Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Jaką metodę stosujemy?

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaką metodę stosujemy?

Jaką metodę NPR stosujesz?
Roetzera
65%
 65%  [ 13 ]
angielską
5%
 5%  [ 1 ]
Kippley'ów
15%
 15%  [ 3 ]
dr. T. Kramarek
0%
 0%  [ 0 ]
Billingsów
5%
 5%  [ 1 ]
inną (jaką? bo wg mojej wiedzy nie ma innych...)
10%
 10%  [ 2 ]
Głosowań: 20
Wszystkich Głosów: 20

Autor Wiadomość
Dirty
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Lis, 2006 13:23 

jesli u mnie wszystko wyjdzie ok z checia nauczylabym sie stosowac ktorejs z metod NPR tym bardziej, ze Piotra nie ma to mam pare miesiecy czasu, zeby sie nauczyc. czy jest jakis program na kmpa gdzie mozna te wszystkie wyniki wklepac i ogolnie ktra metode najlepiej stosowac?

Hanca 

Wysłany: Wto 14 Lis, 2006 14:39 

Hmmm zajrzyj do linkowni, tam są podane strony, z których mozna się uczyć. Jaka metoda będzie najlepsza musisz sama stwierdzić. Założenia we wszystkich są takie same. Zajrzyj też do innych wątków w tym dziale. jakby co służe pomocą.

A do interpretacji a używam tego programu http://www.fertilityfriend.com/

pigwa
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Lis, 2007 21:32 

zaznaczylam inna. :mrgreen: widze, ze jako jedyna stosuje metode niemiecka :)

natalia_lila 

Wysłany: Sro 21 Lis, 2007 21:34 

pigwa napisał/a:
zaznaczylam inna. :mrgreen: widze, ze jako jedyna stosuje metode niemiecka :)

to pochawal sie jak wyglada, bo nie kazdy chyba wie, przynajmniej ja takowej nie znam

maggdalena
[Usunięty]

Wysłany: Sob 19 Wrz, 2009 12:31 Dlaczego właśnie taka metoda?

Cześć dziewczyny! Jestem nowa na tym forum. Ciekawi mnie jaką metodę NPR wybrałyście i dlaczego. Jaką metodę uważacie za najłatwiejszą do opanowania? :)

akto
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Wrz, 2009 08:07 

to może coś odpowiem...

Ja wybrałam metodę Rotzera, bo wydaje mi się ona dość logiczna i ma proste zasady, nigdy nie miałam problemów np z interpretacją wykresu, czy wyznaczeniem dni płodnych, czy końca niepłodności, zarówno przed jak i poowulacyjnej. Znam jeszcze metodę angielską, ale według mnie wymaga ona więcej doświadczenia i lepszego poznania własnego organizmu niż Rotzer...

Vivien 

Wysłany: Wto 22 Wrz, 2009 08:57 

akto napisał/a:
Ja wybrałam metodę Rotzera, bo wydaje mi się ona dość logiczna i ma proste zasady, nigdy nie miałam problemów np z interpretacją wykresu, czy wyznaczeniem dni płodnych, czy końca niepłodności, zarówno przed jak i poowulacyjnej. Znam jeszcze metodę angielską, ale według mnie wymaga ona więcej doświadczenia i lepszego poznania własnego organizmu niż Rotzer...

Ja tak samo, plus dla mnie ważną kwestią był brak ideologicznego tła w materiałach do tej metody. Jestem osobą niewierzącą i promowanie w niektórych podręcznikach jedynej słusznej koncepcji było dla mnie odstręczające.

A device is yet to be invented that will measure my indifference to this remark.

Hawkeye Pierce

liska 

Wysłany: Wto 22 Wrz, 2009 09:38 

Vivien napisał/a:
dla mnie ważną kwestią był brak ideologicznego tła w materiałach do tej metody

Podobnie :)
Poza tym zadecydowały względy zdrowotne.

www.shapshaptravel.com

maggdalena
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Wrz, 2009 11:21 

Ja zastanawiam się nad stosowaniem metody Roetzera lub metody niemieckiej. W domu mam podręcznik tej drugiej metody. Jeszcze poobserwuję pare cykli i myślę,że będę mogła zaufać NPR. Poza tym mamy jeszcze gumki. :D

Linka 

Wysłany: Wto 22 Wrz, 2009 11:28 

Ja się zastanawiam nad NPR. Niedługo przyjdzie czas przerwy od tablete i i tak będę musiała używac prezerwatyw więc nic mi nie zaszkodzi poobserwować się :)
Tylko obawaim się troszkę, ze jednak to nie dla mnie....czasem pracuję na trzy zmiany i mierzenie temperatury może okazać się niemozłiwe, ale nie będę martwić się na zapas :D

Agata
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Lis, 2009 23:13 

Zastanawiam się nad używaniem lady compa wraz z obserwacją śluzu. Powód, nie chcę faszerować się chemią bo tabletki to tabletki choćby nie wiem jak bezpieczne dla organizmu muszą oddziaływać na ciało, co nie wiadomo jakim okazać się może skutkiem po "dziestu" latach stosowania. W gumce nie czuję 100% satysfakcji zarówno fizycznej jak psychicznej co tyczy się również mego męża. A poza tym wszystkim jestem wierząca, wiara jest tylko potwierdzeniem moich poglądów.

Jednak strasznie się boję tak zupełnie poddać się NPR.

akto
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Lis, 2009 08:21 

agata - jest temat o lady comp, proponuję, żebyś tam poczytała...

Pati 

Wysłany: Wto 03 Lis, 2009 12:25 

Agata napisał/a:
Jednak strasznie się boję tak zupełnie poddać się NPR.

Jeśli NPR jest sumiennie stosowany i wg metod (a nie na zasadzie łączenia różnych metod w jedną swoją) to jest na prawdę skuteczny. Tylko trzeba bardzo przestrzegać wszystkich zasad, a to akurat może nie wszystkim pasować (szczególnie wstrzemięźliwość w określonych okresach). Wpadki w NPR podobnie jak przy innych metodach zdarzają się przez błędy użytkowników (w przypadku NPR niedouczenie i złe odczytywanie symptomów) i niesumienne ich stosowanie (np. nieprzestrzeganie wstrzemięźliwości) - sama metoda tak jak inne jest na prawdę bardzo skuteczna :)

Agata
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Lis, 2009 15:45 

Pati, nie twierdzę że jest to metoda nieskuteczna, ale chodzi chyba mi o ten pierwszy krok i o to by z braku wiedzy nie dokonać żadnego błędu

palmal 

Wysłany: Czw 17 Cze, 2010 12:52 

Muszę wam dziewczyny podziękować za to, że tak wspaniale prowadzicie to forum. Jestem mega zadowolona z NPR, i dzięki Wam tak wiele się dowiedziałam i nauczyłam. Metoda prof. Rotzera jest bardzo skuteczna, stosuję ja od 11 mc z powodzeniem:) A dodatkowo wiem którego dnia dokładnie zacznie mi się okres - spadek temp. więc mogę się spokojnie przygotować:) :hej:

Odpowiedz do tematu