Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Jaką antykoncepcję stosować?

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Guzik
Wto 11 Paź, 2016 06:52
Jaką antykoncepcję stosować?
Autor Wiadomość
Aniao 

Wysłany: Nie 23 Sie, 2015 01:43 Jaką antykoncepcję stosować?

Hej. Planuję w końcu rozpocząć współżycie, od dłuższego czasu zastanawiam się nad wyborem antykoncepcji. Nie tylko na ten pierwszy raz ale w ogóle. Mam z tym spory problem, żeby znaleźć metodę najbardziej zadowalającą i pewną. Więc tak. Hormonalna odpada na starcie. Mam 19 lat, moim zdaniem jestem za młoda na takie rozwiązanie, z resztą nasłuchałam się o ewentualnych skutkach ubocznych za dużo. Poza tym ta metoda wydaje mi się zbyt...hm, inwazyjna, sztuczna. O tych typu "spirala" itp nie wspomnę, to metoda dla kobiet, które mają już dzieci, wiadomo. Najdłużej myślałam o zestawie prezerwatywa + środek chemiczny i to wydaje mi się najbardziej sensowne rozwiązanie. Ale kurde. Kocham mojego faceta nad życie. Jesteśmy ze sobą ponad 2 lata i jestem pewna że to ma być on... Nie chce tej gumki między nami. Jakoś tak psychicznie nie czuję się z tym komfortowo, wydaje mi się to takie niepełne zbliżenie, nie wiem jak to określić. Metody chemiczne w pojedynkę często okazują się zawodne a na tą zawodność nie możemy sobie pozwolić. Metody naturalne + chemiczne? Odpada tez, moje cykle są podatne na rozregulowywanie się, wystarczy tylko byle jaki wirus, głupia jednodniowa jelitówka i mam wszystko przesunięte o 2 tygodnie
tygodnie, wiec rzadko mam regularne okresy i wszystko. Planuję pójść jeszcze do ginekologa przed rozpoczęciem współżycia ale sądze że będzie namawiał mnie do hormonalnej i przekonywał o jej nieszkodliwosci a ja po prostu NIE CHCĘ. Naprawdę dobrze to przemyślałam i nie namówi mnie. Więc chyba jednak prezerwatywa musi być... Kurde. Ma ktoś z Was bardziej doświadczonych jakiś inny pomysł w mojej sytuacji?

Guzik 

Wysłany: Nie 23 Sie, 2015 09:31 

Aniao, niestety nie ma rozwiązania na Twój problem ;)
Mniejszą barierą mechaniczną może być kapturek naszyjkowy, który w połączeniu ze środkami plemnikobójczymi jest dość skuteczna metodą,ale mniej niż prezerwatywa.

Prezerwatywy nawet bez dodatkowych środków, prawidłowo stosowane - czyli przez cały stosunek od początku do końca - mają bardzo wysoką skuteczność i są dobrą metodą.

Spirale można zakładać przed porodem, już dawno to sie zmieniło, ale te najlepsze też zawierają hormony.

Najskuteczniejsze są metody hormonalne i musisz się z tym liczyć, że będą Ci polecane, Twój wiek jest odpowiedni, ale rozumiem niechęć. Poza pigułkami są jeszcze krążki NuvaRing - mniej inwazyjne, ale nadal hormonalne.

Za to metoda obserwacji, tak zwanego NPR jest bardzo dobrym rozwiązaniem w połączeniu z prezerwatywą. Tylko, że wymaga systematyczności, dokładności i zrozumienia mechanizmu. Jest u nas taki dział, kilka dziewczyn ją stosuje od lat z powodzeniem. Nieregularne cykle też są obserwowalne.
Wtedy możesz część stosunków odbywać bez prezerwatywy.

To tak w skrócie, może ktoś coś dopisze.

Zoe 

Wysłany: Nie 23 Sie, 2015 10:12 

Unimil skyn są super, nic nie czuć :)
wiadomo, ze fajniej bez ale nie bawiłabym się w środki chemiczne, ktoś to w ogóle jeszcze sprzedaje? ;)

Guzik 

Wysłany: Nie 23 Sie, 2015 10:35 

No właśnie - zapomniałam dopisać - środki plemnikobójcze mogą podrażniać i powodować infekcje.

Zoe 

Wysłany: Nie 23 Sie, 2015 11:54 

no i już chyba lepiej cienka prezerwatywa niż chemiczna piana.

antyana 

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: Pią 09 Paź, 2015 08:37 

tak, najlepszym rozwiazaniem jest prezerwatywa, jest ona tez najmniej inwazyjna, takie srodki chemiczne nie dadzą Ci nawet spokoju ducha czy aby na pewno zadziałały

Idunn 

Wysłany: Pią 09 Paź, 2015 09:53 

antyana, rekalama, którą masz w podpisie powinna zostać uzgodniona z administratorami to raz, dwa - nie odpkopuj tematów.

kasztan88 

Wysłany: Pią 22 Kwi, 2016 12:08 

polecam prezerwatywy bo od tabletek można przytyć i później są problemy z zajściem w ciąże

Zielona 

Wysłany: Pią 22 Kwi, 2016 12:39 

Kasztan dziekujemy za madrosci. Zamierzasz zaczac nam tu cos reklamowac, ze tak siejesz postami byle siac?

kasztan88 

Wysłany: Nie 24 Kwi, 2016 20:52 

Zielona napisał/a:
Kasztan dziekujemy za madrosci. Zamierzasz zaczac nam tu cos reklamowac, ze tak siejesz postami byle siac?

nic nie zamierzam reklamować
po prostu mówie jak jest czy to źle?

Finka 

Wysłany: Nie 24 Kwi, 2016 21:01 

kasztan88 napisał/a:
po prostu mówie jak jest czy to źle?

źle, bo gadasz totalne bzdury

magribi 

Wysłany: Nie 24 Kwi, 2016 21:18 

kasztan88 napisał/a:
polecam prezerwatywy bo od tabletek można przytyć i później są problemy z zajściem w ciąże

skąd takie rewelacje?
Dziewczyny mają rację. Nie gadaj bzdur. Możesz sobie uważać, że prezerwatywy są najfajniejsze, spoko - prywatna sprawa. No ale błagam, nie podpinaj pod to teorii spiskowych.
PS PONTON przeprowadził kiedyś ankiety, pytał młodzież czego się dowiedzieli na wychowaniu do życia w rodzinie i np. stosowanie prezerwatyw prowadzi do impotencji bo uciskają/obściskują penisa :mrgreen: więc jak wierzysz w bzdurne teorie to się zastanów.

kalarepa150
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Lip, 2016 08:37 

Po tabletkach się nie tyje TYLKO po jedzeniu, jeśli za dużo jesz w tedy przytyjesz, niestety. A problemy z zajściem w ciąże ? W ogóle ich nie ma można zajść w ciąże szybciej po odstawieniu tabletek niż w c zasie kiedy ich w ogóle nie stosowałaś.

Finka 

Wysłany: Czw 07 Lip, 2016 11:22 

kalarepa150, po do odgrzebujesz tematy nic do nich nie wnosząc?

kalarepa150
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Lip, 2016 17:06 

Po prostu przeczytałam interesujące mnie tematy i wypowiadam się. Zwrócę bardziej uwagę na aktualność:)

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi