Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

IBS - zespół jelita nadwrażlwego

Poprzedni temat «» Następny temat
IBS - zespół jelita nadwrażlwego
Autor Wiadomość
Mimu 

Wysłany: Pią 16 Wrz, 2016 20:59 

EVI, czy to w ogóle ma sens :) czy czuł się po tym lepiej? jak często robił?

EVI 

Wysłany: Pią 16 Wrz, 2016 21:20 

Twierdził, że czuł się lepiej, ale ja tam nie widziałam różnicy, o ile dobrze kojarzę to raz na kilka miesięcy, nawet sama się zastanawiałam czy sobie tego nie zafundować, ale sama nie wiem, nie do końca przemawia do mnie to, jak to się wykonuje :P myślę, że możesz spróbować i zobaczysz, jak będziesz się czuła, na pewno nie zaszkodzi

Guzik 

Wysłany: Sob 17 Wrz, 2016 06:15 

Pamiętam historię z blokowiska mojego ex. Miał takich dwóch znajomych, którzy na% o cos się założyli i przegrany miał iść na tą turbolewatywę (mieli gabinet na osiedlu). Wynik zakładu pozostał niejasny i gremuium orzekło, że mają iść obaj.
Efekt był taki, że chodzili potem raz w miesiącu i namówili jeszcze kogoś ;)

Ogólnie chyba warto spróbować i mieć własne doświadczenie :)

Hanca 

Wysłany: Sob 17 Wrz, 2016 12:15 

Ja robiłam sobie sama lewatywy z kawy, jeden znajomy też, nie czuliśmy różnicy.

Znajomy moich rodziców był znany z tego, że robi takie zabiegi w gabinecie, bardzo je sobie chwalił, 3 lata temu zmarł na raka jelita grubego. Ale podejrzewam, że mogło to nie mieć nic wspólnego. Tylko wiadomo wszyscy go kojarzą z tymi zabiegami, bo wszystkich namawiał.

Lady Ola 

Wysłany: Sob 17 Wrz, 2016 13:08 

Hanca napisał/a:
Ja robiłam sobie sama lewatywy z kawy, jeden znajomy też, nie czuliśmy różnicy.

Znajomy moich rodziców był znany z tego, że robi takie zabiegi w gabinecie, bardzo je sobie chwalił, 3 lata temu zmarł na raka jelita grubego. Ale podejrzewam, że mogło to nie mieć nic wspólnego.

No właśnie prawdopodobnie mogło mieć związek, może sobie gość lubiał za często robić lewatywę i podrażnił sobie jelito i stąd wytworzył się jakiś stan zapalny i mógł się rozwinąć rak. Mogło tak być, a ni musiało.
Co do lewatywy ja miałam robioną przed porodem i czułam się taka czysta i lekka 😊

Botica 

Wysłany: Sob 17 Wrz, 2016 14:05 

Lady Ola napisał/a:
No właśnie prawdopodobnie mogło mieć związek, może sobie gość lubiał za często robić lewatywę i podrażnił sobie jelito i stąd wytworzył się jakiś stan zapalny i mógł się rozwinąć rak.

Moglo byc takze w druga strone - rak jelita rozwija sie przeciez latami, a poniewaz daje on niespecificzne objay typu zabarcia, gazy, niestrawnosci inne problemy to pan leczyl sie jak potrafil. JEstem niemal pewna, ze lewatywa byla bardzo pomocna dlatego tak zachwalal,. :)

A szczerze to przy zdrowym tyle to nie do konca widze przeslanki. Lewatywy sa tak samo inwazyjne jak np. irygacje pochwy. Zaburzaja flore bakteryjna, redukuja wchalnianie skladnikow odzywczych, a w zasadzie nic nie poprawiaja. Slyszlam natomiast, ze sa bardzo przyjemne, :>

Guzik 

Wysłany: Sob 17 Wrz, 2016 17:51 

Botica napisał/a:
Slyszlam natomiast, ze sa bardzo przyjemne, :>

myślę też, że przyjemne jaest samo uczucie zupełnie pustego brzucha :)
Ja po mocniejszych alkoholach mam autodetoks rano, zawsze moje flaczki wyrzucają z siebie wszystko i to jest bardzo przyjemne uczucie :)

zuzkar 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Sro 04 Sty, 2017 13:11 

Finka napisał/a:
Idunn, nie chcę podważać diagnoz, ale wg mnie całe to IBS to bujda. Nerwica jelit - jasne, jak najbardziej, ale mam wrażenie, że IBS jest diagnozowane jak lekarze nie mają pomysłu co to może być. Mi nigdy nie pomagała dieta, serio. Moje objawy były kompletnie niezależne od tego co jadłam. Poprawiło mi się (znacznie!) po ziołach, akupunkturze, jodze i tabletkach uspokajających. Wiele osób bardzo ceni sobie lek Pramolan na takie sensacje - może spróbujesz?

skoro takie działania sprawiły, że uspokoiłaś swoje jelita być może przyczyną dolegliwości nie była sama choroba a zwykły stres?
Ostatnio zmieniony przez m-s Sro 04 Sty, 2017 16:25, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu