:

PaulinkaP
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Lip, 2008 09:43 

Nieco odświeże:) Moze idiotyczne pytanie teraz zadam, ale cóż. Czy ten hcg w moczu jest obecny również około godzinę po tym jak mocz przebywał sobie w plastikowym pojemniczku?
Ostatnio czuję się średnio, zawroty głowy i jakaś taka dziwna. W końcu wczoraj zrobiłam wszystkie badania krwi i moczu i wyszło,ze jest w normie wsio jak trzeba. A wczoraj wieczorem potworny bol brzucha, biegunka i do tego dziś rano okropny zawrót głowy, mdłości i znowu biegunka.
Wczoraj zrobiłam sobie test (chociaz regularnie biore tabsy od ponad 6 lat i szansa na ciaze była raczej zerowa, ale...) wyszedł negatywny. Ale zeby go zrobic z pierwszego moczy to rano napełniłam pojemniczek na mocz około 5 (bo wtedy zachciało mi sie siusiu) i zostawiłam go zamknietego w łazience, po czym około 6 jak juz wstałam do pracy to zrobiłam test. I tak sie głupia teraz zastanawiam czy te mdłości to nie ciąza..licze po cichu na grype żoładkowa, która u nas szaleje w mieście, ale wolę sie upewnić. W razie czego zrobię test raz jeszcze, bo nadal biore tabsy i w razie co wolałabym nie truc malca.
Jak myślicie czy ten test był dobrze wykonany?

Karina
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Lip, 2008 10:02 

Moim zdaniem test był wykonany dobrze,bo jak robisz badania moczu w laboratorium to przecież to też trwa,zanim zaniesiesz ten mocz,no i zanim oni wezmą się za jego badanie...Skoro tyle lat reguralnie bierzesz tabletki pamiętasz o interakcjach to nie wydaje mi się żebyś była w ciąży,no,ale dla pewności możesz zrobić jeszcze raz test jak chcesz.No i pewnie te Twoje mdłości, biegunka to ta grypa...

paninorris_ 

Wysłany: Wto 21 Lis, 2017 11:57 

Odgrzebuję, ale czasami trzeba usłyszeć parę słów dla otrzeźwienia i uspokojenia. Test robiony dla świętego spokoju aż 7 tygodni po stosunku, ale około 18, czyli właściwie pod wieczór. Oczywiście negatywny, ale czy wynik mógł być fałszywie negatywny przez zbyt niskie stężenie, czy po 7 tygodniach już nawet wieczorem wyszedłby jak trzeba? Nie wiem, czy jest sens powtarzać z porannego już teraz.

Botica 

Wysłany: Wto 21 Lis, 2017 13:07 

Nie ma sensu kupowac kredensu.

paninorris_ 

Wysłany: Wto 21 Lis, 2017 13:10 

Tak myślałam, ale jak trafiłam gdzieś na informacje, że na pewnym etapie ciąży test może zwariować i fałszywie negatywny wyjść, to straciłam wiarę w zdrowy rozsądek :D

Botica 

Wysłany: Wto 21 Lis, 2017 13:33 

Moze moze, w okolicach 3 trymestru, :)

Odpowiedz do tematu