Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

interpretacja wykresu pomocy

Poprzedni temat «» Następny temat
interpretacja wykresu pomocy
Autor Wiadomość
ninini91 

Wysłany: Sob 04 Sty, 2014 14:30 interpretacja wykresu pomocy

Witam czy moglby ktos pomoc mi w interpretacji tego wykresu:
http://ovufriend.pl/graph...38a4084e27bd1d1

niestety na czas swiat i sylwestra bylam u rodziny (2 loty samolotem) i nie mialam mozliwosci mierzyc rano temperatury (na wykresie ta przerywana linia)... zdziwilo mnie ze sluz plodny mialam tylko moze z 2 dni i nie byl tak bardzo przezroczysty i rozciagliwy jak zawsze... w dodatku mierzylam po powrocie temperature i jest dosc niska, zwykle rosnie z mniej-wiecej 36,5 na 36,8, nastepnie dochodzi do 37,0 37,1 i tak do miesiaczki... a dzis 29 dzien cyklu a temperatura rano 36,3.. czy to znaczy ze przez te podroze itp. nie wystapila owulacja?? i czy bede miec normalny okres? bo objawy jak na okres mam a okresu brak, a powinnam dzis dostac i nic... :/ i czy ciaza przy takiej temperaturze jest wykluczona ?

Hanca 

Wysłany: Nie 05 Sty, 2014 16:12 

Niestety, zawsze jest ciężko cokolwiek powiedzieć o cyklu, który ma tyle braków. Nawet śluz nie jest zaobserwowany, więc tak naprawdę ciężko powiedzieć jakiej był jakości.
Tak, podróże mogły zablokować owulację, może to być cykl bezowulacyjny. Może też być tak, że owulacja nastąpi lada dzień. Nie sposób przewidzieć kiedy dostaniesz miesiączkę. Współżycie było 2 dni temu, więc nie da się powiedzieć czy jesteś w ciąży lub czy będziesz - temperatura jest niska, ale może to wynikać z przystosowywania się organizmu po zmianie klimatu, albo jest tuż przed skokiem.
Jeśli nie planujesz ciąży powinnaś zaniechać współżycia lub zabezpieczać się aż do miesiączki.

ninini91 

Wysłany: Nie 05 Sty, 2014 16:41 

stosunek był zabezpieczony prezerwatywą, ale mimo wszystko go zazaczyłam na wykresie :) sama nie wiem co mysleć, już się czułam jakbym miała lada dzień dostać okres (bóle brzucha, nerwowość, apetyt itp) a tu nagle nic, nawet już mnie brzuch nie boli, sama nie wiem co myślec.. :/

co do śluzu w tych dniach, kiedy byłam u rodziny, to był cały czas kremowy, ten bardziej płodny oznaczyłam

Hanca 

Wysłany: Pon 06 Sty, 2014 17:32 

Objawy mogą być subiektywne, jak wiesz, że to już 30 dzień cyklu to podświadomie możesz wywołać jakieś objawy okresu. Kiedyś się o tym przekonałam na własnej skórze, kiedy coś źle policzyłam i byłam pewna, że do okresu jeszcze 4-5 dni, okres przyszedł, a ja wcale PMSu nie miałam, choć przeważnie mam.

Nic innego Ci nie pozostaje jak czekanie i dalsza obserwacja - może lada chwila będzie skok i go uchwycisz?

ninini91 

Wysłany: Wto 07 Sty, 2014 00:10 

Dzięki Hanca, a co jak nie będzie skoku? Okresu dalej nie mam..gdzieś czytałam, że cykle bezowulacyjne są dłuższe, ale jak długo mam czekać? Czy będzie konieczna wizyta u gina?

Hanca 

Wysłany: Wto 07 Sty, 2014 11:09 

Może być cykl bezowulacyjny, co się zdarza, gdy się podróżuje lub choruje, nikt nie jest w stanie Ci powiedzieć jak długi. Na Twoim miejscu poczekałabym jeszcze, nie wiem przynajmniej do 40 dnia cyklu albo nawet do 50. Jeśli nie będzie ani okresu ani skoku to poszłabym do gina. Czasem konieczne jest wywoływanie okresu farmakologicznie. Ale dobrze byłoby najpierw zobaczyć jajniki na USG. Jeśli skok w między czasie przyjdzie to też okres powinien przyjść po tych 12-16 wyższych temperaturach.

A ile trwał Twój najdłuższy cykl dotychczas?

ninini91 

Wysłany: Wto 07 Sty, 2014 15:03 

Hanca wielkie dzięki za odpowiedź :) trudno powiedzieć, od dawna mam problem z nieregularnymi cyklami ale byłam zbywana że "to za młoda", albo "to dlatego że się odchudzam". Chociaż ostatnie 2 cykle były co do dnia, 28-dniowe. najdłużej trwał około 40 dni, kiedy byłam po kilkunastogodzinnej podóży pociągiem.

Hanca 

Wysłany: Wto 07 Sty, 2014 17:29 

Nie wiem ile czasu prowadzisz obserwacje, ale o cyklach regularnych mówimy wtedy, gdy mają one prawidłową fazę lutealną, dobrze, jeśli cykle nie są krótsze niż 24 dni, tak naprawdę wiele kobiet ma cykle 35-40 dniowe, po prostu później mają owulacje, wszystkie fazy prawidłowej długości, więc jest ok.

Co więcej mogą się zdarzyć obok siebie cykle np. 26 czy 27 dniowy a zaraz potem 34-35 dniowy i są to jak najbardziej cykle regularne, jeśli mają prawidłowe fazy lutealne. W tym drugim po prostu owulacja wystąpiła później, co może się zdarzyć, bo właśnie na skutek choroby czy podróży owulacja się przesuwa, albo samoczynnie - po prostu pęcherzyk wolniej dojrzewa.

architektin 

Wysłany: Wto 11 Mar, 2014 14:19 

Mam prośbę. Czy ktoś mógłby mi pomóc wyjaśnić sprawę plamień/śluzu Br od 6. dnia lutealnej?

http://28dni.pl/sprezynka1989/wykresy/2014-02-14

Hanca 

Wysłany: Wto 11 Mar, 2014 18:22 

Takie plamienie może świadczyć o niedomaganiu fazy lutealnej, moze masz za mało hormonów, jeśli problem będzie się powtarzał to trzeba będzie zapytać gina. A nadżerki żadnej nie masz czy stanu zapalnego? Bo takie plamienia też mogą być od stanu zapalnego.

architektin 

Wysłany: Wto 11 Mar, 2014 18:30 

Cytat:
A nadżerki żadnej nie masz czy stanu zapalnego? Bo takie plamienia też mogą być od stanu zapalnego.

O nadżerce nic mi nie wiadomo. Żadnych objawów infekcji też nie mam.

Takie plamienia miałam zazwyczaj dzień/dwa przed okresem. Długość lutealnej była zawsze raczej prawidłowa. Nigdy nie krótsza niż 12 dni.

Hanca 

Wysłany: Wto 11 Mar, 2014 19:35 

Jeśli nie byłaś u gina dłużej niż 6 miesięcy warto to sprawdzić.

Jednorazowym śluzem bym się nie przejmowała, jak to się będzie powtarzać to wybierz się do gina, trzeba będzie spróbować wspomóc fazę lutealną Luteiną lub Duphastonem.

Te plamienia 1-2 dni przed okresem też świadczą o tym, że faza lutealna niedomaga - te plamienia są np. 11 i 12 dnia cyklu a potem miesiączka, czy 13-14 dnia cyklu? Okres w zasadzie powinien zaczynać się gwałtownie (i kończyć na stop, co jak wiadomo u wielu kobiet miejsca nie ma), póki co nie jest to problemem (chyba że plamienia zaczną się przedłużać np. do 3-4-5 dni przed miesiączką), jednak jak będziesz planowała ciążę to zrób sobie wcześniej badania hormonów w fazie lutealnej. Czasem takie niedomogi fazy lutealnej mogą przyczyniać się do trudności w utrzymaniu ciąży w pierwszym jej okresie, dlatego kobietom podaje się Luteinę lub Duphaston już od owulacji w cyklach, w których się starają.

architektin 

Wysłany: Wto 11 Mar, 2014 20:04 

Te plamienia zazwyczaj były np. 11,12 dzień fazy lutealnej (nie cyklu) i kolejny dzień to normalny okres.
No cóż...poobserwuje i uderzę do gina pewnie...

Hanca 

Wysłany: Wto 11 Mar, 2014 20:18 

Oczywiście chodziło mi o dzień fazy lutealnej, mój błąd, przepraszam.
W takim razie trochę szybko. Jak pisałam - jak Cię to będzie męczyć to uderz do gina, a przed ciążą na pewno.

Acha - jeśli nie bierzesz to pobierz trochę magnez w jakiś większych dawkach. A nie chorujesz na nic? Nie jesteś osłabiona ostatnio?

architektin 

Wysłany: Wto 11 Mar, 2014 20:31 

Ogólnie lutealna waha się między 12 a 16 dni i zawsze te 2 ostatnie to lekkie plamienia.

Nic mi nie dolega. Czuję się dobrze. Ale z magnezem spróbuje. Nie zaszkodzi przy codziennym piciu kawy.

Odpowiedz do tematu